Zvíře / L'Animal

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Zvíře / L'Animal

Příspěvek od sud »

Obrázek
Info: IMDB I ČSFD I FDB

V českém znění: Jiří Krampol - Jean-Paul Belmondo (Mike Gaucher / Bruno Ferrari), Marie Drahokoupilová - Raquel Welch (Jane Gardnerová), Václav Voska - Charles Gérard (Hyacinthe), Václav Postránecký - Aldo Maccione (Campanese), František Vicena - Henri Génès (Camille), Stanislav Fišer - Mario David (Santos), Čestmír Řanda - Julien Guiomar (Fechner), Alena Procházková - Dany Saval (Doris), Jiří Zahajský - André Penvern (vedoucí výroby), Ilja Prachař - Claude Chabrol (režisér), Otakar Brousek - Raymond Gérome (hrabě de Saint - Prix), Jiří Novotný - Richard Bohringer (asistent režie), Simona Stašová - Raphaele Devins (Solange), Jana Dítětová - Rita Maiden (sociální pracovnice), Jan Přeučil - Georges Riquier (úředník ze sociálky), Zdeněk Ornest - Fred Personne (starosta Eduard), Stanislav Bruder - Henri Attal (asistent výroby), Bohumil Švarc - Yves Mourousi (reportér), Daniela Bartáková - Marie Pillet (1. těhotná žena), Raoul Schránil - Maurice Bénichou (komorník), Vlastimil Bedrna - Jean Jacques (Filemon), Jan Víšek - Patrice Melennec (policista), Ladislav Krečmer - Jacques Alric (majordomus), Jan Sedliský - Didier Flamand (bratranec hraběte de Saint - Prix), Bohumila Dolejšová - Josiane Balasko (majitelka zničeného stánku v supermarketu), Radan Rusev - François Mirante (vedoucí supermarketu), Jan Kotva - Paul Bisciglia (strážce na zámku), Vladimír Pospíšil - Jean-Jacques Moreau (taxikář), Josef Velda - Maurice Auzel (přítel ženy, od níž Mike telefonuje), Zdenka Procházková (rozhlas v samoobsluze), Jaromír Spal (starosta oddávající hraběte), Jiří Prager (konferenciér reklamní akce v supermarketu), Jiří Zavřel (klapka u 1. filmu) + (řidič auta, po kterém Mike přeběhne), Marcela Martínková (žena, od níž Mike telefonuje do bistra) a další...

Zvuk: Tomáš Bělohradský
Střih: Petr Sitár
Vedoucí výroby: Miroslava Šmídová
Zvukové efekty: Jitka Zvirocká
České dialogy: Bohumíra Peychlová
Režie českého znění: Miroslav Kubišta
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing, r. 1981
Naposledy upravil(a) sud dne 01 kvě 2024 21:55, celkem upraveno 22 x.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Historik
Příspěvky: 2789
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Zvíře / L'Animal

Příspěvek od Historik »

Při uvedení na ČT2 2010, jak bylo i předem avizováno v upoutávkách, přenasazen původní dabing na zahraniční remasterovanou kopii, tedy jako na DVD. ČT pouze připojila v podtitulku na začátku text "Česká televize uvádí francouzský film" a český název filmu "ZVÍŘE", v závěru pak připojila dva mezititulky s dabéry a tvůrci českého znění. Je chvályhodné, že z původních úvodních titulků byla přenesena všechna jména, ale přesto se vloudilo pár chybiček.
Příjmení Jiřího Zahajského "Zahájský", jméno Bohumíry Peychlové překřtěno na "Drahomíra", úplně bylo vynecháno jméno tvůrkyně zvukových efektů "Jitka Zvirocká" a funkce Miroslava Kubišty "režie čs. znění" spíše navozuje, že to nebyl český, ale československý dabing.
Historik
Příspěvky: 2789
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Zvíře / L'Animal

Příspěvek od Historik »

