Piti Piti Pa / L'Homme orchestre

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2021
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Piti Piti Pa / L'Homme orchestre

Příspěvek od Laik »

Piti Piti Pa / L'Homme orchestre (1970)

Obrázek Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: František FilipovskýLouis de Funès (Evan Evans), Růžena Merunková - Noëlle Adam (Francoise), Jiří Bednář - Olivier de Funès (Philippe - pouze mluvené slovo), Josef Zíma - Olivier de Funès (Philippe - pouze zpěv), Jaroslav Vágner - Paul Préboist (ředitel hotelu), Josef Mixa - Franco Fabrizi (Franco Buzzini, snoubenec Francoise), Míla Besser - Marco Tulli (komisař), Miroslav Doležal - Franco Volpi (markýz Rostolli), Hana Maciuchová - Puck Adams (Hedvika), Bohumil Pastorek - Michel Charrel (Evansův zřízenec), Marcela Martínková - Micheline Luccioni (opilá na jachtě), Oldřich Vlach - Daniel Bellus (řidič auta), Antonín Molčík - Ibrahim Seck (řidič autobusu), Josef Velda - Tiberio Murgia (otec Siciliánky), Jana Andresíková - Vittoria Di Silverio (Siciliánka), Helga Čočková - Martine Kelly (vdávající se tanečnice), Božena Böhmová (chůva), Richard Honzovič (komentář k nápisu) a další.

Zvuk: Ivo Novák
Střih: Josef Barták
Zvukové efekty: Bohumír Brunclík
Dialogy a režie českého znění: Irena Skružná
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing, Filmové laboratoře Barrandov 1972
Naposledy upravil(a) Laik dne 21 led 2016 19:55, celkem upraveno 30 x.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Piti Piti Pa / L’ Homme orchestre

Příspěvek od bloom »

Josef Zíma jenom zpívá tu písničku, jinak Olivera de Funés dabuje ve filmu někdo jiný.
Dále: Jaroslava Adamová - Noëlle Adam (Francoise), Hana Maciuchová - Puck Adams (Lina), Míla Besser - Marco Tulli (komisař). Jana Andresíková mluví Siciliánku, za kterou jdou Funésové s dítětem, ale bohužel neznám jméno té herečky.
Dialogy a režie: Irena Skružná
Doma snad mám původní titulky, tak se na to kouknu.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Piti Piti Pa / L’ Homme orchestre

Příspěvek od Historik »

Upřesnění a doplnění (zvětšiny podle dnes již nepoužívaných úvodních českých titulků):
V českém znění: František Filipovský - Louis de Funés (Evan Evans), Růžena Merunková - Noëlle Adam (Francoise), Jiří Bednář - Olivier de Funés (Philippe), Jaroslav Vágner, Josef Mixa, Míla Besser, Miroslav Doležal, Hana Maciuchová, Bohumil Pastorek, Marcela Martínková, Oldřich Vlach, Antonín Molčík, Josef Velda, Jana Andresíková, Helga Čočková.
České znění správně Filmové studio Barandov Dabing - filmové laboratoře Barrandov
Zvuk: Ivo Novák
Střih: Josef Barták
Zvukové efekty: Bohumír Brunclík
Dialogy a režie českého znění: Irena Skružná
Distrubuční premiéra: 1972, televizní uvedení do r.1989: 1976, 1980, 1987, obnovená distruibuční premiéra: 1986.

Jaroslava Adamová a Josef Zíma v titulcích nejsou.

P.S. podívejte se na scénu, kdy Evans vypráví děvčatům strašidelnou pohádku o vlku a jehňátku. Je tam něco docela neobvyklého, tato pasáž je totiž u TV/VHS kopií (tedy původně kinokopií) celá nadabována Františkem Filipovským včetně vytí. Na DVD hlas FF pohádku začíná a končí, ale prostředek je z originálu. Nenapadá mě jiný důvod (technický určitě ne), proč by to takto na DVD prostřihli, než že se FF příliš odchýlil od originálu a při mixu na DVD to nahradili. Jestli je to tak, míra odchýlení je skutečně velká, ale podle mě je to v dabingu lepší než originál :D .
Naposledy upravil(a) Historik dne 25 lis 2009 00:01, celkem upraveno 1 x.
Josef Nožička
Příspěvky: 544
Registrován: 01 srp 2009 21:02

Re: Piti Piti Pa / L’ Homme orchestre

Příspěvek od Josef Nožička »

