Blade Runner

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Re: Blade Runner

Příspěvekod James Plesson » 05 říj 2017 08:49

Běžel na OK3, myslím v roce 1991 a bylo to tuším s jednohlasým rychlodabingem.

AGAMENON píše:Na obale Blade Runner, ale když se pustí film, tak tam někdo řekne Ostré komando. Není to zas výjimečné, často na VHS říkají jiné názvy. :D

A když to vysílala ČT v první polovině 90.let se žlutými titulky, tak to uvedli pod názvem "Běžec poostří".
Tím, že se pře-dabuje původní dabing, ztrácíme jako národ kus historie a identity. Můj názor je, že dabing před rokem 94 má nepřekonatelnou kvalitu a kouzlo a po něm, začal ztrácet na obou...
James Plesson

Příspěvekod DJRoccoiNc » 10 úno 2018 00:07

Mal som dosť, keď som počul názov filmu Ostré komando. Dabing už bol iba čerešnička.
Divím sa, že sa doposiaľ nikto neunúval vytvoriť nový a lepší dabing.
Mimochodom, tento dabing vysiela aj TV Markíza.
DJRoccoiNc

Příspěvekod oberon » 14 dub 2018 23:43

2. DABING Nova
V českém znění: Petr Štěpán - Harrison Ford (Rick Deckard), Jan Šťastný - Rutger Hauer (Roy Batty), Antonín Navrátil - Brion James (Leon Kowalski), Pavel Rímský - Joe Turkel (Dr. Eldon Tyrell + vypravěč), Pavel Vondra - Morgan Paull (Holden), Jiří Bábek - William Sanderson (J.F. Sebastian), Jolana Smyčková - Sean Young (Rachael), Zdeněk Maryška - M. Emmet Walsh, Ben Astar (Bryant, Abdul), Ivo Novák - Edward James Olmos (Gaff + titulky), Terezie Taberyová - Daryl Hannah (Pris), Bohuslav Kalva - James Hong (Hannibal Chew), Petra Tišnovská - Joanna Cassidy (Zhora), Ladislav Cigánek - Hy Pyke (Taffey Lewis), Radka Malá - Kimiko Hiroshige (Kambo), Jana Páleníčková

Překlad: Jan Viewegh
Zvuk: Radomír Šrámek
Produkce: Martin Odehnal, Marcela Bártová
Dialogy a režie: Martin Kot
Vyrobila: DW Agentura s.r.o. pro Cet 21 s.r.o. 2018
oberon

Příspěvekod tomas.prochazka » 15 dub 2018 10:39

Tak to jsem zvědavej. Kdy to poběží?
tomas.prochazka

Příspěvekod Eminem007 » 16 dub 2018 13:48

poběží to až v květnu, přesně 3. května ve 22:10 na NOVĚ. můj názor je že to je nic moc, ten dabing.
Eminem007

Příspěvekod oberon » 16 dub 2018 14:19

Díky za info, snad se najde někdo, kdo tenhle kousek nahraje :) . Jinak já osobně bych s nějakými soudy počkal, dokud to neuvidím :) ...
oberon

Příspěvekod KOMZA » 24 dub 2018 08:41

Když už nic jiného, zbavíme se alespoň toho "Ostrého komanda", které jsem v dětství samozřejmě vesele ignorovala, ale od doby, kdy jsem se před třemi roky k BR po letech vrátila, mě samozřejmě šíleně štve... :lol:

Každopádně musím říct, že jsem vznik nového dabingu po tolika letech opravdu nečekala. Ačkoli nyní BR sleduji většinou v originále, nikdy jsem ovšem s dabingem kromě několika chvilek právě v překladu žádné větší problémy neměla, snad mi jen trochu vadilo obsazení Jiřího Štěpničky, ovšem ne na Fordovi, ale Ladislav Županič se mi líbil a hlavně pak Zdeněk Mahdal. Jak už jsem psala, nový dabing mě opravdu překvapuje, ale celkově by asi nemusel být k zahození, obsazení nevypadá špatně, třeba Jiří Bábek by mohl být na Sebastianovi minimálně zajímavý. Nicméně, chystáte se někdo nahrávat? Zajímal by mě alespoň kousek, bohužel nebudu mít možnost sledovat.
KOMZA

Příspěvekod oberon » 12 kvě 2018 12:04

Netuší někdo, jak to vypadá s vysíláním toho nového dabingu? Co vím tak na začátku května nic neběželo...
oberon

Příspěvekod AngelEyes » 12 kvě 2018 18:05

Zřejmě nějaká změna na poslední chvíli, ještě v tištěném programu jsem ten film viděl v tom termínu, co tady padl, ale pak se to změnilo a vysílali místo toho něco jiného.
AngelEyes

Příspěvekod Wolverine » 11 zář 2018 21:59

Takže odsun vysílání z května na září - 27.9. v 22:15 (Nova).
Wolverine

Předchozí

Zpět na Filmy