Jestli se rozzlobíme, budeme zlí / Altrimenti ci arrabbiamo

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2953
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jestli se rozzlobíme, budeme zlí / Altrimenti ci arrabbiamo

Příspěvek od Pomajz »

HonzaXXII píše:A bomba nakonec - ten původně ufiknutý závěrečný dialog tam dodabovali :o
JJ, použili dialogy z jiných scén. :)
RETROFILM
martin.grossmann
Příspěvky: 145
Registrován: 18 říj 2009 08:50

Re: Jestli se rozzlobíme, budeme zlí / Altrimenti ci arrabbiamo

Příspěvek od martin.grossmann »

k 1.dabingu:

no nevím mne přijde chvílemi sbormistr zvláště, když říká slovo dost, že se nejedná o Dalimila Klapku, poté už jej však mluví..
Uživatelský avatar
Teoretik
Příspěvky: 1871
Registrován: 22 dub 2011 16:28
Bydliště: Polabská nížina

Re: Jestli se rozzlobíme, budeme zlí / Altrimenti ci arrabbiamo

Příspěvek od Teoretik »

To Paddy:
Muže vlevo u stolu dabuje Soběslav Sejk, světlovlasou dámu sedící s ním u stolu určitě nedabuje Květa Fialová, hlas jsem zatím nepoznal
Obrázek
Maestro není doma a jeho milostivá paní matinka vám vzkazuje,
aby jste už nevolala změněným hlasem, že vás stejně pozná
Gusta
Příspěvky: 148
Registrován: 13 lis 2008 09:38

Re: Jestli se rozzlobíme, budeme zlí / Altrimenti ci arrabbiamo

Příspěvek od Gusta »

richardda píše:Posledni vysilani, po mnoha letech opet na CT, bylo deklarovano jako HD a opet se pri "roubovani" puvodniho stareho dabingu na novou kopii ztratilo neco z puvodni zvukove stopy. Nechtelo se mi na to opet divat, ale uplne mi stacil zacatek. V puvodni stare kopii ten prodavac kdyz kouka na Spencera v te bugine, tak mu rekne "ahoj" a Spencer mu odkyva nazpatek a taky rekne "ahoj". Pak "ahoj" rekne taky Hill kdyz kouka na Spencera v te prodejne. No a tohle kuprikladu v teto HD kopii uplne chybi. Tak si pak clovek klade otazku co tam asi muze schazet dalsiho. Ale nemel jsem uz nervy se na tu HD kopii dal divat. :(
Klidně se přiznám, to nasazování zvuku a sestřih jsem dělal já. Za chybějící "ahoj" a "ahoj" na začátku se omlouvám, byla tam nějaká technická chyba, bohužel už si nepamatuju přesně jaká (je to víc jak půl roku), ale ten zvuk původní české stopy v tom místě nešel použít. A abych tam dodatečně dostřihnul jiné "ahoj" odjinud z filmu mě pak později bohužel už nenapadlo, neboť jsem pak zaměřil svojí pozornost na jiné vážnější technické chyby, které se opravit povedlo a především pak na dostřihání závěrečné chybějící scény, kde se k mojí radosti povedlo získat použitelný výsledek.
Čili možná - škoda, že jste to nedokoukal, kromě těch "ahoj" v úvodu tam troufám si říct už nikde nic zásadního nechybělo, byla dokončená závěrečná scéna a celá tato dabingová verze se stala značně synchronnější než byla kdy předtím. (omlouvám se za tu sebechválu, ale onehdy jsem měl z výsledku téhle piplačky fakt radost ;)
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4088
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Jestli se rozzlobíme, budeme zlí / Altrimenti ci arrabbiamo

Příspěvek od Budy »

Teoretik píše:To Paddy:
Muže vlevo u stolu dabuje Soběslav Sejk, světlovlasou dámu sedící s ním u stolu určitě nedabuje Květa Fialová, hlas jsem zatím nepoznal
Soběslav Sejk to není v žádném případě. Zní to jako Dalimil Klapka. ;)

A nemluví komentátora automobilových závodů na začátku filmu Jiří Prager?
18.05.2008 – 07.05.2015
richardda
Příspěvky: 1112
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Jestli se rozzlobíme, budeme zlí / Altrimenti ci arrabbiamo

Příspěvek od richardda »

Gusta píše:...kromě těch "ahoj" v úvodu tam troufám si říct už nikde nic zásadního nechybělo, byla dokončená závěrečná scéna a celá tato dabingová verze se stala značně synchronnější než byla kdy předtím. (omlouvám se za tu sebechválu, ale onehdy jsem měl z výsledku téhle piplačky fakt radost ;)
Dekuju za vysvetleni. Kouknu na reprizu, pokud bude a jestli tam uz nic dalsiho zasadniho nechybi, tak opravdu dekuju za skvelou praci. :-:
NOVA, jedině ona.
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4369
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Jestli se rozzlobíme, budeme zlí / Altrimenti ci arrabbiamo

Příspěvek od palg »

dostala sse mi do rukou verze, která má 101 minut.
zde jsou dle imdb.com verze, 1 hr 41 min (101 min), 1 hr 37 min (97 min) (extended) (USA), 1 hr 32 min (92 min) (DVD) (Spain)

takže bych rád vědel, který dabing byl použit pro vysílání v ČST, jelikož tahle verze, co mám já obsahuje i scény (Sharp, Pleasence), ale s jiným vloženým dabingem (Premiéra).
oik
Příspěvky: 383
Registrován: 12 srp 2009 16:04

Re: Jestli se rozzlobíme, budeme zlí / Altrimenti ci arrabbiamo

Příspěvek od oik »

To je proto, že člověk, co to dával dohromady, neměl jinou verzi prvního dabingu než ze zkraceného dvd. Kromě toho dvd u nás film běžel vždy komplet.
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4369
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Jestli se rozzlobíme, budeme zlí / Altrimenti ci arrabbiamo

Příspěvek od palg »

ale tu logiku usa nikdá nepochopím...preci extended je v překladu rozšířená, neboli prodloužená verze, ale jak to potom, že má míň minut, než originál. A někdy i jiné scény... :vztek:
oik
Příspěvky: 383
Registrován: 12 srp 2009 16:04

Re: Jestli se rozzlobíme, budeme zlí / Altrimenti ci arrabbiamo

Příspěvek od oik »

Podle imdb se u neamerických filmů nedá řídit, obsahuje tam neskutečné chyby a neúplné informace. Krom toho tady může jít o špatné zařazení různých verzí v různých snímkových frekvencích (přičemž filmová bude 101 a PAl 97 minut).
Odpovědět

Zpět na „Filmy“