Žut / Der Schut

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2021
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Žut / Der Schut

Příspěvek od Laik »

Obrázek Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

Související filmy: Divokým Kurdistánem, V říši Stříbrného lva (dějově volně navazující)

V českém znění: Vladimír Ráž - Lex Barker (Kara Ben Nemsi), Vladimír Hrubý - Ralf Wolter (Hadži Halef Omar), Eva Hudečková - Marie Versini (Džita), Vladimír Brabec - Rik Battaglia (Nirwan / Žut), Svatopluk Beneš - Dieter Borsche (Sir David Lindsay), Eduard Cupák - Chris Howland (komorník Archie), Jorga Kotrbová - Marianne Hold (Annette Galingré), Petr Svojtka - Pierre Fromont (Henry Galingré), Rudolf Jelínek - Dušan Janićijević (Omar Ben Sadek) + ? (hostinský u Aladžijů), Karel Houska - Friedrich von Ledebur (Mübarek / Busra), Jiří Krampol - Jovan Janićijević Burduš (Manach el Paša), Josef Větrovec - Nikola Popović (Imer Suef), Vladimír Krška - Janez Vrhovec (Osko), Naďa Konvalinková - Eva Ras (služka Nebatja), Alois Švehlík - Jovan Vojinović (Kodža Baša), Jaroslav Moučka - Živojin Denić (Sandar Aladži), Oldřich Janovský - Dušan Perković (Bybar Aladži), Jana Boušková - Olga Brajevič (Simona), Alena Procházková - Maria Grazia Francia (Žutova žena), Zdeněk Jelínek - Aleksandar Stojković (kovář), Jan Pohan - Dušan Antonijević (bandita), Raoul Schránil - ? (bandita u Žuta) + ? (vesničan v medvědí vesnici), Dalimil Klapka - George Attifellner (hostinský), Ladislav Županič - ? (medvědář) + ? (vesničan), Jan Přeučil (Muchtar z Rugové), Jiří Zavřel (pomocník kováře), Petr Skarke (Muchtarův voják), Ladislav Krečmer (zloděj koní), Josef Mixa, Bedřich Šetena (titulky) a další

Zvuk: Ivo Novák
Střih: Lumír Cihlář
Vedoucí výroby: Irena Uhlířová
Dialogy a režie českého znění: Irena Skružná
Vyrobilo: Filmové Studio Barrandov Dabing v roce 1980
Naposledy upravil(a) Laik dne 08 čer 2022 06:12, celkem upraveno 14 x.
Paddy
Příspěvky: 755
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Žut / Der Schut

Příspěvek od Paddy »

DAN K. píše:pred par dny jsem na to koukal a banditi tam na zacatku unesou omarovu snoubenku a jdou s ni do hospodyy, kde jsou ty dva priopily zly bratri a v te scene vystupuje hostinsky a rekl bych podle hlasu ze ho take mluvi rudolf jelinek, ktery dabuje velkou roli omara, navic mluvi chvili pred tim, to mi prislo hodne divny kdyz tu ma svuj hlas kazdej stek. Zblaznil jsem se, nebo to tak fakt je, mozna nejakej herec neprisel na nataceni...?
Bohužel je to tak, mám to i na seznamu a vy máte skvělí postřeh. Jak je vidět i někteří si dost všímají. Bravo........
zatinka
Příspěvky: 20
Registrován: 02 lis 2011 13:35

Re: Žut / Der Schut

Příspěvek od zatinka »

Prosím o kontrolu dalšího dabingu - http://karel-may.majerco.net/filmove-ma ... abing/zut/ - děkuji.

Akorát zdejší záznamy se tu a tam liší, něco jiného máte zapsáno v hlavičce, něco jiného je v příspěvcích v diskuzi, takže nevím přesně, který údaj je správný :-)
urby
Příspěvky: 670
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Žut / Der Schut

Příspěvek od urby »

Zatinka : opravte si tam toho Medvěďáře, to je opravdu Ladislav Županič, nikoli Miroslav Nohýnek.
Ladislav Županič (medvěďář + vesničan)
A pak je tam Jiří Adamíra (Musalim). No, jestli má ta postava v celém filmu jen tento štěk, jako v ukázce, silně pochybuji, že by herec a dabér jeho formátu přišel do dabingového studia kvůli dvěma sekundám.
Omlouvám se, jsem tu teprve krátce, ještě nemám všechno zažité
EDIT: v pravidlech se píše: 8. Necitujte předchozí příspěvek, stačí pouze napsat jméno uživatele, pro koho je váš příspěvek mířen. Pokud reagujete na dlouhý příspěvek, stačí citovat samotné věty, na které reagujete.
Paddy
Příspěvky: 755
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Žut / Der Schut

Příspěvek od Paddy »

Jiří Adamíra pouze náhodně zaskakoval za jiného dabéra, který kůli nemoci nedorazil do studia.
Je to něco podobného jako s Rudolfem Jelínkem, který tam dabuje též dvě postavy..........
Josef Nožička
Příspěvky: 544
Registrován: 01 srp 2009 21:02

Re: Žut / Der Schut

Příspěvek od Josef Nožička »

No, s tím Adamírou bych byl opatrný. Osobně mi to spíš připomíná Vladimíra Pospíšila, ale přísahat na to nebudu, i když takovéhle štěky dost dělal.
Potvrzuji kováře Zdeňka Jelínka, Žutovu ženu Alenu Procházkovou, Schránil dále mluvil vesničana v medvědí vesnici.
Ještě Jiří Zavřel (pomocník kováře), Petr Skarke (Muchtarův voják), Ladislav Krečmer (zloděj koní).
No ale ten pravopis postav a anglické zkratky, to by se mělo asi opravit...
salgado
Příspěvky: 2469
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Žut / Der Schut

Příspěvek od salgado »

Taky vám hlas Oldřicha Janovského přípomíná Františka Řeháka?
Paddy
Příspěvky: 755
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Žut / Der Schut

Příspěvek od Paddy »

Pro Josefa Nožičku :

Tak sem projížděl toho Vladimíra Pospíšila za toho Jiřího Adamíru
a musím uznat vážený kolego, že asi nejspíš budete mít pravdu.
Koukal sem totiž na pohádku " O Ebenovém koni " a Vladimír Pospíšil
tam hraje loupežníka a promluvil přesně tím hlasem jako ten
(Muchtarův voják - Musalim).

A překvapil ste mě stím Jiřím Zavřelem, co by (Kovářův pomocník)
opět trefa do čereného.
A Petra Skarkeho sem tam taky poznal, co by (Muchtarův voják),
takže super.

Tam bylo těch štěků víc, třeba :
(ti kopáči zlatých mincí, Žutova hlídka na věži nebo Žutova stráž u brány,
dále muž na lodi Lorda Lindsaye, mlaďonký číšník, Fatima v jeskyni, atd.)
A to se dost špatně ten dabing zjišťuje, ale přesto díky...
Paddy
Příspěvky: 755
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Žut / Der Schut

Příspěvek od Paddy »

Pro salgada :

Oldřich Janovský jako František Řehák ? Nikoliv !
Mě bylo spíš řečeno, jako Milan Frídl.
Ale né, je to hlas Oldřicha Janovského jako vyšitej.

Josef Mixa - Renato Baldini (Barud El Amasad)
salgado
Příspěvky: 2469
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Žut / Der Schut

Příspěvek od salgado »

Ale tak František Řehák snad ani nikdy nedaboval, nebo se mýlím?
Odpovědět

Zpět na „Filmy“