Atlas mraků / Cloud Atlas

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Gareth
Příspěvky: 35
Registrován: 01 úno 2011 22:04

Re: Atlas mraků / Cloud Atlas

Příspěvek od Gareth »

Tak jsem právě dokoukal Atlas mraků a musím říct, že už dlouho jsem si nevychutnal tak povedený dabing. Především bych ocenil tři dabérské výkony: Jana Vlasáka, Vladislava Beneše a zejména Jiřího Dvořáka! Nebál bych se říct, že by se Jiří Dvořák měl stát po Vladimírovi Dlouhém novým dvorním dabérem Toma Hankse. Doufám, že se toto spojení bude objevovat častěji a že se dočkám i předabování Andělů a démonů právě Jiřím Dvořákem.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6791
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Atlas mraků / Cloud Atlas

Příspěvek od bloom »

Myslím, že příště by bylo dobré se před vytvořením tématu na film podívat a ne jen slepě přiřazovat postavy a herce podle odposlechu titulků. ;) Polovina postav uvedená u každého dabéra totiž ve filmu vůbec nepromluví, např. Lester Rey u Jana Šťastného se objeví jen na fotografii (kompletní výpis je správný jen u Jiřího Dvořáka a Vladislava Beneše), dále pak třeba v jedné roli Michala Jagelku zastoupil Michal Holán...
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3265
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Atlas mraků / Cloud Atlas

Příspěvek od oberon »

Téma sem zakládal spíše z informativního důvodu, aby se vědělo, kdo koho mluví. V 8 ráno sem opravdu neměl čas kontrolovat, jestli opravdu každá postava pronese alespoň jedno slovo. Klidně sám umaž ty postavy, které ve filmu nepromluví...
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Atlas mraků / Cloud Atlas

Příspěvek od Vladajsoucna »

Na to se podívám, protože Jiří Dvořák je IMHO druhý nejlepší dabér Toma Hankse po Vladimíru Dlouhém.
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2595
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Atlas mraků / Cloud Atlas

Příspěvek od Pan X »

Dnes jsem viděl a opravdu skvělý dabing :-: Jiří Dvořák a ostatní dabéři podali skvělý výkon :-: :-: :-:
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Atlas mraků / Cloud Atlas

Příspěvek od Ištván87 »

To jsi asi jediný v republice. :D
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1312
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Atlas mraků / Cloud Atlas

Příspěvek od Stanley Roe »

Jediný v republice sto pro není, ale u mě to není tak o prioritě postavení jednoho dabéra před druhým. To je alibismus. Pro některé role se mi libí víc ten a pro některé onen, důležité je, jak se do toho dokáže dabér položit. A nemusí to být nutně tím, že jsem dabing jednoho viděl dřív, než druhého. Dabing filmu Atlasu mraků se mi sice líbil, ALE hlasově mi to nesedlo s předváděnými charaktery. No nepředpokládám, že by vznikl ještě jiný dabing. :-( Delší film, případná nutnost se držet psané předlohy atd..
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Atlas mraků / Cloud Atlas

Příspěvek od Ištván87 »

Ale pozor! Rozhodně jsem nechtěl nějak znevažovat Aleše Procházku. To je vynikající dabér, nicméně co se Toma Hankse týče, tak pan Dlouhý je nenahraditelný. Hodně se mi líbil dabing Zachraňte vojína Ryana, ale překvapivě jsem si ho jednou vybavoval, a přišlo mi, že ho tam dabuje Vladimír Dlouhý (který by to zvládnul bravurně). Je obrovská škoda, že už tu pan Dlouhý není, a je to škoda i z hlediska dabingu, protože to byl jeden z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) dabérů posledních dvou dekád.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Odpovědět

Zpět na „Filmy“