Občan Kane / Citizen Kane

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

richardda
Příspěvky: 1110
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Občan Kane / Citizen Kane

Příspěvek od richardda »

Tak kritiky hodnoceny nejlepsi film vsech dob konecne po zasluze byl odvysilan i s dabingem, ktery ja hodnotim jako skvostny. Videl jsem ten film uz vickrat, ale s dabingem to proste jde jeste o uroven vys. Clovek se ale pta, proc CT leta odepira divakum takoveto zazitky. :-? Kazdopadne tleskam vsem kdo se o nalezeni tohoto dabingu pricinili. :-: Jen vic takovychto prilezitosti!
NOVA, jedině ona.
Josef Nožička
Příspěvky: 547
Registrován: 01 srp 2009 21:02

Re: Občan Kane / Citizen Kane

Příspěvek od Josef Nožička »

Dabing je prostě úžasný.
Vladimír Stach - Paul Stewart (Kaneův komorník Raymond)
a myslím si, že Jan Kraus - Buddy Swan (Kane osmiletý), ale chtělo by to ověřit.
JeMappelMouse
Příspěvky: 11
Registrován: 04 lis 2019 11:53

Re: Občan Kane / Citizen Kane

Příspěvek od JeMappelMouse »

Film znám (a žádný spoiler z popkultury jsem si nepamatoval), viděl jsem s titulky. Má svou sílu i po 8 dekádách. Vůbec dabovat to musí být jako chození po tenkém ledě, zejména u samotného Orsona Wellese. Ale když je dabing vychvalovaný, je asi velmi dobrý.
Uživatelský avatar
Nanamarak
Příspěvky: 1974
Registrován: 04 říj 2019 18:20

Re: Občan Kane / Citizen Kane

Příspěvek od Nanamarak »

1. Dabing
Jan Sedliský
urby
Příspěvky: 676
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Občan Kane / Citizen Kane

Příspěvek od urby »

1. DABING
Upřesnění:
Stanislav Bruder - Gregg Toland (reportér), Jaromír Spal - Philip Van Zandt (šéfredaktor Rawlston)

Doplnění:
Vladimír Čech st. - Irving Mitchell (Dr. Corey), Ema Skálová - Ellen Lowe (Townsendová), Zbyšek Olšovský - Jack Curtis (vedoucí tiskárny), Ilona Kubásková - Edith Evanson) (zdravotní sestra), Miloš Zavřel, Josef Svátek, Lubomír Bryg, Vladimír Pospíšil a potvrzuji Nanamarakem uvedeného Jana Sedliského.

V čase cca. 1:47:40 je hlas (na postavu není záběr) oceňující jakýsi kousek z Kaneovy sbírky. To by měl být s velkou pravděpodobností Emil Kadeřávek.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“