Divokým Kurdistánem / Durchs wilde Kurdistan

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2021
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Divokým Kurdistánem / Durchs wilde Kurdistan

Příspěvek od Laik »

Obrázek
Info: IMDb | CSFD | FDb

Související filmy: Žut (dějově volně předcházející), V říši Stříbrného lva (dějově navazující)

V českém znění: Vladimír Ráž - Lex Barker (Kara Ben Nemsi), Vladimír Hrubý - Ralf Wolter (Hadži Halef Omar), Svatopluk Beneš - Dieter Borsche (Sir David Lindsay), Eduard Cupák - Chris Howland (Archibald), Pavel Trávníček - Gustavo Rojo (Ahmed El Corda), Rudolf Jelínek - George Heston (Machredž z Mossulu), Alois Švehlík - Antonio Iranzo (Durek), Jiří Holý - Charles Fawcett (šejk Mohammed Emin), Oldřich Lukeš - Fernando Sancho (Padischah), Oldřich Janovský - Wolfgang Lukschy (Ali Bei), Jiří Bruder - Werner Peters (Mütesselin), Hana Talpová - Marie Versini (Ingša), Alena Procházková - Gloria Cámara (Benda), Ferdinand Krůta - Charles Fawcett (šejk Kadir Bei), Gustav Bubník - Pablito Alonso (chlapec), Vladimír Huber - Kurt Waitzmann (strýc Ingši), Karel Chromík (bandita), Miroslav Nohýnek (Machredžův voják), Jan Pohan - Tito Garcia (kapitán), Jiří Zahajský - Milo Quesada (Miralai) + Frank Braňa (Miralai Omar Ahmed), Mirko Musil - José M. Cafarell (Selin Aga), Petr Skarke (Ali Bejova stráž), Jan Cmíral st. - José Nieto (Pir Kamek), Vladimír Fišer (titulky) a další.

Zvuk: Tomáš Bělohradský
Střih: Jiřina Skalská
Vedoucí výroby: Irena Uhlířová
České dialogy: Jiří Křižan
Režie českého znění: Marie Fronková
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1980
Naposledy upravil(a) Laik dne 16 čer 2022 07:42, celkem upraveno 14 x.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Divokým Kurdistánem / Durchs wilde Kurdistan

Příspěvek od Historik »

V kinech s původními úvodními titulkami, tvůrci českého znění přečteni, v ČST před převratem nikdy neběželo, novodobé uvedení na VHS (1993), v TV a DVD bohužel bez tohoto komentáře.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Divokým Kurdistánem / Durchs wilde Kurdistan

Příspěvek od Historik »

Dabingy obou těchto filmů vznikly zřejmě velmi krátce po sobě, ne-li úplně současně (filmy vlastně bezprostředně dějově navazují). Takže skutečně rozložení tvůrců českého znění na 1. a 2.díl možná příliš neřešili resp. tam snadno udělali chybu. U všech tři filmů "orientální série" byly původní úvodní kinotitulky čtené, ale na novějších kopiích jsou jen u Žuta. U Kurdistánu a Lva chybí. Moje informace vycházejí z písemných záznamů z kina, jelikož tato trilogie do převratu v TV uvedena nebyla.
Paddy
Příspěvky: 755
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Divokým Kurdistánem / Durchs wilde Kurdistan

Příspěvek od Paddy »

Můžete s kontrolovat i tento dabing, případně poopravit ?
Zajímali by mě tam některé postavy, jestli jsou správně. Díky

http://karel-may.majerco.net/filmove-ma ... rdistanem/
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2021
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Divokým Kurdistánem / Durchs wilde Kurdistan

Příspěvek od Laik »

Milo Quesada (Miralai) není František Vicena, ale také Jiří Zahajský (stejně jako u postavy Miralai Omar Ahmed).
(Bandita) není Bedřich Šetena, ale Karel Chromík (zde na DF zapsáno).
Arnošta Faltýnka nejsem schopen potvrdit ani vyvrátit, jeho hlas neznám. Zkusím se někde po něm podívat.
Paddy
Příspěvky: 755
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Divokým Kurdistánem / Durchs wilde Kurdistan

Příspěvek od Paddy »

Laik, mě zde v tom to filmu sice nevyvrátil podle zvukové ukázky herce Arnošta Faltýnka,
který by měl údajně dabovat (Vyzáblého poručíka alias Juan Cazalilla), ale není si však
z cela jist jelikož si momentálně nemůže vzpomenout, přesně asi jako já.
Ale možné to je a možná že bude mít i pravdu, protože je to dost pravděpodobné.
Koukal sem totiž na film " Faunovo velmi pozdní odpoledne " z roku 1983 a zaslechl
sem tam hlas herce IVANA VYSKOČILA staršího a bylo to velmi dost podobné.
Proto žádám kolegu Laika a nebo i ostatní kolegy, jestli by mě to mohli potvrdit a
nebo pomoci při odhalení totožnosti.
Předem moc děkuji........
Naposledy upravil(a) Paddy dne 06 úno 2014 13:28, celkem upraveno 3 x.
Josef Nožička
Příspěvky: 544
Registrován: 01 srp 2009 21:02

Re: Divokým Kurdistánem / Durchs wilde Kurdistan

Příspěvek od Josef Nožička »

Já sice nemám materiály pro srovnání, ale byl bych velmi opatrný. Je sice fajn hledat dabéry i na úrovni episodek (a to nejen u tohohle filmu), ale pozor, ať není přání otcem myšlenky. Už se nám to tu několikrát nevyplatilo. Chvilkové nápady při sledování českých filmů někdy vyjdou, někdy ne (viz Sexmisi aj.). :-? Tím samozřejmě nechci tuhle bohulibou snahu shazovat, to ne e.
salgado
Příspěvky: 2469
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Divokým Kurdistánem / Durchs wilde Kurdistan

Příspěvek od salgado »

Ivan Vyskočil, alias profesor Syřiště, a v dabingu? :D
Paddy
Příspěvky: 755
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Divokým Kurdistánem / Durchs wilde Kurdistan

Příspěvek od Paddy »

Takže Syřiště alias Ivan Vyskočil st. nebrat, mám tedy nadále zůstat u Arnošta Faltýnka ?
Nebo má někdo jiný nápad, kdo by mohl dabovat toho (Vyzáblého poručíka) ?
To je totiž poslední dabér v tom to filmu, co mě chybí do seznamu.
Zatím díky za vaše názory, přece jenom bych chtěl ještě znát názor Laika.
Naposledy upravil(a) Paddy dne 13 dub 2014 19:01, celkem upraveno 1 x.
Paddy
Příspěvky: 755
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Divokým Kurdistánem / Durchs wilde Kurdistan

Příspěvek od Paddy »

Tak už sem konečně na toho herce nebo-li (Vyzáblého poručíka alias Juan Cazalilla),
přece jenom přišel, kdo ho dabuje !
Takže žádný Arnošt Faltýnek ani Ivan Vyskočil st. zvaný (Syřiště), ale je to Jiří Smutný.
Ano, koukal sem na český film z roku 1982 " Sny o Zambezi ", kde herec Jiří Smutný hraje
(předsedu senátu) a je to prostě on. Já věděl, že to bude velmi známá postava která mě
prostě nemůže uniknout ani překvapit, akorát sem si nemohl vzpomenout na jméno.
Ale jinak děkuji kolegům z DF za snahu a za pomoc, která mě přivedla na stopu......
Odpovědět

Zpět na „Filmy“