Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
farb
Příspěvky: 161
Registrován: 27 led 2010 13:26

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od farb »

Dabing byl velmi fajn (škoda, že se to nedá říct i o filmu samotném :)
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od Ištván87 »

Mě to přišlo naopak. Film povedený, dabing trošku slabší. Tedy, dabing nebyl špatný, jen Matouš moc nezvládl hláškovat. Jinak obsazení výborný. Kdyby se Matouš do toho trochu víc opřel, byl by perfektní.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
juk_jana
Příspěvky: 63
Registrován: 04 dub 2011 00:04

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od juk_jana »

Po verzi s titulky jsem se dneska vypravila i na dabovanou verzi. Pro mě byl Matouš Ruml jedním slovem výtečný. A to píšu s vědomím toho, že jsem oddanou fanynkou všech uměleckých aktivit Honzy Maxiána :-) Horší to bylo s dabérkou hlavní ženské postavy, už v titulkované verzi jsem jí tu středoškolačku nevěřila, dabing jí ještě tak deset let přidal. I protivník Dr. Curt Connors / Lizard v podání Marcela Vašinky se povedl.
Jen na vedlejší postavy by to chtělo pro mě méně výrazné hlasy, Bohdana Tůmu jsem zaregistrovala hned třikrát - hlas jednoho ze spolužáků Petera a Flashe v tělocvičně, policista s podobiznou vraha a řidič taxíku vezoucího Dr. Connorse po té, co si píchl sérum mezidruhového křížení. A mám pocit, že i Libora Terše jsem kromě Peterova otce slyšela i na jinou postavu, ale tam už použil trochu jiný odstín hlasu, takže to mě až tak nezarazilo.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od Ištván87 »

Ondra81 píše:Souhlasím s Ištván87 Matouš Ruml nebyl tak dobrý jako Jan Maxián, v návaznosti na Spider-mana ho měl zase dabovat on, bylo by to lepší
Takhle jsem to zase nemyslel. :D Já jsem rád, že se vyhnuli jakýkoliv návaznosti, poněvadž tady žádná návaznost nemá co dělat. Je to jiný film, Spidey je úplně jiný (konečně hláškuje a nemá vystřelovací pavučiny biologicky), takže i dabing má být jiný.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od oberon »

Po prvním letmém shlédnutí musím říct, že pan Vašinka je na tom tak, jak jsem čekal, Rhys Ifans zestárl o 20 let a totálně se změnil. U hlavní postavy jsem se odprostil od myšlenky, že tu roli měl, co se mě týče, dělat Jan Maxián a Garfield mi připadal hlasově příšerně omlazený. Tohle je prostě obsazený spíš na postavy, než na herce. No, zkusím se na to podívat na celý, ale prostě a jednodušše, mně se to moc nelíbí...
Uživatelský avatar
tom99
Příspěvky: 94
Registrován: 14 bře 2012 13:57
Bydliště: Cheb

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od tom99 »

Ištván87 píše:Zaplaťpánbůh, že hlavní postavu nedaboval Jan Maxián. Přeci jen by to nebylo moc košér s ohledem na předchozího Spider-mana. Nehledě na to, že by tu postavu nejspíš trochu moc postařšil. Což je zajímavý, ještě před pár lety by mě ani ve snu nenapadlo, že by zrovna Jan Maxián se svým vysokým hláskem dokázal postaršit postavu. Dneska už má hlas o dost vyzrálejší (to je divný, že začal mutovat tak pozdě :D)
Já myslel, že má furt ten svůj normální hlas jako např. ve Spider-manovi a Pánovi Prstenů, a ten hrubší je pouze výborný herecký výkon, aby zahrál Thora, Alarica atd. :-))
Uživatelský avatar
radik92
Příspěvky: 246
Registrován: 18 kvě 2009 17:07
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od radik92 »

Po shlédnutí musím říct že dabing byl až výhrady celkem dobrý. Jediné co mi tam nesedělo byly hlasy od Gwen Stacy a Lizarda, na obě postavy se ty hlasy moc nehodily. Ale jinak v poho. :)
Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 881
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od Slipio »

Film i dabing není špatný. Ale od samotného dabingu jsem čekal víc. Katka Velebová zněla moc staře na Emu Stone. Vůbec mi takto k sobě neseděli jako pár. Škoda "její" Nikola Votočková by byla lepší.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od Ištván87 »

tom99 píše:Já myslel, že má furt ten svůj normální hlas jako např. ve Spider-manovi a Pánovi Prstenů, a ten hrubší je pouze výborný herecký výkon, aby zahrál Thora, Alarica atd. :-))
Ten hodně hlubokej hlas dělá schválně, ale i normálně má teď hlubší hlas.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1710
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od Jack_6428 »

Nevím, kam to napsat, ale už je nadabován trailer pro druhý díl - nejspíše ho nahraje příští týden na net Falcon, ale nevím to na 100%. Na založení profilu to ale asi nestačí a je na to zřejmě brzo, nebo...?
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“