Faunův labyrint / El Laberinto del fauno

Nové i ty starší

Moderátoři: ReDabér, bloom

Faunův labyrint / El Laberinto del fauno

Příspěvekod ReDabér » 24 bře 2009 18:11

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

V českém znění: Veronika Vlková - Ivana Baquero (Ofélie), Martin Sláma - Sergi López (Kapitán Vidal), Radka Přibyslavská - Maribel Verdú (Marcedes), Jan Kolařík - Doug Jones (Faun), Jana Štvrtecká - Ariadna Gil (Carmen Vidalová), Zdeněk Bureš - Álex Angulo (doktor), Zdeněk Junák - Pablo Adán (vypravěč), Jiří Brož - Federico Luppi (král), Jan Grygar, Vladimír Hauser, Josef Jurásek, Aleš Zbořil, David Kaloč, Vilém Čapek, Karel Janský, Erika Kubálková, Erik Pardus, Anděla Čisáriková, Kateřina Horáčková a další

Překlad: Renata Prucklová
Dialogy: Petra Polzerová
Produkce: Eva Stožická
Režie: Tomáš Sagher
Vyrobilo: Studio Ebbi pro společnost Dimas 2009
ReDabér

Re: Faunův labyrint / El Laberinto del fauno

Příspěvekod Brocc » 24 bře 2009 18:16

no, jak to shrnout.... vzhledem k pomalu 3 letému čekání jsem zklamán... a nebyl tam i Zdeněk Junák? jako vypravěč?
Obrázek
Moje Top5: 1. Jan Vondráček, 2. Jaromír Meduna, 3. Vladislav Beneš, 4. Jan Šťastný, 5. Martin Stránský...
Brocc

Příspěvekod DAN K. » 24 bře 2009 19:29

Tak tohle musí být úplně likvidační dabing, ty španělé tam maj všichny nádherný znělý hluboký hlasy, na kterejch stojí celej jejeich projev, zejména faun, vypravěč a kvšechyn ty mýtický postavy, dokázal bych si to představit v podání jiřího schwarze, zdeňka maryšky, pavla pípala, jiřího hromady nebo lukáše hlavici, ale v tomhle dabingu musí být půlka kouzla filmu pryč.
DAN K.

Příspěvekod Brocc » 24 bře 2009 19:32

nikdy bych nečekal, že to řeknu, ale doufám, že až to půjde do televize, tak to předabují, třeba jako Flynna Carsena Vladislavem Benešem, jeden z dobrých tahů....
Obrázek
Moje Top5: 1. Jan Vondráček, 2. Jaromír Meduna, 3. Vladislav Beneš, 4. Jan Šťastný, 5. Martin Stránský...
Brocc

Příspěvekod Ištván87 » 26 bře 2009 13:14

Ať žije nejhorší dabingové studio u nás. Faunův Labyrint dopadl v češtině tím nejhorším možným způsobem (teda, horší by byl asi voice-over).
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod draky » 06 dub 2009 13:16

Bože můj, za tuhle hrůzu by měl někdo schytat pár ran lahví do ksichtu. To si nikdo nevšiml, že ta holka neumí hrát??? Že každou větu končí úplně stejnou intonací? A proč ji proboha nutili do těch nesmyslnejch pauz, když vypráví pohádku? Naprosto nepřirozený. Všechny hlasy mi přišly nevýrazný a zvuk celkově jako z plynojemu. V zájmu českýho znění studio zavřít, zodpovědný postřílet. Takhle strašně špatnej "novej" dabing už jsem neslyšela nejmíň deset let...
draky

Příspěvekod Joe Black » 06 dub 2009 15:41

Draky: Nevíš jestli je šance, že by Faunův labyrint vysíala některá česká stanice a že by si udělala vlastní dabing?
Joe Black

Příspěvekod draky » 06 dub 2009 20:21

Šance, že by to koupila Prima, je minimální - je to příliš temný a "intoušský". Nova bude myslím totéž. Česká by po tom celkem logicky měla sáhnout do filmovýho klubu a pak je myslím spíš šance, že to odvysílaj s titulkama.
draky

Příspěvekod Opsha » 13 dub 2009 14:31

Já bych přece jen flintu do žita neházel. Může to být tak tři roky zpátky, co jsem si z Novy nahrával dabovaný Brazil - stejně jako Faunův labyrint film "temný a inťoušský" (i když upoutávky sestříhané jako na akčňák byly velmi komické) a ten byl do roka opakovaný na Primě. Sice v nočních hodinách, ale sper to ďas.
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů dlouhodobě nepřítomen.
Kdyby se něco dělo - PM.
Opsha

Příspěvekod AngelEyes » 14 dub 2009 20:00

Já bych to s tím Brazilem viděl tak, že ho obě televize dostaly jako nevyžádaný nášup v nějakém balíku filmů, protože si nedovedu představit Novu, že by o něco takového stála dobrovolně. Možná to stejně dopadne s Faunovým labyrintem. Který se mi ale zdá mnohem méně inťoušský než Brazil... naopak mi to přijde jako docela pochopitelný a divácky přístupný snímek. Navíc o něm bylo docela slyšet. Ale to vše platí i např. o Amélii z Montmartru a kde je jí na obrazovkách konec... jednou o Vánocích na Primě, podruhé ve 2 ráno na Nově a potřetí na odpadovém kanálu.
AngelEyes

Další

Zpět na Filmy