96 hodin / Taken

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1318
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: 96 hodin / Taken

Příspěvek od Stanley Roe »

Tak sem to vypisoval a koukám, hotovo ... kdyžtak jen Pavel Vondra - Gérard Watkins (St-Clair).

Na Nově dialogy, co nebyly anglicky, podloženy titulky ... podle několika zdejších vyjádření určitě budete kvitovat Medunu, no podle mého názoru zněl Šťastný v prvním dabingu mnohem úderněji. Stejně tak se mi líbila víc Postlerová, zněla jako správně nafoukaná mrcha v první fázi.
Raikkonen
Příspěvky: 64
Registrován: 15 srp 2010 19:59

Re: 96 hodin / Taken

Příspěvek od Raikkonen »

Související film: 96 hodin: Odplata / Taken 2
2. dabing Novy má tedy stejné obsazení, jako pokračování.
Jinak co se týče prvního dabingu (druhý jsem ještě neviděl), tak mi nijak nevadil. Ono stejně tento film není postavený na dialozích, ale na atmosféře a akci.
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2946
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: 96 hodin / Taken

Příspěvek od Sagres »

Mně taky 1. dabing ničím nevadil. A díky tomu přeobsazení ze dvojky si pak i zde 24-letou Maggie Grace (dcerušku, která se ve filmu chová jak kdyby jí bylo 15 :roll: ) nadabovala 40-letá K. Petrová. A pro dokreslení její matku pak o 6 let starší R. Řandová.
Ale tak máme jí už tady od roku 2010 díky anketě na topu!
Naposledy upravil(a) Sagres dne 23 úno 2016 07:22, celkem upraveno 4 x.
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: 96 hodin / Taken

Příspěvek od Ištván87 »

První dabing jsem tedy neslyšel, ale ten druhý toho nabízí poměrně málo. Jaromír Meduna je samozřejmě perfektní a můžeme děkovat bohu za to, že někoho před lety napadlo ho obsadit do dabingu filmu s Liamem Neesonem (nebylo to poprvé ve Skryté hrozbě?). Ale je až s podivem, jak špatný je tu například překlad, navíc když vezmu v potaz, že se tu moc nemluví a že je to navíc dost krátký film. Škoda že jsem to nezapisoval, jen vím, že někdy opravdu nedávalo smysl, co tu říkali a byla legrace když na konci hlavní hrdina vystřílel jachtu pro cca 30 lidí, kterou ovšem několikrát nazvali člunem. Ovšem překlad by člověk ještě přežil, protože nejvíc vám utkví sedmnáctiletá dívka (byť jí hrála herečka přes dvacet) s hlasem čtyřicátnice - když mluví s Jaromírem Medunou, tak znějí jako manželé nebo sourozenci.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2946
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: 96 hodin / Taken

Příspěvek od Sagres »

Produkce a režisér se i zde bohužel jen snažili maximálně vyhovět všem přáním diváků z DF. A těm byl kdysi v anketě 16-letý věkový rozdíl patrně u ... = v době výroby dabingu kralovala přece paní Petrová na 1. místě. :roll:
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
safink88
Příspěvky: 62
Registrován: 28 srp 2009 20:30

Re: 96 hodin / Taken

Příspěvek od safink88 »

Chyba u 1. dabingu : Marka (ten, jak ho Neeson mučí), nemluví Ludvík Král, ale Petr Burian. Tedy stejný dabér jako u 2. dabingu. Prosím tedy opravit.
Rajesh
Příspěvky: 140
Registrován: 31 pro 2014 15:53

Re: 96 hodin / Taken

Příspěvek od Rajesh »

Dnes na Primě bude uveden 1. dabing.
fabec122
Příspěvky: 1590
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: 96 hodin / Taken

Příspěvek od fabec122 »

Ačkoliv je Jaromír Meduna z celkového hlediska Neesonův nejlepší dabér, tak tady sem vždy preferoval první dabing. Jan Šťastný si to tady podle mě neskutečně dává a všechny ty hlášky podává naprosto suprově
Rajesh
Příspěvky: 140
Registrován: 31 pro 2014 15:53

Re: 96 hodin / Taken

Příspěvek od Rajesh »

Souhlasím s Tebou, dal do toho všechno.
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: 96 hodin / Taken

Příspěvek od ocypuc »

Taky se divím, že na Primě je první dabing, zvlášť když ho DAN K. kritizoval. Jan Štastný zprvu vypadá na nešťastnou volbu, ale není to až takový přešlap. Za Jaromíra Medunu jsem byl v druhém dabingu rád, ale to bylo asi jediné pozitivum. Kdyby u prvního dabingu obsadili hned Medunu a dal té roli takový šmrnc, jaký jí dává Šťastný, asi by to bylo lepší.
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
Odpovědět

Zpět na „Filmy“