Senzační prázdniny / Les Grandes vacances

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Senzační prázdniny / Les Grandes vacances

Příspěvek od Lukiz »

Arne Farin píše: A můžeš být konkrétnější? Jaká společnost to vydala? Ještě nedávno se nedalo nic dohledat… ale je pravdou, že v poslední době jsem to už moc nezkoušel.
DVD vyšlo to v Austrálii a Novém Zélandu v sadě několika Funesovek.
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Senzační prázdniny / Les Grandes vacances

Příspěvek od Michel »

Hoho, to je báječná kvalita :-: Díky :) Škoda, že to nevyšlo i na Blu-ray, ale třeba jednou vyjde.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2020
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Senzační prázdniny / Les Grandes vacances

Příspěvek od Laik »

Doplnění herců: Josef Vinklář - Charles Lloyd Pack (kovář), Ivanka Devátá - Christiane Muller (služebná u Bosquiera) a stále není doplněno Antonín Jedlička - Daniel Bellus (hraběnčin syn)

Oprava:
Vladimír Huber - Colin Drake (Jenkins), nikoliv zde uvedený Ivo Gübel
František Hanus - Jean Falloux (opilý námořník v bistru), nikoliv Jackie Blanchot

Doplnění:
Jan Sedliský - Jean Droze (zahradník) + André Nader (otec studenta Jean-Christopha), František Holar (námořník Joss) + (starší námořník na lodi Groote Lulu), Ladislav Krečmer (řidič nákladního auta), Zdeněk Jelínek - Claude Carliez (námořník v námořním klubu)

Zde prosím před zápisem o potvrzení (ukázky ZDE):
Miloš Hlavica (student), čtvrtý mladík na lodi, pravděpodobně: Jacques Dublin (Claude) (na dabéra se ptám spíše jen pro jistotu)

Pavel Spálený - Guy Grosso (profesor Chastenet), Ladislav Kazda - Jacques Famery (hraběnčin šofér), Oldřich Lukeš - Jacques Dynam (Croizac, dodavatel uhlí), Stanislav Bruder (otec na slavnosti)

Poznámka k Janu Pohanovi, resp. herci Billymu Kearnsovi, Jan Pohan ho dabuje až ve scéně v autobuse. V prvním záběru s ním, ještě před autobusem, ho dabuje někdo jiný, domnívám se, že by to mohl být Vladimír Pospíšil (viz ukázka).
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Senzační prázdniny / Les Grandes vacances

Příspěvek od salgado »

Pořád nevím, jak mám chápat obsazení Zdeňka Dítěte. Je to absolutní přešlap, nebo mám uznale pokynout hlavou, jak téměř v důchodovém věku zvládl dabing puberťáka?
cenda
Příspěvky: 740
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Senzační prázdniny / Les Grandes vacances

Příspěvek od cenda »

To bych netvrdil. Olga Walló sice provedla sem tam nějakej přešlap i když ona sama tvrdí, že nikdy neobsazovala herce, ale postavu. Na druhou stranu si nedokážu v Zajatci 2. avenue představit na Lemmonovi nikoho jinýho než pana Haničince. Ale dabingy jejího otce měly vždycky vysokou úroveň. Problém bych viděl spíš v tom, že když se nad tím člověk zamyslí tak v dané věkové kategorii tehdy moc dabérů nebylo, maximálně tak Michal Pavlata, František Němec a Jan Schánilec. Tak se prostě tvůrci dabingu uchylovali k tomu, že tam dali někoho staršího (takovej Eduard Cupák těch puberťáků nadaboval ve věku okolo čtyřicítky několik).
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Senzační prázdniny / Les Grandes vacances

Příspěvek od Ištván87 »

salgado píše:Pořád nevím, jak mám chápat obsazení Zdeňka Dítěte. Je to absolutní přešlap, nebo mám uznale pokynout hlavou, jak téměř v důchodovém věku zvládl dabing puberťáka?
No, když toho puberťáka hraje Maurice Risch, tak osmačtyřicetiletý dabér není zas takový přešlap. :D
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
PavelBartos
Příspěvky: 142
Registrován: 20 dub 2012 01:08

Re: Senzační prázdniny / Les Grandes vacances

Příspěvek od PavelBartos »

Ono nejde o věk, ale o jeho hlas, aby vhodně dotvořil tu kterou roli. To je právě krása dabingu, že existují mistři jako Pavel Šrom, Jan Šťastný a další (z žen třeba Dana Černá, Ivana Milbachová, Eva Spoustová, ...), kteří umí mluvit přesně podle toho, jak má znít hlas té postavy, bez ohledu na to, zda je stará či mladá, komik nebo akční hrdina, zvládají to právě tak, že výsledný efekt je perfektní, často mnohem lepší než s originálním hlasem. To se mi spíše nelíbí současný trend, kdy krásnou mladou a citlivou ženu dabuje někdo s hlasem jako struhadlo, či naopak "soukupovského" drsňáka nadabuje takový herec, že výsledek připomíná spíše s prominutím teplouše.
Paddy
Příspěvky: 755
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Senzační prázdniny / Les Grandes vacances

Příspěvek od Paddy »

Některé postavy mě tam hlasově ještě vyzněly takto :
--------------------------------------------------------------------
Bořivoj Navrátil - Robert Destain (Dozorce)
Petr Skarke - Bernard Le Coq (otec Kristiána)
Marcela Martínková - Barbara Sommers (majitelka půjčovny kostýmů)
Božena Böhmová - Jean St. Clair (manželka Mac Farrella)
Naposledy upravil(a) Paddy dne 06 črc 2023 19:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Senzační prázdniny / Les Grandes vacances

Příspěvek od palg »

Pavel Spálený - Guy Grosso (profesor Chastenet)
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2020
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Senzační prázdniny / Les Grandes vacances

Příspěvek od Laik »

Díky za potvrzení Pavla Spáleného - viz příspěvek: http://dabingforum.cz/viewtopic.php?f=3 ... 20#p241199. Potvrdí se i ostatní mé domněnky?
Odpovědět

Zpět na „Filmy“