Dredd / Dredd

Nové i ty starší

Moderátoři: ReDabér, bloom

Dredd / Dredd

Příspěvekod filip » 20 dub 2013 08:17

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

Souvisejíci: Soudce Dredd

V českém znění: Jakub Saic - Karl Urban (Dredd), Andrea Elsnerová - Lena Headey (Madeline Madrigalová), Jitka Moučková - Olivia Thirlby (Cassadra Andersonová), Petr Burian - Wood Harris (Kay), Radek Kuchař - Domhnall Gleeson (Clan Techie), Radka Stupková - Rakie Ayola (Chief Judge), Bohdan Tůma - Deobia Oparei (Paramedic TJ), Libor Terš - Warrick Grier (Caleb) + Langley Kirkwood (Judge Lex), Šárka Vondrová - Michele Levin (Judge Kaplan), Milan Slepička - Edwin Perry (Judge Alvarez), Stanislav Lehký - Karl Thaning (Judge Chan), Pavel Vondra, Vojtěch Hájek, Viktorie Taberyová, Aneta Talpová

Překlad: Jan Feldstein
Dialogy: Monika Macků
Zvuk: Matěj Večeřa, Michal Páleníček
Produkce: Markéta Kratochvílová
Režie: Martin Těšitel
Pro Bontonfilm vyrobila Tvůrčí skupina Markéty Kratochvílové, Studio Budíkov 2013
Premiéra na DVD: 17.4.2013
filip

Re: Dredd / Dredd

Příspěvekod radik92 » 20 dub 2013 11:58

Tady se výběr herců moc nepovedl :\ To nemohli alespoň přehodit hlasy dvěma hlavním ženským postavám? :-?
radik92

Příspěvekod oberon » 20 dub 2013 12:45

No, mně na Olivii Thirlby sedí Jitka Moučková nejvíc, takže já jsem celkem spokojen... Kazí mi to jenom Andrea Elsnerová, která teď bohužel dabuje snad v každém filmu od pana Těšitele...
Obrázek
oberon

Příspěvekod Sen » 20 dub 2013 15:41

Pan režisér má zkrátka dobrý vkus :-: :).
Sen

Příspěvekod BobSilas » 20 dub 2013 17:04

Radka Stupková - Rakie Ayola (Chief Judge)
Petr Burian - Wood Harris (Kay)
Libor Terš - Warrick Grier (Caleb) + Langley Kirkwood (Judge Lex)
Bohdan Tůma - Deobia Oparei (Paramedic TJ)
Radek Kuchař - Domhnall Gleeson (Clan Techie)
Stanislav Lehký - Karl Thaning (Judge Chan)
Milan Slepička - Edwin Perry (Judge Alvarez)
Šárka Vondrová - Michele Levin (Judge Kaplan)

Dabing je velmi dobrý, obsazení i technická kvalita :-:
Názory jsou jak díra v zadku, každej má svoji. (Drsný Harry)
Důvěra je jako panenství, jakmile ho ztratíš, je pryč, navždy.

S tohoto fóra se stává velká konkurence tohoto fóra !
poslední dobou se tu řeší stejné věci :>
BobSilas

Příspěvekod MikeZ » 20 dub 2013 18:00

No to zase přeháníte... Je fakt, že Těšitel hoooodně pozvedl úroveň Budíkova, ale ten Saic je tady strašný. To, že je na 2. místě docela pochybného žebříčku, kde se vybíralo ze zbytků, aby byly 3 místa, neznamená, že se na něj hodí. Urban tam v originále vrčí jako Clint Eastwood a v Saicově podání působí akorát tak směšně.
MikeZ

Příspěvekod bloom » 20 dub 2013 18:22

MikeZ píše: Je fakt, že Těšitel hoooodně pozvedl úroveň Budíkova, ale ten Saic je tady strašný.

Dokážu si to představit. Podle mě spíše Jakub Saic "teď bohužel dabuje snad v každém filmu od pana Těšitele" a ne vždy je jeho obsazení šťastné. Upřímně se mi nelíbil jako Guy Pearce nebo ve filmu Do Říma s láskou, kde daboval přítele postavy dabované Ivanou Korolovou.
bloom

Příspěvekod oberon » 20 dub 2013 18:23

Směšně působí jak na koho. Já tam stokrát raději uslyším pan Saice, který má od přírody lehce hrubší hlas, v normální poloze, než aby se někdo zbytečně snažil o "ultrachraplák", což bohužel v 50 % případů zní IMHO nevěrohodně a komicky. A když už tady takhle napadáš žebříček, který vznikl naprosto normální a férovou anketou, aspoň to piš jako svůj názor a ne jako všeobecnou pravdu ;) Děkuji pěkně...
Obrázek
oberon

Příspěvekod MikeZ » 20 dub 2013 18:46

Však já to píšu jako můj názor, to z toho má být jasné. Nějakého směšného "imo a imho" se ode mě fakt nedočkáš. :D Tenhle politicky korektní přístup "hlavně nikoho neurazit" se mi opravdu moc nelíbí. Když někdo něco píše, tak je jasné, že to píše za sebe, nemusí to tam ještě extra dopisovat.

A anketa férová byla, ale výběr nebyl nic moc, i sám Markus to před jejím spuštěním říkal.
MikeZ

Příspěvekod BobSilas » 20 dub 2013 19:17

No pokud vrčí jako Clint Eastwood, tak by ho měl dabovat pan Županič. Nebo koho bys navrhoval ty?, že to někdo napíše v pochybném komentáři na ČSFD, ještě neznamená, že to tak musí být, jeden maník tam dokonce napsal "Clint Eastwood je pořád ještě borec!" :lol:

Mě na Karl Urbana typově nejlíp sedí právě Jakub Saic, ale ve filmu kde nesundá masku je vcelku jedno, kdo ho mluví, postava soudce Dredda působí velmi klidně a vyrovnaně, a přesně tak to Jakub Saic nadaboval, a jak vrčí v originále, není pro mě podstatné, protože preferuju dabing a ten se mi líbí.
Názory jsou jak díra v zadku, každej má svoji. (Drsný Harry)
Důvěra je jako panenství, jakmile ho ztratíš, je pryč, navždy.

S tohoto fóra se stává velká konkurence tohoto fóra !
poslední dobou se tu řeší stejné věci :>
BobSilas

Další

Zpět na Filmy