Dokonalý trik / The Prestige

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6806
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Dokonalý trik / The Prestige

Příspěvek od bloom »

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Aleš ProcházkaHugh Jackman (Robert Angier), Lukáš HlavicaChristian Bale (Alfred Borden), Petr OlivaMichael Caine (Cutter), Zuzana KajnarováScarlett Johansson (Olivia Wenscombeová), Hana ŠevčíkováRebecca Hall (Sarah Bordenová), Pavel ŠromDavid Bowie (Nikola Tesla), Tomáš JuřičkaAndy Serkis (Alley), Kateřina Velebová - Piper Perabo (Julia McCulloughová), René Přibil, Rudolf Jelínek, Marcel Vašinka, Vladimír Kudla, Jiří Hromada, Hana Krtičková, Jan Rimbala, Johana Krtičková, Martin Velda (titulky) a další

Překlad: Vladimír Fuksa
Zvuk: Antonín Němec
Vedoucí výroby: Leoš Lanči
Produkce: Stanislav Wszolek
Dialogy a režie: Martin Velda
Vyrobilo: AW Studio Praha
Uživatelský avatar
joss
Příspěvky: 4
Registrován: 17 úno 2011 12:10

Re: Dokonalý trik / The Prestige

Příspěvek od joss »

Moc se mi líbil dabing v podání Aleše Procházky, k Hugh Jackmanovi se podle mého názoru skvěle hodí, ikdyž neznám jeho pravý hlas :) ale moc jsem nepochopila, proč daboval stejný dabér i jeho dvojníka v tomto filmu, občas jsem se ztrácela a kvůli hlasu nevěděla, kdo je ten pravý. Jinak moc dobrý film!
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Dokonalý trik / The Prestige

Příspěvek od Ištván87 »

Hugh Jackman taky v originále není nadabovaný jiným hercem, mluví obě role... Akorát má jiný přízvuk a mluví jiným způsobem... To už je potom na režisérovi dabingu a na herci, aby se pokusili to udělat obdobně... Bohužel jsem to už nějakou dobu neviděl s dabingem, takže nevím jak to tam je...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3263
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Dokonalý trik / The Prestige

Příspěvek od oberon »

IMHO to je snad správně, když herce mluví jen jeden dabér, ne? Bylo by hloupé, kdyby tam jeden obličej mluvili dva hlasy, tohle už jednou kvůli tomu aby byly role rozpoznatelné udělali v seriálu Smallville, kde potom Toma Wellinga mluvil Jan Maxián a jeho "dvojníka" Petr Gelnar, což bylo IMHO příšerné...
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3263
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Dokonalý trik / The Prestige

Příspěvek od oberon »

Doplnění: Kateřina Velebová - Piper Perabo (Julia McCulloughová)

Jinak výborný dabing. Aleš Procházka je na Jackmana příjemná alternativa a já osobně bych ho na něm slyšel raději, než takového Jiřího Dvořáka. Lukáš Hlavica mi přišel jako lepší náhrada, než Martin Stránský. U zbytku není co řešit, všichni jsou prostě na svém místě. Kromě skvělého obsazení má film i skvělý zvuk, filmy z AW (alespoň ty starší) mají obvykle nadprůměrný zvuk, ale tohle mi přišlo jako extra třída. Jsem rád, že to ještě nenapadlo nikoho předabovat, dokonce ani Primu, ačkoliv ústřední dvojice nemá své dvorní hlasy (což mi obvykle u takového Balea celkem vadí, ale tohle je výjimka)...
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 941
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Dokonalý trik / The Prestige

Příspěvek od Pálkman »

TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
Uživatelský avatar
Jirka007
Příspěvky: 1002
Registrován: 17 lis 2015 09:58

Re: Dokonalý trik / The Prestige

Příspěvek od Jirka007 »

tak po delší době jsem film viděl opět v TV a byl jsem spokojený

Aleš Procházka a Lukáš Hlavica byly výborní, na Scarlett bych radši slyšel Jitku Moučkovou ale Zuzana Kajnarová mi nevadila, u Hany Ševčíkové a Petra Olivy není co řešit, odvedli dobrou práci.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“