Prometheus / Prometheus

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Prometheus / Prometheus

Příspěvek od jackb »

Takže po shlédnutí musím říct, že dabing byl celkem fajn. Hlavně Josef Vrtal, který si podle mě ukradl dabing pro sebe a podtrhl Fassebendrův vynikající výkon. Pak se mi dost libil Zdeněk Podhůrský a zbytek byl v pohodě

U překladu to chtělo pár termínů trochu ohlídat. Hlavně nazvou SJ jako strůjce, ale několikrát během filmu použijou stvořitele (to bylo i v titulkách v kině). Člověka to pak trochu mate

Jenom ještě k tomu Tůmovi - mě nevadí jeho hlas, ale vadí mi, že ho dabingoví režiséři na ty černochy obsazují automaticky bez rozmyslu. Třeba k Wesleymu a Denzelovi patří, ale na Idrise se podle mě vůbec nehodí.
strucky
Příspěvky: 1
Registrován: 04 lis 2012 14:19

Re: Prometheus / Prometheus

Příspěvek od strucky »

Zdravím,
jsem tu nový a tak předesílám, že se na filmy dívám výhradně v originále s titulky.

Proč ale píši. Dnes jsem si jen tak náhodou pustil Promethea s českým dabingem, bez úmyslu to vidět celé, a na co jsem natrefil, mě teda šokovalo. Při prvním objevení se na obrazovce povídá Peter Weyland, že "Je 22. června 2081", kdežto v originále říká 2091.

Buďto někdo z dabérské společnosti neumí anglicky, nebo dabér neuměl číst, nebo zklamala nějaká kontrola, kdo ví.

EDIT: Poslední věta smazána - je vulgární a ani se netýká dabingu.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1709
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Prometheus / Prometheus

Příspěvek od Jack_6428 »

Nedávno jsem na film koukal. Nejdříve anglicky a pak česky. Řekl bych, že jak samotný film tak i dabing jsou, dá se říci, lehce nadprůměrní. Ani neurazí, ale ani neohromí. Co bude v druhém dílu a jak dopadne, těžko hádat.

Teď k samotnému dabingu...

Mě zde nejvíce rušil, přestože ho mám jinak celkem rád, Pavel Rímský. A to dokonce více, než na-všechny-černochy-obsazovaný Bohdan Tůma. Ten mi přišel tak nějak standardní.

Já osobně bych na Guy Pearce (Peter Weyland) obsadil Karel Roden a docela rád bych tuto kombinaci v budoucnu viděl. Zrovna v Prometheovi si myslím, že to je 1:1 a hned se mi vybavila jeho role v jednom filmu.

Dana Černá podle mě zvládla Noomi Rapace dobře a byla hned po Josefu Vrtalovi na Michaelu Fassbenderovi nejlepší. Josef Vrtal působil velice přirozeně :-:

Přesto, kdybych to obsazoval já, zvolil bych ještě zajímavější kombinaci a na Michael Fassbender (David) napasoval Petra Vondráčka. Když si dám fotky vedle sebe je to opět, zvlášť v této roli, 1:1.

Zbytek mi přišel normální.

Ovšem ten překlep v překladu zmíněný výše je průser a k takovým věcem by skutečně docházet nemělo. Je to jen jedna chybka, ale automaticky to v mých očích stahuje dabing o stupeň dolů. Být to díl nějakého seriálu nebo pohádka, neřeším to. Tohle ale je poměrně velký film.

Tolik mé postřehy.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
elbrambo2812

Re: Prometheus / Prometheus

Příspěvek od elbrambo2812 »

Nevím, jak si pan Pospíchal vedl v roce 2012 - teď je to hrůza - ale tohle se mu povedlo.
Když si to člověk přečte, tak to na nic extra nevypadá, ale po poslechnutí...
Díky dabingu jsem si film užil ještě víc a byl bych rád, kdyby už nadabovaná sága Vetřelců chodila rovnou do kina a nečekala na Blu-ray.

Josef Vrtal a Bohdan Tůma vypadají po přečtení nešťastně, ale jejich výkony byly v pohodě.
Rozhodně bych ale neříkal, že pan Vrtal se hodí na samotného Fassbendera, spíš jen na chytrého robota, který je absolutně bez citu, takže podobný případ jako Radek Valenta a Vision (i když Vision se trochu jako člověk chová, ale to s tím nesouvisí), hlavní je, že na samotného Bettanyho se Radek Valenta nehodí, ale na Visiona jo.

Dávám 8/10. :-: Líbilo se mi to!
KGott
Příspěvky: 2
Registrován: 27 kvě 2017 23:08

Re: Prometheus / Prometheus

Příspěvek od KGott »

Dnes (27.5.2017) PROMETHEUS na Prima COOL mi zpočátku vyrazil dech. Prvních 15 minut jsem vážně přemýšlel, zda to nevypnu. Mám "nakoukaný" originál a dabing jsem slyšel poprvé. Po chvíli se to usadilo, zvykl jsem si, nakonec mě přišel opravdu protivný pouze Ch. Holloway. Naopak se mi nakonec dost líbil David, ostatní OK. Co ale nakonec považuju za opravdu špatný a odfláknutý je překlad.
KG
harycek
Příspěvky: 55
Registrován: 29 črc 2016 22:02

Re: Prometheus / Prometheus

Příspěvek od harycek »

Souhlasím s "Budy" Pavel Rímský na Guy Pearceho mi taktéž nesedí , i když P. Rímského mám rád a jeho dabing je výtečný , ale v této roli opravdu není ten pravý!!! 8-) :x
Odpovědět

Zpět na „Filmy“