Velký blondýn s černou botou / Le Grand blond ...

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2020
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Velký blondýn s černou botou / Le Grand blond ...

Příspěvek od Laik »

Velký blondýn s černou botou / Le Grand blond avec une chaussure noire (1972)

Obrázek Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

Související film: Návrat velkého blondýna (dějově navazující), Muž s červenou botou (remake)

V českém znění: Petr OlivaPierre Richard (Francois Perrin), Václav VoskaBernard Blier (Bernard Milan), Jiří HolýJean Rochefort (Louis Marie Alphonse Toulouse), Consuela MorávkováMireille Darc (Krystína), Regina Rázlová - Colette Castel (Paulette), Eduard Cupák - Jean Carmet (Maurice), Karel Richter - Paul Le Person (Perrache), Jan Faltýnek - Jean Obé (Botrel), Alfred Strejček - Jean Saudray (Poucet), Jiří Bruder - Maurice Barrier (Chaperon), Ladislav Županič - Robert Castel (Georghiu), Petr Štěpánek (vyšetřovatel), Jan Schánilec - Stéphane Bouy (vyslýchaný), Oldřich Musil - Roger Caccia (Lucien Boudart), Ladislav Krečmer - Bernard Charlan (cyklista) + Robert Dalban (muž v dodávce u odposlechů), Jana Andresíková - Arlette Balkis (Boudartová), Nelly Gaierová - Tania Balachova (matka Toulousová), Simona Stašová (letištní hlášení), Jan Cmíral, Otakar Brousek st. (titulky) a další.

Zvuk: Ing.Jaromír Svoboda
Střih: Marta Geržabková
Dialogy a režie českého znění: K.M.Walló
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1976
Naposledy upravil(a) Laik dne 01 kvě 2020 20:49, celkem upraveno 21 x.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Velký blondýn s černou botou / Le Grand blond avec une chau

Příspěvek od Historik »

... až do Karel Richter - Paul Le Person (Perrache) O.K., pak ale myslím správně
Jan Faltýnek - Jean Obé (Botrel)
Alfred Strejček - Jean Saudray (Poucet)
Stanislav Bruder - Maurice Barrier (Chaperon)

pak Županič, Brousek, Štěpánek O.K. a dále upřesnění a doplnění
Jan Schánilec - Stéphane Bouy (vyslýchaný)
Oldřich Musil - Roger Caccia (Lucien Boudart)
Ladislav Krečmer - Bernard Charlan (cyklista)

dále Marie Drahokoupilová (žena plešatého pána) podle mě není Marie Drahokoupilová, ale
Jana Andresíková - Arlette Balkis (Boudartová)

a Nelly Gaierová (stará paní) by měla být
Nelly Gaierová - Tania Balachova (matka Toulousová).
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Velký blondýn s černou botou / Le Grand blond ...

Příspěvek od Historik »

Zatím nejstarší dabing, u něhož jsem zaznamenal české čtené titulky. Nepochybně proto, aby se jinak tehdy obvyklým odstřižením originálního úvodu a vytvořeních českých psaných titulků nepřišlo o triky s kartami.
Věděl by někdo ještě o nějakých starších čtených titulcích?
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2020
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Velký blondýn s černou botou / Le Grand blond ...

Příspěvek od Laik »

Domnívám se, že Ladislav Krečmer daboval i Roberta Dalbana (muž v dodávce u odposlechů) a podle mě dabuje Maurice Barriera (Chaperon) Jiří Bruder, nikoliv Stanislav.
Josef Nožička
Příspěvky: 547
Registrován: 01 srp 2009 21:02

Re: Velký blondýn s černou botou / Le Grand blond ...

Příspěvek od Josef Nožička »

Taky bych řekl.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký blondýn s černou botou / Le Grand blond ...

Příspěvek od Pomajz »

Historik píše:Zatím nejstarší dabing, u něhož jsem zaznamenal české čtené titulky. ...
Věděl by někdo ještě o nějakých starších čtených titulcích?
Turecké kopí
RETROFILM
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Velký blondýn s černou botou / Le Grand blond ...

Příspěvek od salgado »

Ještě nám tady chybí hlášení letištního rozhlasu. Mně se ovšem pletou Gabriela Osvaldová a Simona Stašová za mlada. Jedna z nich to určitě je. Pozná to někdo na 100%?
urby
Příspěvky: 676
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Velký blondýn s černou botou / Le Grand blond ...

Příspěvek od urby »

Simona Stašová (letištní hlášení).
Potvrzuji Ladislava Krečmera na Roberta Dalbana.
A s velkou pravděpodobností ještě Jan Cmíral. Chlápek v červeném svetru u odposlechu, který oznámí Bernardu Milanovi "Šéfe, Perrache právě přišel k Toulousovi".
franidlo
Příspěvky: 62
Registrován: 17 srp 2010 17:29

Re: Velký blondýn s černou botou / Le Grand blond ...

Příspěvek od franidlo »

Laik píše:Domnívám se, že Ladislav Krečmer daboval i Roberta Dalbana (muž v dodávce u odposlechů) a podle mě dabuje Maurice Barriera (Chaperon) Jiří Bruder, nikoliv Stanislav.
No nevim, podle mě je to Stanislav Bruder. Hlasy měli docela podobné, ale nedávno jsem to po očku pozoroval a slyšel jsem tam jednoznačně Stanislava (aniž bych se předtím kouknul na dabingforum). Ani si nevzpomínám, že by Jiří Bruder býval nasazován na takové štěky.
franidlo
Příspěvky: 62
Registrován: 17 srp 2010 17:29

Re: Velký blondýn s černou botou / Le Grand blond ...

Příspěvek od franidlo »

franidlo píše: No nevim, podle mě je to Stanislav Bruder. Hlasy měli docela podobné, ale nedávno jsem to po očku pozoroval a slyšel jsem tam jednoznačně Stanislava (aniž bych se předtím kouknul na dabingforum). Ani si nevzpomínám, že by Jiří Bruder býval nasazován na takové štěky.
Tak asi beru zpět...
Odpovědět

Zpět na „Filmy“