Vetřelec / Alien

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Vetřelec / Alien

Příspěvek od Lukiz »

Tak jestli to jsou barevné podtitulky tak to nebudou z kina, protože na 35 mm film se titulky vyráběli leptáním (později vypalovány laserem) a principiálně tedy byly jednobarevné.
Naposledy upravil(a) Lukiz dne 22 črc 2016 12:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
pavel.no
Příspěvky: 333
Registrován: 29 čer 2014 00:19

Re: Vetřelec / Alien

Příspěvek od pavel.no »

Jednobarevné jsou, červený je jen název filmu. Zkusím sem dát screenshot, jak budu mít čas.
harycek
Příspěvky: 55
Registrován: 29 črc 2016 22:02

Re: Vetřelec / Alien

Příspěvek od harycek »

Výborné !!
Tak tohle by mohli zmršit jen Poláci!?!?!Tím myslím dabing jednoho herce , nevím jak je to nyní , ale dřív jsem se z toho mohl osypat!!!
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2615
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Vetřelec / Alien

Příspěvek od Pan X »

Související filmy: Vetřelci | Vetřelec ³ | Vetřelec: Vzkříšení | Vetřelec vs. Predátor | Vetřelci vs. Predátor 2 | Prometheus | Vetřelec: Covenant.

Jinak tento dabing i když velice málohlasý, je prostě nostalgie jako prase :lol: :D :-: .
Naposledy upravil(a) Pan X dne 21 zář 2020 21:57, celkem upraveno 2 x.
KLEMA80
Příspěvky: 15
Registrován: 27 říj 2009 20:53

Re: Vetřelec / Alien

Příspěvek od KLEMA80 »

Též si pamatuji na první televizní premiéru tohoto hororu. Bylo to snad někdy o víkendu, po 22 hodině. Ta doba mě neodradila. Poněvadž jsem byl díky satelitním západním programům velmi lačným po vesmírné scifi, rozhodl jsem se přes varovaní dospělých dívat. Zhaslo se v místnosti. Zářil jen ten čb televizor. Samozřejmě, téměř bezdialogový začátek s temnou hudbou, mě dokonale vystrašil. Snad jsem tehdy ten film vydržel pouze do nečekaného okamžiku, krvavého vyhřeznutí příšerky. Otec si film nahrál na VHS, takže asi týden poté, jsem celý horor skoukl celý, v bezpečí za bílého dne.
Film byl opatřen bílými titulky na černém pozadí, ve spodní části obrazu.
Ano, v té době v ČS televizi probíhal přechod ze SECAMU na PAL. Což přineslo výrazné oživení barev. Z toho důvodu taťka na VHS přehrával, když to při reprízách šlo, dosavadní nahrané tituly.
Přechod na nový formát vysílání, byl na obrazovce medializován vtipnou scénkou, kde snad Jan Šťastný jako chasník štípal na špalku dříví sekyrou, ze slovy Sekám, sekám. Záhy, druhý herec asi jako myslivec, vystřelil z pušky Pal! :D
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Vetřelec / Alien

Příspěvek od Pomajz »

KLEMA80 píše: 08 dub 2020 10:59 Též si pamatuji na první televizní premiéru tohoto hororu. Bylo to snad někdy o víkendu, po 22 hodině.
V sobotu ve 20 hodin
RETROFILM
Odpovědět

Zpět na „Filmy“