Iron Man 3 / Iron Man Three

Nové i ty starší

Moderátoři: bloom, ReDabér

Iron Man 3 / Iron Man Three

Příspěvekod filip » 19 dub 2013 14:30

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | CZ TRAILER 1 | CZ TRAILER 2

Související filmy: Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Iron Man 2, Captain America: První Avenger, Avengers, Thor: Temný svět, Captain America: Návrat prvního Avengera, Strážci Galaxie, Avengers: Age of Ultron, Ant-Man, Captain America: Občanská válka, Doctor Strange, Strážci Galaxie Vol. 2, Spider-Man: Homecoming, Thor: Ragnarok

V českém znění: Radovan Vaculík - Robert Downey Jr. (Tony Stark / Iron Man), Simona Vrbická - Gwyneth Paltrow (Pepper Pottsová), Miroslav Táborský - Ben Kingsley (Mandarian), Ladislav Cigánek - Guy Pearce (Aldrich Killian), Irena Máchová - Rebecca Hall (Maya Hansenová), Bohdan Tůma - Don Cheadle (James Rhodes / War Machine / Iron Patriot) , Tomáš Racek - Jon Favreau (Happy Hogan), Filip Švarc - Paul Bettany (Jarvis), Luděk Čtvrtlík - William Sadler (president Ellis), Ludvík Král - James Badge Dale (Eric Savin), Petra Jindrová - Dale Dickey (paní Davisová), Marcel Vašinka - Miguel Ferrer (víceprezident Rodriguez), Martin Sucharda - Ty Simpkins (Harley), Pavel Šrom - Mark Ruffalo (Bruce Banner / Hulk), Petra Hanžlíková - Stephanie Szostak (Ellen), Zbyšek Horák, Tomáš Karger, Regina Řandová, Jan Szymik, Stanislav Lehký, Radek Zima, Jan Maxián, Jiří Plachý, Tomáš Gibiš, Ladislav Novák, Martina Bucková, Tomáš Hospodský, Petr Hrach, Kateřina Langerová, Martin Svejštil

Překlad: Jakub Racek
Produkce: Evelyna Vrbová
Zvuk a střih zvuku: Filip Mošner
Dialogy a režie: Ladislav K.J. Novák
Kreativní dohled nad českou verzí: Aleksandra Sadowska
Výsledný mix: Shepperton International
Producent české verze: Disney Character Voices International, Inc.
Vyrobilo studio LS Productions dabing 2013
Premiéra v kinech: 2.5.2013
filip

Re: Iron Man 3 / Iron Man 3

Příspěvekod oberon » 19 dub 2013 21:13

No, na vracející se spojení už jsem si zvykl ani s nimi nemám problém, ale ty nové postavy se mi vůbec nelíbí...
Obrázek
oberon

Příspěvekod tom99 » 21 dub 2013 00:17

Ty vedlejší (a nové) postavy jsou opravdu nic moc. Taky jsem čekal trošku něco lepšího, ale nedá se nic dělat. Ale zřejmě i na vedlejší postavy probíhaly castingy a takové hlasy vybrali amíci. Rozhodně bych rád na Mandarina slyšel pana Čapku, ale pan Táborský zloduchy opravdu umí, jeho ďábelský hlas je naprosto boží a Mandarin v něm bude znít opravdu skvěle. Už na Voldemortovi odvedl výbornou práci... :)
tom99

Příspěvekod jackb » 03 kvě 2013 15:18

víceprezidenta hrál Miguel Ferrer a dále Pavel Šrom - Mark Ruffalo (Bruce Banner)
jackb

Příspěvekod Sygi » 14 kvě 2013 07:06

ve vedlejších rolích ještě Jan Maxián a Jiří Plachý
Dabing je teda velmi povedený, největší strach jsem měl z Miroslava Táborského, ale naopak mě překvapil nejvíce, na Kingsleyho se vyloženě vyžíval, podal velmi dobrý výkon, energicky a vtipně
Top Dabéři:
Libor Hruška, Gustav Bubník, Dana Černá, Pavel Rímský, Jaromír Meduna
Sygi

