Borsalino / Borsalino

Nové i ty starší

Moderátoři: ReDabér, Sen, bloom

Borsalino / Borsalino

Příspěvekod adidas.r » 21 zář 2012 21:46

Obrázek
Info: IMDB| ČSFD| FDB

Související film: Borsalino a spol. / Borsalino & Co.

V českém znění: Jiří Krampol - Jean-Paul Belmondo (François Capella), Pavel Trávníček - Alain Delon (Roch Siffredi), Bohdan Tůma (titulky), Jaromír Meduna - Julien Guiomar (Simon Boccace), Daniel Ivernel (komisař Fanti), Dagmar Čárová - Francoise Christophe (Simone Escarguel), Jiří Schwarz - Arnoldo Foá (Marello), Martin Sobotka - Christian de Tillière ("Balerino"), Pavel Šrom - Mario David (Mario), Kateřina Lojdová - Catherine Rouvel (Lola), Jan Maxián, Libor Hruška - Pierre Koulak (Spada), Martin Zahálka, Andrea Elsnerová - Nicole Calfan (Ginette), Jitka Ježková - Corinne Marchand (madam Rinaldi), Oldřich Vlach - Michel Bouquet (Rinaldi), Jana Postlerová, Eliška Nezvalová, Lucie Kožinová, Irena Hrubá, Aleš Procházka, Jan Šťastný, a další

Produkce: Zuzana Špeciánová
Překlad a dialogy: Ivan Kotmel, Agentura K
Zvuk: Miloš Sommer
Režie: Martin Těšitel
České titulky: KIT digital Content Solutions, 2012
Vyrobilo: Studio Soundwave pro HCE 2012
Moji (ne zcela kompletní) filmotéku nalezente zde: http://www.csfd.cz/uzivatel/127067-adidasr/
Případné výměně se nebráním...
adidas.r

Re: Borsalino / Borsalino

Příspěvekod Budy » 23 zář 2012 10:15

Jiří Krampol bude znít staře. Pavel Trávníček bude možná lepší. I když zde bych navrhoval obsazení Belmondo - Martin Stránský, Delon - Michal Dlouhý.
18.05.2008 – 07.05.2015
Budy

Příspěvekod salgado » 25 zář 2012 12:04

Docela bych byl rád, kdyby někdo dokázal objektivně zhodnotit úroveň tohoto dabingu. Všude slyším jenom, že Krampol zní moc staře. S tím se asi dalo počítat. Ale co ti ostatní?
salgado

Příspěvekod mirbul » 25 zář 2012 13:53

To ti někdo zhodnotí, až to bude ve výprodeji za 10 Kč. Za 200 Kč jim nikdo s chrchlavým Krampolem kupovat nebude.
Já osobně si radši pustím orinálku z Francie s titulky než toto.
mirbul

Příspěvekod DAN K. » 25 zář 2012 19:46

ja to nevidel, ale v obsazeni mas ty nejkvalitnejsi soucasny dabery, martin tesitel vetsinou obsazuje trefne, takze hadam, ze to bude jinak slusny dabing...
DAN K.

Příspěvekod Budy » 25 zář 2012 19:49

To možná ano. Ale Jiří Krampol na mladého Belmonda opravdu nezní moc dobře.
18.05.2008 – 07.05.2015
Budy

Příspěvekod Carney » 02 říj 2012 22:26

Já jsem naopak za Krampola vděčnej, pořád lepší volba než hlasově absolutně mimo Novotný.
Carney

Příspěvekod Pan X » 02 říj 2012 22:55

Ano :) já si to myslím taky ;)
Marvel: >> Strážci Galaxie Vol. 2 <<
DC: >> Wonder Woman <<
FILMY: >> Kriminál | Titanic (1997) <<
SERIÁLY: >> Desáté království | Simpsonovi <<
Pan X

Příspěvekod Lukiz » 02 říj 2012 23:06

nelíbí se mi A ---> musí se použít B, je dost falešná argumentace, protože zamlčuje možnosti C - ZZX
Lukiz

Příspěvekod bloom » 05 říj 2012 10:11

Kateřina Lojdová - Catherine Rouvel, Dagamar Čárová - Francoise Christophe (Simone Escarguel), Jitka Ježková - Corinne Marchand (madam Rinaldi), Andrea Elsnerová - Nicole Calfan (Ginette), Oldřich Vlach - Michel Bouquet (Rinaldi), Jaromír Meduna - Julien Guiomar (Simon Boccace), Daniel Ivernel (komisař Fanti), Pavel Šrom - Mario David (Mario), Martin Sobotka - Christian de Tillière ("Balerino"), Jiří Schwarz - Arnoldo Foá (Marello), Libor Hruška - Pierre Koulak (Spada), Bohdan Tůma (titulky)

Tak hlavní představitelé dle mého asi naplnili očekávání většiny z nás, kromě chraptějícího Jiřího Krampola mi přišel unavený i Pavel Trávníček (Na druhou stanu si pořád myslím, že je lepší, pokud byli obsazeni oba. Kdyby Belmonda daboval někdo mladší a Pavel Trávníček by zůstal, tak by působili jako otec se synem :D). Jinak ovšem slušný dabing, Jaromír Meduna a Libor Hruška byli dokonce obsazeni na postavy, kde jsem si je představoval při poslechu originálu, stejně tak se mi líbilo obsazení Martina Sobotky. Škoda jen, že Jaromír Meduna dabuje dvě celkem významné postavy.

Co se týče spojení Belmonda s Davidem Novotným, už jsem tu několikrát svůj názor naznačil. Pokud by se brala v potaz barva hlasu jeho předchozích dabérů, tak je jeho obsazení vedle, pokud by se brala v potaz Belmondova originální barva hlasu a jeho temperament, nevidím lepší volbu. :)
bloom

Další

Zpět na Filmy