Hercule Poirot: Vražda Rogera Ackroyda

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
ondra3177
Příspěvky: 49
Registrován: 27 lis 2008 20:01
Bydliště: Ústí nad Labem

Hercule Poirot: Vražda Rogera Ackroyda

Příspěvek od ondra3177 »

Hercule Poirot: Vražda Rogera Ackroyda / Poirot: The Murder of Roger Ackroyd (2000)
Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Petr Kostka - David Suchet (Hercule Poirot), Stanislav Fišer - Philip Jackson (šéfinspektor Japp), Karel Urbánek - Oliver Ford Davies (Dr. James Sheppard), Růžena Merunková - Selina Cadell (Caroline Sheppardová), Martina Hudečková - Flora Montgomery (Flora Ackroydová), Otto Rošetzký - Gregor Truter (inspektor Davis), Hana Krtičková - Daisy Beaumont (Ursula Bourneová), Michal Jagelka - Jamie Bamber (Ralph Paton), Libor Hruška - Roger Frost (Parker), Martin Zahálka - Nigel Cooke (Geoffrey Raymond), Irena Hrubá - Vivien Heilbron (Vera Ackroydová), Miloš Hlavica - Malcolm Terris (Roger Ackroyd), Stanislava Jachnická - Liz Kettle (paní Folliottová), Marcela Kyselová - Rosalind Bailey (Doroty Ferrarsová), Jan Skopeček - Charles Simon (pan Hammond), Ivan Jiřík, Vladimír Valenta, Hana Czivišová, Otmar Brancuzský

Překlad: Jana Mindlová
Zvuk: Luděk Polifka
Produkce: Jana Prášilová
Dialogy a režie: Iva Valentová
Vyrobilo: Prima Plus, a.s. pro TV Prima 2000
Naposledy upravil(a) ondra3177 dne 06 úno 2016 18:44, celkem upraveno 1 x.
salgado
Příspěvky: 2469
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Hercule Poirot: Vražda Rogera Ackroyda

Příspěvek od salgado »

Minulý týden jsem víceméně náhodou viděl tento film na ČT. Dost mě překvapilo, že slyším Petra Kostku, protože jsem myslel, že už všechno předabovali. Musím říct, že Petr Kostka zněl dost zvláštně. Jaromír Meduna se do této role hodí o něco lépe.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Hercule Poirot: Vražda Rogera Ackroyda

Příspěvek od bloom »

To je podle mě hodně subjektivní, já si třeba na pana Medunu pořád nemůžu úplně zvyknout a když vidím Poirota (Sucheta), vybaví se mi hlas Petra Kostky. Bohužel se s ním dochovaly pouze díly, u kterých dabing není dobře ozvučený a jsou trochu zkresleny hlasy všech dabérů.
Každopádně v tomto díle je podle mě výborný výkon Karla Urbánka, IMHO jeden z jeho nejlepších dabingových výkonů vůbec.
salgado
Příspěvky: 2469
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Hercule Poirot: Vražda Rogera Ackroyda

Příspěvek od salgado »

A víš, že máš pravdu s tím zvukem? Mně také chvilku trvalo, než jsem Kostku rozeznal. A Karel Urbánek podal určitě dobrý výkon.
Angus MacGyver
Příspěvky: 366
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Hercule Poirot: Vražda Rogera Ackroyda

Příspěvek od Angus MacGyver »

Mám dotaz k malému obrázku u tohoto profilu. Obrázek je ke Smrti Lorda Edgwara a přitom tento film je "Vražda Rogera Ackroyda"... Šlo by s tím něco udělat, prosím?

Karel Urbánek zde podal mimořádný výkon. Když jsem pak viděl díl "Paprsek" ze série "Dobrodružství kriminalistiky", byl jsem překvapen, jak Karel Urbánek vypadá...
Kdyby cokoliv dalšího natočil Oliver Ford Davies, tak bych se přimlouval za Karla Urbánka...
Odpovědět

Zpět na „Filmy“