Příspěvekod Ištván87 » 15 kvě 2013 23:03

Dabing byl opravdu vynikající, zejména co se týče Miroslava Táborského, protože ten by si za tuhle roli zasloužil nějakou cenu. Ovšem to nejspíš i překladatel, protože hlášek tu bylo nepočítaně. Film jsem v originále neviděl, ale myslím, že určitě v dabingu neztratil nic ze své atmosféry a vtipu (Radovan Vaculík sice nemá hlas jako Robert Downey jr., nicméně už dříve tu bylo zmiňováno, že se zatraceně hodí na Tonyho Starka, a právě tady dokazuje, jak skvělý může být). Jedinou slabinou (ale nic hrozného to nebylo) dabingu je pro mě opakování dabérů ve vedlejších rolích, ale na to už jsem zvyklý. Promlouvajících postav tu bylo vážně moc, takže to asi nešlo moc vylepšit. Mimochodem, poslouchat hlas Ireny Máchové, to byla lahůdka, poněvadž u některých režisérů to vypadá, jako kdyby existovalo tak pět českých dabingových hereček. Irena Máchová je krásně neoposlouchaná.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod Ondra81 » 19 kvě 2013 19:21

Mě se teda pan Táborský nelíbil, připadal mi, jak když se u toho nudí, v traileru pan Plachý byl lepší
Ondra81

Příspěvekod oberon » 13 čer 2013 19:41

Takže konečně viděno a bohužel musím říct, že se mi dabing až tak nelíbil. S kolektivem z předchozích dílů, jako je pan Vaculík, Simona Vrbická, nebo Bohdan Tůma, s těmi nemám problém, už jsem si zvykl, ale nové postavy mi to dost kazili. Ladislav Cigánek mi od začátku až do konce neseděl, herecky byl v pořádku, ale jako dabér Guye Pearce je to asi poslední možnost, která by mě napadla a celou dobu mi připadalo, jako kdyby mluvil někdo jiný v pozadí. U Ireny Máchové sem to měl spíš naopak. S jejím obsazením bych až takový problém neměl, ale přišlo mi, že byla tentokrát nějak bez projevu a postava s ní byla taková "nijaká". S panem Táborským jsem nakonec co se týče tohoto filmu problém neměl, ale na Bena Kingsleyho se věkově a IMHO ani hlasově nehodí, můj názor je, že to měl mluvit podle traileru pan Čapka, nebo klidně Zdeněk Maryška, ten taky nezněl špatně. Co mi ale absolutně tenhle dabing zkazilo je to, že Jan Maxián, Andrea Elsnerová a Jiří Plachý, kteří mají hlavní role v Thorovi, si tady nadabovali hned několik vedlejších postav. Jako normální dabing bych si to až tak nebral, ale když jde o kinodabing, mohlo by to vypadat mnohem lépe a mělo by se víc myslet na to, jak jsou tyhle filmy provázané...
Obrázek
oberon

Příspěvekod Ondra81 » 17 čer 2013 09:12

je možný, že by na DVDčku Kingslyho, nadaboval naky jeho dvorní daber, nebo to zůstane jako to je tady.
Ondra81

Příspěvekod Ištván87 » 17 čer 2013 09:38

Zůstane to takhle. Ale nevím v čem je problém, protože Miroslav Táborský byl (trochu překvapivě, vzhledem k věkovému rozdílu i k tomu, že nepatří mezi Kingsleyho dabéry) naprosto geniální. Největší síla tohoto dabingu spočívá na jeho bedrech. Největší nezvyk je Ladislav Cigánek, ale taky si člověk zvykne. Ten dabing je výborný, Marvel to předabovat nenechá, a já jsem za to rád. Já osobně bych nechal předabovat jen Iron Mana 1 a Neuvěřitelného Hulka, aby to bylo hezky jednotné (samozřejmě, že bych na Edwarda Nortona neobsadil Pavla Šroma), a byl bych spokojený s veškerým dabingem Avengers filmů :D
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Další

Zpět na Filmy