Mám ale pocit, že při posledním uvedení na ČT tomu bylo právě naopak. V této verzi řekne Filipovský jen, že bude vyprávět o jehňátku, pak místo Filipovského běží Funèsův hlas, načež je vyprávění ukončeno onou Filipovského větou "Co bylo dál?". Na DVD, mám na mysli tu verzi, kterou Intersonic vydal v trafikové edici DVD Hit, je celá scéna prostříhána tak, aby Filipovského podání pohádky zde zaznělo, ale v obraze i zvuku jsou viditelné a slyšitelné střihy. Jediné uvedení, kde jsem "pohádku o jehňátku" jakž takž celou, byla ukázka z televizního pořadu (název si přesně nevybavuji) Lásky Františka Filipovského, v rámci Úsměvů Františka Filipovského, kde dotyčný předvádí své dabérské umění. Tak nevím.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Piti Piti Pa / L’ Homme orchestre

Příspěvek od Historik »

Nejsme v rozporu, a je vidět, že je to ještě složitější. Musí se totiž jednat o původní kinokopii s "ÚPF uvádí", která je na VHS nebo z Novy či z ČT tak do konce 90.let. Při velké repríze Funésových filmů před cca 5 lety ČT poctivě natáhla staré dabingy na restaurované originální kopie, kde už je ten nový střih. Co mě ale překvapuje, že v "levném" DVD je to postaru, neboť já mám "normální" DVD a tam jsem si právě všimnul, že to není původní.

A v tom TV pořadu s Filipovským natočeným při dabování na Barrandově na smyčce s pohádkou je ta pohádka opravdu téměř celá, ale zase trochu jinak, než bylo v distribuční kopii, takže je to nepoužitá klapka. Není divu, ten TV záznam je docela kvalitní, takže to nebyl magnetický záznam, ale 35 mm nebo spíš 16 mm film, kamera tam musela strašné vrčet, živý zvuk by se nedal dělat, asi to ozvučili dodatečně studiově, jak se to tenkrát muselo dělat i v TV.
Josef Nožička
Příspěvky: 544
Registrován: 01 srp 2009 21:02

Re: Piti Piti Pa / L’ Homme orchestre

Příspěvek od Josef Nožička »

Hm, to je opravdu zajímavé. Přijde mi skutečně podivné, že by dělali dvě verze DVD. Jestli se to skutečně liší? V každém případě, udělali v obraze a zvuku řadu střihů, byť šikovně, že to není moc poznat, ale zajímala by mě ta plná verze.
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1689
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Piti Piti Pa / L’ Homme orchestre

Příspěvek od anderson »

Pozrel som si VHS s kinokopiou ktora sla kedysi okolo roku 1998 na Markize a pustil som si zaroven DVD. A viete co? Na kinokopii je uvod tej "pohadky" o 2 sekundy dlhsi a Filipovsky tam viac dabuje zvuky a v strede je tiez tato scenka dlhsia, kym na DVD je to inak zostrihane uz na remastrovanej kopii. Preto to asi nebude cenzura dabingu, ale prostá zvuková úprava aby dĺžka toho zvuku sedela na záber. Skrátka v kinokopii je scena nepatrne dlhsia. Zaujimave a dakujem Historikovi za neuveritelny postreh.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2948
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Piti Piti Pa / L’ Homme orchestre

Příspěvek od Pomajz »

Piti,piti pa v původní kinokopii vysílali v TV začátkem 90tých let, ještě na ČST a ještě z původní kopie a obraz byl 1:85 ale herci byli rozplácnutý. Takže 2.35 ale přitom 1:85.
Naposledy upravil(a) Pomajz dne 26 lis 2021 15:42, celkem upraveno 1 x.
RETROFILM
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Piti Piti Pa / L’ Homme orchestre

Příspěvek od Historik »

Tak ještě jednou s novými doplňky:

František Filipovský - Louis de Funès (Evan Evans)
Růžena Merunková - Noëlle Adam (Francoise)
Jiří Bednář - Olivier de Funès (Philippe - mluvené slovo)
Josef Zíma - Olivier de Funès (Philippe - zpěv)
Hana Maciuchová - Puck Adams (Lina)
Josef Mixa - Franco Fabrizi (Franco Buzzini, snoubenec Francoise)
Miroslav Doležal - Franco Volpi (markýz Rostolli)
Bohumil Pastorek - Michel Charrel (Evansův zřízenec)
Marcela Martínková - Micheline Luccioni (opilá na jachtě)
Oldřich Vlach - Daniel Bellus (řidič auta)
Josef Velda - Paul Préboist (ředitel hotelu)
Helga Čočková - Martine Kelly (vdávající se tanečnice)
Míla Besser - Marco Tulli (komisař)
Jana Andresíková (Siciliánka)
Richard Honzovič (komentář k nápisu)

Antonín Molčík by mohl být Ibrahim Seck (řidič autobusu), ale nejsem si 100% jistý
Jaroslava Vágnera bohužel nepoznám
Josefa Zímu uvádím vzhledem k jasným vyjádřením výše, ale také se mi to moc nezdá
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4470
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Piti Piti Pa / L’ Homme orchestre

Příspěvek od palg »

Zde je ukázka toho zpěvu, je to kombinováno FRA/CZE: http://www.youtube.com/watch?v=TwVcm_sCOAg.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“