Prohnilí / Le Ripoux

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Prohnilí / Le Ripoux

Příspěvek od sud »

Obrázek
Info: IMDB I ČSFD I FDB

Související filmy: Prohnilí proti prohnilým, Super prohnilí

V českém znění: Milan Mach - Philippe Noiret (René), Petr Pospíchal - Thierry Lhermitte (François), Jaroslava Adamová - Régine (Simona), Ilja Prachař - Julien Guiomar (komisař Bloret), Gabriela Osvaldová - Grace De Capitani (Nataša), Oldřich Vlach - Pierre Frag (Pierot), Alois Švehlík - Claude Brosset (Vidal), Dalimil Klapka - Albert Simono (Leblanc), Jiří Zahajský - Bernard Bijaoui (Camoun), Radan Rusev - Cheik Doukouré (Marabut), Karel Heřmánek - Jacques Frantz (Franck), Otto Lackovič - René Morard (majitel bistra), Miroslav Masopust - Michel Cremardes (kapsář), Jiří Prager - Abbes Zahmani (drogový dealer), Ladislav Županič - Tickey Holgado (Alphonse), Stanislav Bruder - Jocelyn Canoen (autodopravce), Václav Kaňkovský - Guy Kerner (předseda soudu), Ladislav Kazda - Jacques Ciron (majitel restaurace), Zdeněk Jelínek - Jean Lanier (prefekt), Michal Pavlata - Jacques Santi (policista) + (komentátor na dostizích), Jana Šedová - Louise Chevalier (starší paní), Milan Sandhaus - Gérard Couderc (řezník), Eva Kubíková - Régine Teyssot (matka s kočárkem), Bořík Procházka - Pascal Martin-Granel (vězeň s rozpisem na dostihy), Václav Knop - Julien Bukowski (řidič kukavozu), Otakar Brousek ml. - Kamel Cherif (Abdel), Jan Novotný (překupník aut), Václav Stýblo (vrchní v ruské restauraci), Josef Carda (policejní vysílačka), Karel Chromík (plešoun), Milan Livora (Abdelův věřitel), Raoul Schránil, Jiří Zavřel, Bohuslav Kalva, Zdeněk Blažek, Gustav Bubník, Jiří Havel a další...

Zvuk: Ing. Jaromír Svoboda
Střih: Zdena Antonyová
Vedoucí výroby: Vladimír Kubík
Dialogy a režie č. znění: Zdenek Sirový
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing, r. 1987
Naposledy upravil(a) sud dne 25 kvě 2020 21:59, celkem upraveno 18 x.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: Prohnilí / Le Ripoux

Příspěvek od chovanecm »

Na DVD od Levných knih je tento dabing nebo ne? Nejsem si jist. Díky
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2020
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Prohnilí / Le Ripoux

Příspěvek od Laik »

Ano, je to tenhle dabing.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Prohnilí / Le Ripoux

Příspěvek od Historik »

Česká televize vysílá (2012) z kopie s dabéry a tvůrci uvedenými na dvou závěrečných mezititulcích. Uvedeno je 7 dabérů, z tvůrců ovšem jen autor dialogů a režisér (s chybou Zdeněk Sirový) a výrobce Filmové studio Barrandov Dabing. Jde o kinodabing z roku 1987 přenasazený na novější kopii, matoucí copyright vysílání v ČT tentokrát uveden není.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Prohnilí / Le Ripoux

Příspěvek od salgado »

Jinak pořád přemýšlím, kdo daboval tu starší ženu na policejní stanici na začátku filmu. Hodně mi připomínala buď Evu Svobodovou, případně Janu Šedovou (mafiánku ze Slunce, seno, erotika), ale nevím, jestli někdy dabovala. Pozná někdo tu dabérku?

PS: Jinak napínal jsem uši, jak se dalo, ale Josefa Cardu jsem nepoznal. Koho měl dabovat?
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Prohnilí / Le Ripoux

Příspěvek od sud »

salgado: Kouknu se na to a budu dávat pozor, možná jsem si Cardu s někým spletl, kdo ví.

P.S.: Jinak je škoda, že v dalších pokračováních neobsadili na Françoise Petra Pospíchala, seděl mi mnohem víc než Pavel Trávníček.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Prohnilí / Le Ripoux

Příspěvek od salgado »

Mně tam zase ten Petr Pospíchal moc neseděl, raději bych tam viděl nikoho mladšího, aby se odlišil ten věkový rozdíl mezi ním a Noiretem.
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Prohnilí / Le Ripoux

Příspěvek od sud »

IMHO byl slyšet mezi Reném a Francoisem věkový rozdíl docela dost a Petr Pospíchal je jen o 4 roky starší než jeho francouzský kolega a tehdy zněl dost mladě. S hlasem PP zní Francois mnohem víc jako policajt než s hlasem PT.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Prohnilí / Le Ripoux

Příspěvek od bloom »

Mně se líbili v prvních dílech oba, ale u třetího jsem bylo trochu radši za Pavla Trávníčka. Když jsem viděl film Satánek, tak už IMHO Lhermitteho spojení s Petrem Pospíchalem po letech tak dobře nefungovalo. Mně se na TL nejvíc líbí Viktor Preiss a z mladších dabérů Filip Jančík, který mu je i podobný.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Prohnilí / Le Ripoux

Příspěvek od salgado »

Jinak na ČT četl titulky Jaroslav Hausdor.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“