Dvanáct rozhněvaných mužů / 12 Angry Men (1957)

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Dvanáct rozhněvaných mužů / 12 Angry Men (1957)

Příspěvek od -kNiGHT- »

Však už ti to Slamáček napsal. Zeptal se jich přímo na facebooku. Oficiálnější info asi neseženeš.
Pomajz píše:Odvážlivci sou to teda, po zkušenosti s Bytem se pustit do dalšího???
K tomuto jsem našel na webu zajímavou informaci z minulého roku. Prodejní čísla MagicBoxu (dvd+bd dohromady, převzato z webu blu-space, článek z 14.08.2015):
Nebožtíci přejí lásce (8387 nosičů), Jak ukrást Venuši (5695 nosičů) a Byt (4245 nosičů).

Otázkou je jak dobrá či špatná jsou. V článku dále ale píší, že díky tomuto úspěchu MagicBox vydá filmy jako Brubaker a Dvanáct rozhněvaných mužů (1957).
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvanáct rozhněvaných mužů / 12 Angry Men (1957)

Příspěvek od Pomajz »

Jak mi psal kolega z DF k Nekonečnýmu příběhu: Na domácím kině to nezní moc dobře. Radši zvuk přepínám na TV.
Naposledy upravil(a) Pomajz dne 17 úno 2016 20:08, celkem upraveno 1 x.
RETROFILM
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Re: Dvanáct rozhněvaných mužů / 12 Angry Men (1957)

Příspěvek od Roko »

Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvanáct rozhněvaných mužů / 12 Angry Men (1957)

Příspěvek od Pomajz »

Tak to je super zpráva :) :-:
Naposledy upravil(a) Pomajz dne 15 črc 2018 11:02, celkem upraveno 2 x.
RETROFILM
konupka
Příspěvky: 58
Registrován: 10 kvě 2014 18:57

Re: Dvanáct rozhněvaných mužů / 12 Angry Men (1957)

Příspěvek od konupka »

Není to trochu moc? Já tedy, přestože jsem poměrně neaktivní, nesouhlasím s Danem prakticky v ničem. Přesto by mě nikdy nenapadlo ho tady urážet a zesměšňovat, protože ať chceme nebo ne, tak toho ví o dabingu mnohem víc než většina lidí tady, protože se v něm pohybuje. A hlavně dokáže všechno vysvětlit s chladnou hlavou, kolikrát i přes značné invektivy.
O. dabéři: Jan Schánilec, Antonín Molčík, Jiří Zavřel, Rudolf Hrušínský, Soběslav Sejk, Petr Haničinec, Jan Kanyza, Jiří Plachý, Viktor Preiss

O. dabérky: Alena Vránová, Jana Preissová, Ivanka Devátá, Eliška Balzerová, Veronika Gajerová, Jana Hlaváčová
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1318
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Dvanáct rozhněvaných mužů / 12 Angry Men (1957)

Příspěvek od Stanley Roe »

Možná jsem to měl dát do uvozovek, aby to bylo chápáno jako nadsázka, ale nevěřím, že by to stejně stačilo. Spousta lidí si tu vykládá všechno jinak. Spíše jsem hodil tím pomyslným " slovním kamenem", jak to Dan sám v nadsázce uvedl.
Dokonce můžu odsouhlasit i Danovy výtky k nesynchronnosti, to je vidět ... rozhodně však nesouhlasím s výtkami ohledně dabérů. Na pana Högera je zpočátku si potřeba trochu zvyknout, ale ten klid a tu rozhodnost, která čišela s hereckého projevu pana Fondy, vystihl dokonale.
Stejně tak nechápu výtku k výkonu pana Lipského. Vždyť byl jeho výkon zcela k uvěření.

