Výměna / Changeling

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3325
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Výměna / Changeling

Příspěvek od Markus »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

1. DABING: DVD
V českém znění: Regina Řandová - Angelina Jolie (Christine Collinsová), Jakub Saic - Michael Kelly (Detektiv Lester Ybarra), Pavel Šrom - John Malkovich (Gustav A. Briegleb), Martin Stránský - Jeffrey Donovan (J.J. Jones), Marek Libert - Jason Butler Harner (Gordon Stewart Northcott), Libor Hruška - Geoffrey Pierson (S.S. Hahn), Irena Hrubá - Amy Ryan (Carol Dexterová), Bedřich Šetena - Colm Feore (James E. Davis), Jiří Hromada - Denis O'Hare (Dr. Jonathan Steele), Ivan Jurka - Frank Wood (Ben Harris), Ladislav Cigánek, Petra Jindrová, Štěpán Krtička, Nikola Votočková, Ladislav Běhůnek (titulky)

Překlad: Šárka Bartesová
Zvuk: Dušan Matuška a Antonín Němec
Produkce: Leoš Lanči
Dialogy a režie: Miriam Chytilová
Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska 2009

2. DABING: Prima
V českém znění: Regina Řandová - Angelina Jolie (Christine Collinsová), Jakub Saic - Michael Kelly (Detektiv Lester Ybarra), Jaromír Meduna - John Malkovich (Gustav A. Briegleb), Martin Stránský - Jeffrey Donovan (J.J. Jones), Ondřej Brzobohatý - Jason Butler Harner (Gordon Stewart Northcott), Jiří Plachý - Geoffrey Pierson (S.S. Hahn), Kateřina Březinová - Amy Ryan (Carol Dexterová), Tomáš Juřička - Colm Feore (James E. Davis), Marcel Vašinka - Denis O'Hare (Dr. Jonathan Steele), Martin Zahálka - Frank Wood (Ben Harris), Adam Mišík, Jakub Nemčok, Jindřich Žampa, René Slováčková, Filip Jančík, Lucie Svobodová, Martin Sobotka, Dalimil Klapka, Valérie Zawadská, Jana Páleníčková

Překlad: Olga Pavlová
Zvuk: Richard Tomíček
Produkce: Elen Barčišová, Jana Janoušková
Vedoucí dramaturg: Lucie Musílková
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Dialogy a režie: Lucie Petra Svobodová
Vyrobila: FTV Prima, spol. s r.o. ve studiu S Pro Alfa CZ a.s. 2012
Obrázek
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5042
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna / Changeling

Příspěvek od Joe Black »

OK. Jinak musím se zastat Markuse z mého příspěvku v sekci Na dabing čekající, kde se lehce dohadovali o Regině Řandové. Já jsem pro ni všemi 10 a myslím si, že se k ní hodí a v dnešní době by ji snad ani neměl dabovat nikdo jiný. Pokud se nestane nic vážného, vidím Reginu Řandovou spojenou s Angelinou až do jejich skonu (což bude za desítky a desítky let...)... TTuším, že to tak cítí i samotná dabérka...
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Výměna / Changeling

Příspěvek od James55 »

Dabing je vážně odvedený na výbornou. Regina Řandová svou roli namluvila skvěle, nemám co vytknout :)
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5042
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna / Changeling

Příspěvek od Joe Black »

Nezbývá mi než souhlasit s Jamesem. Regina je jednou z předních českých dabérek, která se s Angelinou velice "sžila"...
HonzaXXII
Příspěvky: 1947
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Výměna / Changeling

Příspěvek od HonzaXXII »

Kdo dostal Běhůnka do Prahy???
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Výměna / Changeling

Příspěvek od James55 »

Mám dojem, že jsem ho i slyšel v nějakém seriálu na Prima Cool a Angel to nebyl
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5042
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna / Changeling

Příspěvek od Joe Black »

