Atlas mraků / Cloud Atlas

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Re: Atlas mraků / Cloud Atlas

Příspěvekod bloom » 22 bře 2013 14:48

puffy: Souhlasím, ani jedna z nich by se do tohoto filmu nehodila. Já mám jen s Danou Syslovou problém, že si automaticky s jejím hlasem vybavím nějakou dámu více pokročilého věku díky jejímu častému obsazování do takových rolí v dabingu a každou jinou roli pak s jejím hlasem vnímám jako babičku. :)
bloom

Příspěvekod Gareth » 21 črc 2013 13:49

Tak jsem právě dokoukal Atlas mraků a musím říct, že už dlouho jsem si nevychutnal tak povedený dabing. Především bych ocenil tři dabérské výkony: Jana Vlasáka, Vladislava Beneše a zejména Jiřího Dvořáka! Nebál bych se říct, že by se Jiří Dvořák měl stát po Vladimírovi Dlouhém novým dvorním dabérem Toma Hankse. Doufám, že se toto spojení bude objevovat častěji a že se dočkám i předabování Andělů a démonů právě Jiřím Dvořákem.
Gareth

Příspěvekod bloom » 21 črc 2013 22:46

Myslím, že příště by bylo dobré se před vytvořením tématu na film podívat a ne jen slepě přiřazovat postavy a herce podle odposlechu titulků. ;) Polovina postav uvedená u každého dabéra totiž ve filmu vůbec nepromluví, např. Lester Rey u Jana Šťastného se objeví jen na fotografii (kompletní výpis je správný jen u Jiřího Dvořáka a Vladislava Beneše), dále pak třeba v jedné roli Michala Jagelku zastoupil Michal Holán...
bloom

Příspěvekod oberon » 21 črc 2013 23:18

Téma sem zakládal spíše z informativního důvodu, aby se vědělo, kdo koho mluví. V 8 ráno sem opravdu neměl čas kontrolovat, jestli opravdu každá postava pronese alespoň jedno slovo. Klidně sám umaž ty postavy, které ve filmu nepromluví...
oberon

Příspěvekod Vladajsoucna » 23 črc 2013 11:21

Na to se podívám, protože Jiří Dvořák je IMHO druhý nejlepší dabér Toma Hankse po Vladimíru Dlouhém.
Vladajsoucna

Příspěvekod Pan X » 26 črc 2013 16:47

Dnes jsem viděl a opravdu skvělý dabing :-: Jiří Dvořák a ostatní dabéři podali skvělý výkon :-: :-: :-:
Pan X

Příspěvekod gregy.filip » 27 črc 2013 09:46

A co Aleš Procházka ?
Ten se mi líbí víc než V.Dlouhý
gregy.filip

Příspěvekod Ištván87 » 27 črc 2013 09:58

To jsi asi jediný v republice. :D
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod Stanley Roe » 27 črc 2013 12:40

Jediný v republice sto pro není, ale u mě to není tak o prioritě postavení jednoho dabéra před druhým. To je alibismus. Pro některé role se mi libí víc ten a pro některé onen, důležité je, jak se do toho dokáže dabér položit. A nemusí to být nutně tím, že jsem dabing jednoho viděl dřív, než druhého. Dabing filmu Atlasu mraků se mi sice líbil, ALE hlasově mi to nesedlo s předváděnými charaktery. No nepředpokládám, že by vznikl ještě jiný dabing. :-( Delší film, případná nutnost se držet psané předlohy atd..
dabingforum.cz alias městečko Pines

Styděl bych se, kdybych tu byl moderátor .. upozorňoval druhé, že by si měli něco do svých témat doplňovat a přitom na svoje vlastní témata úplně kašlat. To je ubohost.. nemyslíte?
Stanley Roe

PředchozíDalší

Zpět na Filmy