Frajer Luke / Cool Hand Luke

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Frajer Luke / Cool Hand Luke

Příspěvek od salgado »

Také jsem úplně nepochopil, jednak proč ta úvodní scéna byla původně vystřižena a už vůbec nechápu , proč se kvůli tomu musel předabovat celý film. Nejsem sice schopen porovnat přesně dialogy v obou verzích, ale i v té první pronáší Munzar mnoho slov o Bohu a vystřiženo to nebylo. A ve srovnání Haničinec- Čech vítězí jasně prvně jmenovaný. Už jenom proto, že kromě síly svého hlasu do toho dává i nějaký herecký projev.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Frajer Luke / Cool Hand Luke

Příspěvek od Lukiz »

Nevím jestli máte nějakou jinou verzi 1. dabing, ale v té co mám já Haničinec mluví od začátku do konce stále stejně takovým znuděným výrazem alá Bořek z Jakuba skláře. Tam kde Vl. Čech hraje tu křik, tu šepot, tak tam Haničinec zní stále stejně. Tohle je možné omluvit jedině tím, že prostě postavu pojal jinak svébytným způsobem, ale podle mého názoru na ten Kennedyho obličej, který jen hraje různými výrazy, Haničincův znuděný univerzální projev nesedí.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Frajer Luke / Cool Hand Luke

Příspěvek od bloom »

Na druhou stranu by byla docela křivda tvrdit, že Vladimír Čech tu roli zahrál špatně, mně se jeho výkon líbil a rozhodně mi to nepřišlo jako nějaké strohé deklamování textu. Jak říkám, Vladimír Čech i Petr Haničinec jsou pro mě nejlepší dabéři George Kennedyho a pak někde za nimi pánové Molčík a Meduna.
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Frajer Luke / Cool Hand Luke

Příspěvek od sud »

já rovněž nechci nijak shazovat výkon pana Čecha ani dabing ČT, má na svou dobu skutečně velkolepé obsazení (Šrom, Hlaváčová, Vinklář, Rösner) a Elmar Kloss prostě špatný dabing snad neumí udělat. Vladimír Čech George Kennedyho vskutku nenamluvil špatně, ovšem Petr Haničinec byl IMHO o třídu výš. Uživatel Lukiz mne prostě může nazvat bláznem, ale já neodvolám a prostě to tak cítím :!: A říci o Petru Haničincovi, jednom z našich nejlepších a nejprofesionálnějších dabérů všech dob, že měl znuděný projev, to je IMHO troufalost. :evil: A kdo to tvrdí, patrně jej neslyšel coby Columba, Jacka Lemmona v Zajatci 2. avenue, Hennesyho ve Velké zemi a už vůbec ne coby Claudia v seriálu Já, Claudius :!:
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Frajer Luke / Cool Hand Luke

Příspěvek od HonzaXXII »

Od premiéry v půlce 70. let až po vysílání na Nově ve druhé půlce 90. let vysílaly dabing ČST. Vláďa tam holt žádnou cenzurovanou symboliku neviděl :)
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
martin.grossmann
Příspěvky: 145
Registrován: 18 říj 2009 08:50

Re: Frajer Luke / Cool Hand Luke

Příspěvek od martin.grossmann »

První dabing je prostě nejlepší, ať se snaží jiní dabéři sebelépe na Munzara a Haničince nikdo nemá...
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Frajer Luke / Cool Hand Luke

Příspěvek od Pomajz »

HonzaXXII píše:Od premiéry v půlce 70. let až po vysílání na Nově ve druhé půlce 90. let vysílaly dabing ČST. Vláďa tam holt žádnou cenzurovanou symboliku neviděl :)
Nemohl jí ani vidět , když dával tu cenzurovanou ne?
RETROFILM
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Frajer Luke / Cool Hand Luke

Příspěvek od salgado »

Ale tak film koupil asi bez cenzury, ne? Originál byl asi kompletní.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Frajer Luke / Cool Hand Luke

Příspěvek od HonzaXXII »

1) Pochybuju že film vysílali jinak než s originálním obrazem z ČST.

2) Pochybuju že o těch střizích nevěděl. A vzhledem k tomu jak brojil proti Honzíkovi Zemanovi a Aničce Holubové... :D
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
James Plesson
Příspěvky: 158
Registrován: 24 led 2013 22:06

Re: Frajer Luke / Cool Hand Luke

Příspěvek od James Plesson »

Zase nedávno běžel na Nova Cinema s tím 2.úděsným českým dabingem. No jo, jestli to někdy půjde s tím skvlěým, tak jedině na ČT. Starý ,dobrý, zlatý Munzar, Haničinec, "Anjclík" :D
Naposledy upravil(a) James Plesson dne 02 črc 2015 20:59, celkem upraveno 1 x.
Tím, že se pře-dabuje původní dabing, ztrácíme jako národ kus historie, kulturního dědictví a identity. Můj názor je, že dabing před rokem 94 má nepřekonatelnou kvalitu a kouzlo a po něm, začal ztrácet na obou...
Odpovědět

Zpět na „Filmy“