No dabing velice pěkný až na pár detailů - hlavně to, že Ladislav Cigánek a Miriam Chytilová dabovali více rolí, a to docela dost. Byli slyšet pořád. A Irena Hrubá si také střihla asi dvě. A potom nevím jak vám, ale mě se moc nezdálo to, jak jedna ze sestřiček na psychiatrii Angeline chvíli tykala a pak vykala. Bylo to takové chaotické a rozhodně nevhodné.
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna / Changeling

Příspěvek od Kubaz »

Právě sem měl tu možnost shlédnout a musím uznat, že dabing je výborný. Paní Řandová prostě je českou Angelinou. Skvěle k sobě sednou a to i v emocionálně těžkých pasážích. Pár chybek je...ty už shrnul Joe...málo vedlejších hlasů. Ale oceňuji, že vedlejší hlasy nejsou žádní výrazní herci, taže to vůbec neruší. Ale vyzdvihl bych ještě jedno, co dokazuje, že paní Chytilová je dobrá režisérka, a to výkony dětských herců. Všichni kluci (podle sluchu byli asi 4) jsou výborní. Připomínali mi chvílemi takové dětské talenty jako byl Vojta Kotek nebo Radek Škvor. Good work! :D
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
highforce
Příspěvky: 57
Registrován: 19 zář 2011 18:32

Re: Výměna / Changeling

Příspěvek od highforce »

Joe Black píše:No dabing velice pěkný až na pár detailů - hlavně to, že Ladislav Cigánek a Miriam Chytilová dabovali více rolí, a to docela dost. Byli slyšet pořád. A Irena Hrubá si také střihla asi dvě. A potom nevím jak vám, ale mě se moc nezdálo to, jak jedna ze sestřiček na psychiatrii Angeline chvíli tykala a pak vykala. Bylo to takové chaotické a rozhodně nevhodné.
S tím vykáním a tykáním to je řekl bych že potíž u více filmů. První film, co mne hned napadá, je Swordfish: Operace hacker. Ve scéně, kde tam doženou Stanleyho (Hugh Jackmana) a ptají se ho, proč vlastně přijel do L.A., tak mu ten černoch vyká a po chvilce mu začne tykat :P. Nepochopím. Všeobecně je známo u Amíků (nevím, jak to mají ostatní národy), že vykání přejde na tykání, jakmile si řeknou svoje jména.
Nebo třeba takový X-Men: Jak v prvním díle veze Wolverine Rogue ve svým voze (karavanu?), tak v dabingu mu tyká a v titulkách zase vyká. By mne zajímalo, dle jakého faktoru to ve filmech určují, jelikož se mi nezdá, že by se drželi toho pravidla, jež jsem zde uvedl :P.
highforce
Příspěvky: 57
Registrován: 19 zář 2011 18:32

Re: Výměna / Changeling

Příspěvek od highforce »

Tak jsem se právě na tento film dokoukal a nemám slov. Prostě mistrovský kousek. Angelina Jolie ve své nejlepší roli v životě. Naprosto bravurně natočený a obsazený filmový snímek. Clinte Eastwoode a Angelino Jolie - obrovská poklona!!! Když Angelina plakala, musel jsem občas taky ;).
A co se týče dabingu - též špička. Některé hlasy byly přiřazeny vícero rolím, ovšem to na kráse filmu vůbec neubralo. Jen bylo trošku zvláštní slyšet hlas Martina Stránského v roli Jamese Franca (prvně jsem ho viděl ve Spider-manovi a tam jej daboval Filip Švarc, jenž k němu sedne lépe podle mého).
Jak tu již někdo avizoval - Regina Řandová je pro Angelinu vskutku jako stvořená (stejně jako Michal Jagelka na Leonarda DiCapria či Bohdan Tůma na Wesleyho Snipese), dokonale ji vystihla. Jen nevím, proč v některých filmech ti dabéři jeví veškeré emoce u herců a v jiných jsou zase jen trochu a ty větší jsou ponechány v originálním znění. Jasně, není to "big deal", jen mi jde o tu pointu, jako jestli je to věrohodnější pro autenticitu snímku ;).
Každopádně je to jeden z nejlepších dramatických filmů, jaký jsem za poslední dobu viděl. 1000/10 :)
Odpovědět

Zpět na „Filmy“