Původní úvodní titulky ÚPF:
Zvíře úvodní 1.jpg
Zvíře úvodní 1.jpg (85.96 KiB) Zobrazeno 22414 x
Zvíře úvodní 2.jpg
Zvíře úvodní 2.jpg (87.26 KiB) Zobrazeno 22414 x
Zvíře úvodní 3.jpg
Zvíře úvodní 3.jpg (31.1 KiB) Zobrazeno 22414 x
Původní závěrečný titulek ÚPF:
Zvíře závěrečný.jpg
Zvíře závěrečný.jpg (12.93 KiB) Zobrazeno 22414 x
Historik
Příspěvky: 2789
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Zvíře / L'Animal

Příspěvek od Historik »

K diskusi:
Stanislav Bruder - Henri Attal (asistent výroby)
Jan Víšek (novinář)
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4725
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvíře / L'Animal

Příspěvek od Newmy »

V roce 94 to vydal na VHS Hamer film, netuší někdo zda s tímto dabingem?
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Historik
Příspěvky: 2789
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Zvíře / L'Animal

Příspěvek od Historik »

Dabing tam byl inzerován, ale kazetu jsem neviděl. Tehdy již byla v oběhu kvanta dříve uvedených i neuvedených francouzských komedií hlavně z produkce Gaumontu, ale stále nikdo nevydával filmy od Fechnera. Chyběl tak např. tento film i poslední Funésovky. Pak se najednou objevilo Zvíře a tuším, že spolu s ním i Křidýlko nebo stehýnko. Chtěl jsem si je jako svoje kultovní filmy pořídit, ale zatímco jiné srovnatelné filmy v té doby stály na VHS 300 Kč (proti dnešním DVD a tehdejším průměrným mzdám pěkná pálka!), za tyto chtěli nějakých 450 Kč. Nevzal jsem je hned a pak už jsem je v žádném pražském obchodě, kam jsem na VHS chodil, nikdy neviděl (byl to ovšem okruh asi 5 dobře zásobených prodejen s VHS, oficiální seznamy vydávaných filmů jsem tehdy nesledoval - přesto si troufám tvrdit, že se objevovaly vzácně).
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2020
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Zvíře / L'Animal

Příspěvek od Laik »

Doplnění:
Ladislav Krečmer - Jacques Alric (majordomus), Jan Víšek - Patrice Melennec (policista)

Dále:
Jaromír Spal (starosta oddávající hraběte), Jan Sedliský - Didier Flamand (bratranec hraběte de Saint - Prix), Bohumila Dolejšová - Josiane Balasko (majitelka zničeného stánku v supermarketu), Jiří Prager (konferenciér reklamní akce v supermarketu), Radan Rusev - François Mirante (vedoucí supermarketu), Jiří Zavřel (klapka u 1. filmu) + (řidič auta, po kterém Mike přeběhne), Marcela Martínková (žena, od níž Mike telefonuje do bistra)

Tady prosím pro jistotu o překontrolování:
Jan Cmíral - Jean Cherlian (muž v bistru) čas cca 5:35, Jan Kotva - Paul Bisciglia (strážce na zámku) čas 48:05

Oprava:
Daniela Bartáková - Marie Pillet (1. těhotná žena), nikoliv Agathe Vannier

A nakonec mi nesedí herec, kterého dabuje Raoul Schránil - Maurice Bénichou (komorník)
Obrázek Obrázek
Vlevo je snímek z filmu (čas 47:47), vpravo je Maurice Bénichou podle vyhledávání na internetu (fotografie je z roku 2010).
urby
Příspěvky: 678
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Zvíře / L'Animal

Příspěvek od urby »

Laiku, ten (muž v bistru) mi připadá spíše jako Vladimír Čech st., ale také s otazníkem. Co se týká Jana Kotvy, tak to jsem úplně vedle, jeho hlas neznám.

Raoul Schránil dabuje někoho jiného, to je vidět na první pohled, ale nikde jsem nenašel, kdo to je.

A ještě si myslím : Míla Myslíková (2. těhotná žena). Nebo se mýlím ?
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4369
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Zvíře / L'Animal

Příspěvek od palg »

neví někdo, kdo mluvil Jean-Jacquese Moreau? Hrál tam taxikáře, co odvážel Mikea a Jane od Bruna.
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2020
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Zvíře / L'Animal

Příspěvek od Laik »

Mohl by to být Vladimír Pospíšil.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“