Expendables: Postradatelní 2 / The Expendables 2

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

highforce
Příspěvky: 57
Registrován: 19 zář 2011 18:32

Re: Expendables: Postradatelní 2 / The Expendables 2

Příspěvek od highforce »

OMG, Zdeněk Mahdal na Dolpha Lundgrena? To snad nemyslí vážně :-O!! No aspoň, že ostatní zůstali jako u jedničky :).
V minulosti jsem si ale Mahdala užil až až a snad v každém filmu co jsem viděl jsem ho slyšel :P. Má sice dobrý hlas, ale cpát do každého druhého filmu je fakt moc :P. Nechápu proč nemohli sehnat Libora Hrušku? :P Ten je na Dolpha ten pravý ;).
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Expendables: Postradatelní 2 / The Expendables 2

Příspěvek od Ištván87 »

Když tohle je v našem dabingu celkem zažitá (a podle mě správná) věc. Angličtina totiž 99% všech cizích jmen šíleně mrví. Přeci jen, kdyby to u nás neměnili, tak by se mohlo stát, že v nějakém filmu uslyšíme, jak se baví o Mouzartovi a tak podobně. Je fakt, že to Gunnar je trošku jinej případ, ale jestli to brali tak jak já myslím (no, asi těžko), tak je to v pořádku.

Mě osobně dokáže strašně naštvat, když u nás nějaký cizí jméno překládají podle toho, jak ho vyslovují v anglicky mluvících zemích - Třeba Scarlett Džouhensn nebo když v jedný reklamě mluvili o Thierrym Henrym a vyslovovali to nějak jako Týry Henry. To jsem málem překousnul ovladač od televize. Stejně jako když v španělské HUA vyslovují tak, jak se píše (má se to vyslovovat jako VA - viz. Chihuahua, nebo ve Vykoupení z věznice Shawshank Zihuatanejo).
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
petkazuza
Příspěvky: 120
Registrován: 22 zář 2010 20:08

Re: Expendables: Postradatelní 2 / The Expendables 2

Příspěvek od petkazuza »

semir píše:Tak mám film rozkoukanej a musím říct, člověk si na toho Mahdala zvykne...dabing je jinak slušnej, jsou tam chyby v překladu a v jedný scéně dokonce mluví Adkinse Svatopluk Schuller, což nepochopim.. Ale co nemůžu zkousnout, je to oslovování Lundgrena - Gunare, místo "Ganre".Ten, kdo to překládal si měl pustit jedničku..A hlavně i v originále je to "Ganr"
Ono zase na překladatele to svádět nemůžeš. Za to asi může ten co to mluví a ten co u toho sedí a režíruje to. On jen napíše překlad a počítá s tím, že to přečtou správně. Nebo se pletu? :D Aspoň myslím. Kdyžtak mě opravte :D
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Expendables: Postradatelní 2 / The Expendables 2

Příspěvek od Lukiz »

IMHO toto má za úkol úpravce dialogů - všechna cizí slova a jména zapsat foneticky jak se mají jednotně vyslovovat. Pak nastává etapa, že na to režisér (nebo někdo ve studiu) má dohlédnout... což se nemusí přihodit.
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Expendables: Postradatelní 2 / The Expendables 2

Příspěvek od DAN K. »

překladatel
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Expendables: Postradatelní 2 / The Expendables 2

Příspěvek od Ištván87 »

Ty rozmazané záběry, to bylo opravdu hodně mimo. A překlad dabingu byl..... Radši nic. :D
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
tomas.prochazka
Příspěvky: 227
Registrován: 10 srp 2014 11:13

Re: Expendables: Postradatelní 2 / The Expendables 2

Příspěvek od tomas.prochazka »

Je to kvůli vysílacímu času od 8 hodin. Když se to bude někdy zsse vysílat později, půjde to ostré.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Expendables: Postradatelní 2 / The Expendables 2

Příspěvek od Ištván87 »

Mně je to jasný, ale právě proto se na to měli vyprdnout a dávat to třeba od 21:55. :-D Vím že by to pak díky reklamám končilo cca ve tři hodiny v noci, ale to už je život. :-D
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
FragMan
Příspěvky: 424
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Expendables: Postradatelní 2 / The Expendables 2

Příspěvek od FragMan »

Tak mě napadá, kdo dělal tuhle cenzuru. Sama Nova nebo existuje nějaká přístupnější úprava přímo od výrobce?
koubafire
Příspěvky: 113
Registrován: 02 čer 2010 22:55

Re: Expendables: Postradatelní 2 / The Expendables 2

Příspěvek od koubafire »

Uz se to nekdy stalo nebo tohle NOVA udelala prvně?
Odpovědět

Zpět na „Filmy“