Apartmá v hotelu Plaza / Plaza Suite

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5670
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Apartmá v hotelu Plaza / Plaza Suite

Příspěvek od ReDabér »

Tak ok, ale pokračujte v diskuzi o nejvhodnějším dabérovi pro WM v jeho profilu, ano? Děkuji.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6799
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Apartmá v hotelu Plaza / Plaza Suite

Příspěvek od bloom »

ReDabér: Nevím, co je OT na diskusi o dabérech herce u filmu, ve kterém daný herec ztvárnil hlavní roli. Podobnou lze vysledovat v každém druhém profilu filmu či seriálu.

sud: Ano, napadají mě stejná jména, plus ještě se mi líbili pánové Petr Pelzer, Petr Kostka a Dalimil Klapka (ten se v obou filmech, ve kterých Matthaua daboval, výborně stylizoval). Naopak mi vůbec neseděl Jan Vlasák a úplně nejhorší volbou byl podle mě Antonín Navrátil ve filmu Muž z Kentucky, ten dabing jsem ani nedokoukal (režie Petr Švéda).
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5670
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Apartmá v hotelu Plaza / Plaza Suite

Příspěvek od ReDabér »

To je sice hezké, že v každém druhém profilu se toto řeší, ale netýká se to vůbec toho daného filmu, a to bychom měli my moderátoři směřovat do příslušného tématu, nemyslíš?
A už o tom tady nějaké diskuse byly, já jsem si to z prstu nevycucal.
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7645
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Apartmá v hotelu Plaza / Plaza Suite

Příspěvek od Sen »

Jelikož došlo k neshodě kolegů moderátorů této sekce, budu to muset rozhodnout já. V diskusi se objevuje jméno Eduarda Cupáka,takže se to daného dabingu tak trochu týká ;).
urby
Příspěvky: 676
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Apartmá v hotelu Plaza / Plaza Suite

Příspěvek od urby »

Z Paddyho příspěvku z února 2010 potvrzuji :
Oldřich Musil - Alan North (Walter Eisler), Marcela Martínková
- Augusta Dabney (Eislerová), Bedřich Šetena (číšník, muž u výtahu, vedoucí orchestru).
U Paddym uvedených herců, které dabuje B. Šetena (José Ocasio, Jack Beers), si nejsem jistý, nikde jsem si nemohl ověřit, zda jsou to skutečně oni.

A dále : Jiří Prager - Dan Ferrone (Jack, hotelový poslíček), Zdeněk Jelínek - Jordan Charney (Jesseho asistent), Raoul Schránil (recepční), Mirko Musil (hotelový vrátný), Jiří Novotný (oddávající kněz).
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Apartmá v hotelu Plaza / Plaza Suite

Příspěvek od salgado »

Roko píše:Na Cinemax-e s pôvodným dabingom.
Opravdu? Já jsem žil v domnění, že předrevoluční kinodabingy nepoužívají.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Apartmá v hotelu Plaza / Plaza Suite

Příspěvek od Budy »

Bylo by již konečně možné doplnit informace o dabérech do úvodního příspěvku?
18.05.2008 – 07.05.2015
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Apartmá v hotelu Plaza / Plaza Suite

Příspěvek od salgado »

Dnes jsem stihl jenom část poslední povídky, ale právě proto tedy tvrdím, že Waltera Eislera tedy rozhodně nedaboval Oldřich Musil, protože Eisler byl mladý muž, ženich nevěsty.
Paddy
Příspěvky: 757
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Apartmá v hotelu Plaza / Plaza Suite

Příspěvek od Paddy »

Z urbyho příspěvku z července 2014, ještě doplňuji u některých postav, pravá jména:
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bedřich Šetena - Gabor Morea (muž u výtahu) - 2.povídka + Frank Wayne (vedoucí orchestru) - 3.povídka
Raul Schránil - Michael Ingram (recepční) - 2.povídka

Vážený kolego salgado, ženich nevěsty se jmenoval Borden Eisler,
nevím kdo ho dabuje, ale Walter Eisler, je otec Bordena a toho
dabuje Oldřich Musil. To bohužel musím s kolegou urby souhlasit.
urby
Příspěvky: 676
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Apartmá v hotelu Plaza / Plaza Suite

Příspěvek od urby »

Včera na ČT2 jsem se opět kochal absolutním mistrovstvím Eduarda Cupáka. V některých předešlých příspěvcích je zmiňováno, že se na Waltera Matthaua vůbec nehodí, s čímž tedy zásadně nesouhlasím. Podle mě ho tady nadaboval naprosto špičkově. Jeho jedinečná práce s hlasem a intonační schopnosti dokonale vystihují vyznění tří zcela odlišných rolí. Možná i jeden z důvodů, proč se tento klenot ještě nepokusil nikdo předabovat. Se vší úctou k Jaromíru Medunovi, kterého považuji za jednoho z nejlepších dabérů posledních dvou dekád, by to takto bravurně nenadaboval ani on. Říká se, že každý je nahraditelný. V případě Eduarda Cupáka a jeho dabérského umění si myslím, že tomu tak není.

Upřesnění:
Jan Kotva - Thomas Carey (Borden Eisler).
Odpovědět

Zpět na „Filmy“