Manchurianský kandidát / The Manchurian Candidate

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7643
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Manchurianský kandidát / The Manchurian Candidate

Příspěvek od Sen »

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDB

Související film: Mandžuský kandidát

1. dabing DVD
V českém znění: [obsazeni]:Bohdan Tůma - :Denzel Washington (Ben Marco), :Marek Libert - :Liev Schreiber (Raymond Shaw), :Andrea Elsnerová - :Kimberly Elise (Rosie), :Petr Oliva - :Jon Voight (Thomas Jordan), :Zlata Adamovská - :Meryl Streep (Eleanor), :Lukáš Hlavica - :Simon McBurney (Atticus Noyle), :Jitka Ježková - :Vera Farmiga (Jocelyne), :Bohuslav Kalva - :Miguel Ferrer (plukovník Garret), :Vladimír Fišer - :Bruno Ganz (Delp), :Zbyšek Pantůček - :Jeffrey Wright (Al Melvin), :Petr Pospíchal, :Lucie Svobodová, :Jaroslav Kaňkovský, :Hana Krtičková, :Jan Maxián, :Dagmar Čárová, :Helena Dytrtová, :Zbyšek Horák, :Martin Stránský, :Filip Švarc, :Tomáš Juřička, :Štěpán Krtička, :Johana Krtičková, :Martin Kolár (jako Martin Spurný) (titulky).[/obsazeni]

Překlad: Petr Hnilo
Zvuk: Dušan Matuška
Dialogy a režie: Martin Kolár
Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska pro Hollywood Classic Entertainment 2004.

2. dabing ČT
V českém znění: Pavel Nečas - Denzel Washington (Marco), Jiří Dvořák - Liev Schreiber (Raymond Shaw), Antonie Talacková - Kimberly Elise (Rosie), Jiří Plachý - Jon Voight (Thomas Jordan), Zlata Adamovská - Meryl Streep (Eleanor), David Novotný - Simon McBurney (Atticus Noyle), Tereza Bebarová - Vera Farmiga (Jocelyne), Lukáš Hlavica - Miguel Ferrer (plukovník Garret), Zdeněk Bureš - Bruno Ganz (Delp), Igor Bareš - Jeffrey Wright (Al Melvin), Otakar Brousek ml. - Obba Babatundé (Wells), Luděk Čtvrtlík - Robyn Hitchcock (Tokar), Miroslav Hanuš - Tom Stechschulte (Arthur), Michal Jagelka - Anthony Mackie (Baker), Ivo Novák - Zeljko Ivanek (Utly), Josef Pejchal - Pablo Schreiber (Ingram), Pavel Šrom - Ted Levine (Howard), Roman Štabrňák - David Keeley (Anderson), Jan Vágner - Jude Ciccolella (Donovan), Vlasta Peterková - Ann Dowd (Beckettová), Ladislav Županič - Robert W. Castle (Wilson), Vladimíra Včelná - Sakina Jaffrey (arabská žena), Jan Köhler, Veronika Bajerová, Kateřina Šildová, Tomáš Borůvka, Milan Bouška, Matěj Havelka, Jaroslav Horák, Martin Hruška, Martin Janouš, Monika Krátká, Jiří Krejčí, Lukáš Jurek, Stanislav Lehký, Petr Meissel, Zdeněk Palusga, Jiří Ployhar, Radka Přibyslavská, Jiří Ptáčník, Petra Tišnovská, Radovan Vaculík, David Voráček

Překlad: Jan Feldstein
Dramaturgie: Michael Málek
Vedoucí produkce: Barbora Petrů
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Vedoucí realizace: Pavel Fuchs
Dialogy a režie: Vladimír Žďánský
Vyrobila Česká televize 2018.
fabec122
Příspěvky: 1569
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Manchurianský kandidát / The Manchurian Candidate

Příspěvek od fabec122 »

Nečas? :roll: , V. Žďánský by Tůmu nejspíš neobsadil ani na Jima Carreyho..., hlavně že tam jsou manželé Barešovi, bez těch by to u něj nešlo...