Pokud tento dabing něco má, co chybí dnešním dabingům, tak právě to, že do toho dabéři dali kus sebe. V současnosti je to až neskutečná sterilnost. Tím bych si mohl i rýpnout do dabingů, za kterými stojí i sám D.K.. Pobavíte se aspoň dopředu s dabéry o filmu, pakliže jej vůbec viděli, jak by svou postavu mohli herecky pojmout? Nebo mu jen suše sdělíte, kupř. .. ta postava je tvrdý nesmlouvavý gangster ... mluv ho rázně a namyšleně .. atd atd ... vždyť i sám Dan ví, že je to dneska úplně někde jinde. Nebo ne?
konupka
Příspěvky: 58
Registrován: 10 kvě 2014 18:57

Re: Dvanáct rozhněvaných mužů / 12 Angry Men (1957)

Příspěvek od konupka »

Ano, samozřejmě s tím souhlasím. Jenže dnes je ta sterilita zapříčiněna několika faktory a jistou nepřímou úměrností mezi nimi. Především je to velikost trhu (všechny televize, distributoři DVD, kino distributoři, studia atd...), dále malá skupina herců, kteří podle zadavatelů dabing zvládají, poté počet režisérů, kteří jsou schopni pracovat s novými hlasy a nakonec počet přijímaných filmů, seriálů, dokumentů...., které je potřeba nadabovat. Vznikne z toho pár herců, kteří jsou k uštvání a není v jejich silách to oddabovat s nějakým výrazem, protože je třeba to honem dodělat a už být někde jinde. Navíc "kecají" do prázdna, protože vedle nich nestojí jejich partner, ale originální herec. Jen jsem myslel, že proto není třeba páchat "slovní" :) násilí :).
O. dabéři: Jan Schánilec, Antonín Molčík, Jiří Zavřel, Rudolf Hrušínský, Soběslav Sejk, Petr Haničinec, Jan Kanyza, Jiří Plachý, Viktor Preiss

O. dabérky: Alena Vránová, Jana Preissová, Ivanka Devátá, Eliška Balzerová, Veronika Gajerová, Jana Hlaváčová
taliano
Příspěvky: 20
Registrován: 04 úno 2011 20:48
Bydliště: Košice

Re: Dvanáct rozhněvaných mužů / 12 Angry Men (1957)

Příspěvek od taliano »

STV 2...pôvodné úvodné titulky ČST...úžasné. Považujem tento dabing za jeden z najlepších ČST dabingov vôbec...tento dabing má všetko to čo chýba dabingu novému...a hlavne ducha doby...to žiaden nový dabing nedokáže...
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvanáct rozhněvaných mužů / 12 Angry Men (1957)

Příspěvek od Pomajz »

Čekal jsem zvuk nasazený na nový obraz , nebo kinopřepis jak to STV v posledních letech dělá :), ale nečekal jsem ČST verzi :) co běžela naposledy na ČT3 v roce 1993 .
RETROFILM
richardda
Příspěvky: 1110
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Dvanáct rozhněvaných mužů / 12 Angry Men (1957)

Příspěvek od richardda »

Ten prvni puvodni stary kinodabing je vynikajici. Proto kdyz jsem zjistil, ze ho firma MAGIC BOX umistila i na BluRay, samozrejme jsem si tento poridil. Bohuzel technicka stranka prenasasazeni na BluRay je naprosto otresna. Ja teda nevim jaky zdroj zvuku firma MAGIC BOX pouzila, ale puvodni stary kinodabing zde pomerne dost "sumi" a co je horsi, neni dobre nasazen nebo-li sesynchronizovan s originalni kopii. Tudiz jsou patrne drobne posuny pri tom kdyz postavy mluvi. Taky tato zvukova verze obsahuje - zejmena v uvodu - mnoho vypadku zvuku a drobnych casti chybejicich slov. - Jestli nekdo bude argumentovat tim, ze se jedna o stary dabing z roku 1961 - coz je do teto chvile uctyhodnych 56 let - dovoluji si dat do pozornosti skutecnost, ze na nahravce meho taty, kterou kdysi v devadesatych letech poridil na TV NOVA je tento puvodni stary kinodabing ZVUKOVE NAPROSTO V PORADKU A KOMPLETNI! Proto durazne upozornuji pripadne zajemce o BluRay vydani - pokud jim jde i o tento puvodni stary kinodabing - aby jeho nakup dusledne zvazili. :-?
NOVA, jedině ona.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“