Komando / Commando

Nové i ty starší

Moderátoři: bloom, ReDabér

Komando / Commando

Příspěvekod Papo » 15 bře 2009 14:51

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING: VHS, DVD, Blu-Ray, Nova (CET 21), TV Joj
V českém znění: Jiří Zavřel - Arnold Schwarzenegger (John Matrix), Zuzana Schulzová - Rae Dawn Chong (Cindy), Jan Schánilec - Vernon Wells (Bennett), Bill Duke (Cooke), Marcel Vašinka - James Olson (major generál Franklin Kirby), David Patrick Kelly (Sully), Ladislav Županič - Dan Hedaya (Arius), Radan Rusev - Carlos Cervantes (Diaz), Charles Meshack (Henriques), Klára Šumanová - Alyssa Milano (Jenny Matrixová) a Bohdan Tůma (titulky)

Překlad: Zbyněk Hofmann
Produkce: Petr Skarke
Zvuk: Petr Skalský
Režie českého znění: Miroslav Šváb

Vyrobila firma Smrček Production ve studiu Smart Video Film
Premiéra: 1993 © Guild Home Video

2. DABING: Nova (ČNTS)
V českém znění: Pavel Soukup - Arnold Schwarzenegger (John Matrix), Magda Reifová - Rae Dawn Chong (Cindy), Bedřich Šetena - Vernon Wells (Bennett, úvodní titulky), Miloš Hlavica - Dan Hedaya (Arius), Vladimír Kudla - Carlos Cervantes (Diaz, závěrečné titulky), Monika Černá - Alyssa Milano (Jenny Matrixová), Zbyšek Pantůček - David Patrick Kelly (Sully), Miloš Mejzlík - Bill Duke (Cooke), Petra Lupínková, Dalimil Klapka - James Olson (major generál Franklin Kirby), Jakub Kohl

Překlad: Zdeněk Hofmann
Zvuk: Martin Václavík
Produkce: Marek Jindra
Režie: Pavel Beneš

Vyrobila ČNTS Nova © 1995

3. DABING: Prima
V českém znění: Pavel Soukup - Arnold Schwarzenegger (John Matrix), Jitka Ježková - Rae Dawn Chong (Cindy), Libor Hruška - Vernon Wells (Bennett), Pavel Rímský - Dan Hedaya (Arius), Oldřich Vlach - James Olson (major generál Franklin Kirby), Pavel Vondra - Bill Duke (Cooke), Marek Libert - Michael DeLano (Forrestal), Jitka Moučková, Jakub Saic - Carlos Cervantes (Diaz), Šárka Brázdová, Zdeněk Hruška - Gregory W. Elam (Biggs), Stanislav Lehký - Charles Meshack (Henriques), Petr Burian - David Patrick Kelly (Sully), Tereza Taberyová - Alyssa Milano (Jenny Matrixová) a Jiří Kodeš (titulky)

Zvuk: Roman Sečkař
Překlad: Vladimír Fuksa
Produkce: Zdena Sirotková, Jaroslav Richtr
Dialogy a režie: Jiří Kodeš

Ve studiu S Pro Alfa CZ a.s. vyrobila FTV Prima, spol. s r.o. v roce 2006
Obrázek
Papo

Re: Komando / Commando

Příspěvekod Budy » 15 bře 2009 15:06

Dabing VHS také vysílala Nova asi tak před 5 lety.
Ukázka k druhému dabingu: http://www.youtube.com/watch?v=m8P-3QJU ... re=related
18.05.2008 – 07.05.2015
Budy

Příspěvekod HonzaXXII » 15 bře 2009 15:33

Jojo, ten se Soukupem z Novy je absolutně nejlepší.
"Nerušte přítele, spí jako zabitej."
"Co je se Sallym?" "Uletěl."
"Nedošla ti pára Benette?"
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII

Příspěvekod Budy » 15 bře 2009 15:45

Mně se líbil ten původní s Jiřím Zavřelem, ale bohužel mám nahraný ten s Primy.
18.05.2008 – 07.05.2015
Budy

Příspěvekod AngelEyes » 23 dub 2009 11:05

Překladatelé prvního (VHS) a druhého (Nova 1995) dabingu mají podezřele podobná jména. Je to náhoda, nebo se jen autor příspěvku přeslechl a jedná se o stejnou osobu?
AngelEyes

Příspěvekod Ištván87 » 23 dub 2009 13:46

Já bych se vůbec nedivil, protože až na pár hlášek je ten dabing hodně podobně přeloženej, resp. místy skoro totožnej. Já osobně bych se nedivil. Když jsem před lety poprvé viděl ten původní dabing s Jiřím Zavřelem, tak jsem nevěděl, že je původní a říkal jsem si: Fajn, aspoň se narozdíl od jinejch, snažili dodržet překlad a nezabíjet hlášky.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod Newmy » 13 říj 2009 17:23

U prvního dabingu je opravdu přeslech, správně je stejný překladatel jak u druhýho Zdeněk Hofmann, teď jsem to poslouchal :)
http://www.masbirka.cz/kolekce/15-mcdon ... %9B%20doma - Happy Meal Konečně doma
http://www.animsvet.cz/ - Databáze animovaného filmu
Newmy

Příspěvekod Budy » 23 srp 2010 17:08

Mě by zase zajímalo, jak to je s rokem výroby prvního dabingu. Předtím zde bylo uvedeno 1991 a teď je tam 1993. FDb uvádí, že premiéra byla 30.1. 1992. Že by se celý rok čekalo na dabing?
18.05.2008 – 07.05.2015
Budy

Příspěvekod Budy » 19 zář 2011 16:52

Podle této ukázky mi připadá, že Billyho Dukea mluví mluví i Radan Rusev.
18.05.2008 – 07.05.2015
Budy

Příspěvekod zaplos » 27 říj 2012 22:28

Dle mého skromného názoru je nejlepší dabing z Novy z roku 1995, tedy druhá verze dabingu. Nejen že Arnieho mluví Soukup, ale hlavně jsou tu vpravdě geniální hlášky, které sice s originálním znění nemají zas až tak moc společného, ale do děje zapadají a úžasně odlehčují, a to si přiznejme, lehkou imbecibilitu tohoto akčního snímečku. První verze dabingu je hrozná, dabing z Primy je slušnou prací, ale poměrně sterilní.
zaplos

Další

Zpět na Filmy