A Petr Oliva už taky není dost dobrý? Když už ho neobsadil na Fishburnea (kde ho dřív obsadil) a teď ani Voighta...
richardda
Příspěvky: 1108
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Manchurianský kandidát / The Manchurian Candidate

Příspěvek od richardda »

Docela by me zajimalo jake pohnutky vedly CT k predabovani. Ten puvodni dabing - nachazi se i na DVD - neni tak tragicky. Ale na druhe strane tento film zas tak kvalitni neni - alespon pro me - tak kdovi, mozna ho novy dabing umelecky pozvedne. :-? 8-)
NOVA, jedině ona.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Manchurianský kandidát / The Manchurian Candidate

Příspěvek od bloom »

richardda píše:Docela by me zajimalo jake pohnutky vedly CT k predabovani. Ten puvodni dabing - nachazi se i na DVD - neni tak tragicky.
Obsazení je slušné, ale překlad tragický je, přímo katastrofální. Už v samotném názvu filmu je vidět, jak si překladatel neuvědomil, že Manchuria je anglický název pro Mandžusko a z Mandžuského kandidáta se tak stal kandidát Manchurianský.

Samozřejmě souhlasím s tím, że neobsazení spjatého dabéra do hlavní role je naprosto zbytečné. Na druhou stranu jsem na P. Nečase zvědavý v hlavní roli poté, co mi v několika středních rolích přišel velmi dobrý.
U neobsazení pana Olivy (kterého režisér na Voighta v minulosti obsadil) hraje podle mě roli fakt, že v některých rolích vzhledem k věku nezní už dostatečně energicky a pan Plachý mi přijde úplně v pohodě. Zrovna na toho Fishburnea p. Olivu neobsadili na ČT ani v hlavní roli minisérie Madiba a nikdo tu na to nežehral (zřejmě proto, že to nerežíroval někdo, na jehož dabingy se tu "sluší" nadávat).
richardda
Příspěvky: 1108
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Manchurianský kandidát / The Manchurian Candidate

Příspěvek od richardda »

Uznavam, nejsem expert na preklady, ale ten DVD dabing mi i tak neprisel neodvysilatelny. Vzdyt nazev si CT nema problem zmenit, kdyby neco. ;) Ale jak uz jsem napsal, novemu dabingu jsem otevreny a kdovi, mozna z filmu udela koukatelnejsi zalezitost. :)
NOVA, jedině ona.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Manchurianský kandidát / The Manchurian Candidate

Příspěvek od bloom »

richardda píše:Uznavam, nejsem expert na preklady, ale ten DVD dabing mi i tak neprisel neodvysilatelny. Vzdyt nazev si CT nema problem zmenit, kdyby neco. ;)
Je to úplně stejné, jako kdyby se v nějakém dabovaném filmu mluvilo o městě Prague místo o Praze.
Kdyby se jednalo pouze o změnu názvu, patrně by s ní ČT neměla problém (byť jiné názvy epizod byly údajně jedním z hlavních důvodů, proč ČT neodvysílala původní dabing Columba :D), ale v dialozích se to jinak než novým dabingem vyřešit nedá.
Uživatelský avatar
PanIncognito
Příspěvky: 123
Registrován: 11 kvě 2017 11:13
Bydliště: Springfield?

Re: Manchurianský kandidát / The Manchurian Candidate

Příspěvek od PanIncognito »

bloom píše:a nikdo tu na to nežehral (zřejmě proto, že to nerežíroval někdo, na jehož dabingy se tu "sluší" nadávat).
Dle mého je pan Žďánský jedním z nejlepších dabingových režisérů a to i navzdory tomu, že některá spojení se můžou jevit jako výstřední. Já osobně bych raději v titulní roli slyšel pana Hlavicu, kterého pan režisér již jednou na Denzela použil. Ovšem kritiku toho, že nebyl obsazen Bohdan Tůma zde opravdu nechápu. Když už se dělá 2. dabing, tak proč neprojevit trochu kreativity namísto kopírování předešlého obsazení?! ;)
Eminem007
Příspěvky: 386
Registrován: 03 čer 2013 19:20

Re: Manchurianský kandidát / The Manchurian Candidate

Příspěvek od Eminem007 »

Pavel Nečas mě velice překvapil a nezněl vůbec špatně. kdyby se tak předaboval film Americký gangster
i tam by Pavel Nečas uspěl.
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14289
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Manchurianský kandidát / The Manchurian Candidate

Příspěvek od Mark LS »

Na ČT pod názvem Mandžuský kandidát, Pavel Nečas byl až příliš mimo, když už teda VŽ nechtěl obsadit Bohdana Tůmu, tak opravdu nechápu, proč nemohl obsadit dost padnoucího Lukáše Hlavicu, který tady navíc daboval jinou postavu. :roll:
Odpovědět

Zpět na „Filmy“