Věznice Fortress / Věznice Fortress 2 / Návrat na pevnost

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2945
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Věznice Fortress / Věznice Fortress 2 / Návrat na pevnost

Příspěvek od Sagres »

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDB | Související film: Pevnost strachu

V českém znění: Pavel Šrom - Christopher Lambert (John Henry Brennick), Monika Žáková - Liz May Brice (Elena Riverová), Jiří Čapka - Patrick Malahide (Peter Teller), Rudolf Kubík - Anthony C. Hall (Marcus Jackson), Anna Bendová - Mereta Mita (ZED - hlas), Zbyšek Pantůček - Yuji Okumoto (Sato), Jiří Knot - Willie Garson (Stanley Nussbaum), Vladimír Čech - Nick Brimble (Max Polk), Zuzana Skalická - Pam Grier (Susan), Luděk Čtvrtlík, Libor Terš - David Roberson (Nestor Tubman), Ivan Richter, Vladimír Kudla, Helena Brabcová - Beth Toussaint (Karen Brennicková), Jaroslav Kaňkovský, Jaroslav Horák, Libor Bouček, Milan Bouška, Jana Drbohlavová - Jody Scott (Dr. Nora), Bohdan Tůma - John Sharian (Hickey)

Dále spolupracovali: Zdeněk Franc, Jana Kovaříková, Radka Lehká, Barbora Wildová
Překlad: Petra Jungwirthová
Zvuk: Miloš Sommer a Roman Čapek
Režie: Daniela Zachariášová
Vyrobil: Bonton Films v roce 2000
Naposledy upravil(a) Sagres dne 12 bře 2015 21:17, celkem upraveno 3 x.
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Věznice Fortress 2: Návrat na pevnost / Věznice Fortress 2

Příspěvek od Newmy »

Tento film je typický příklad jak se šachuje s českým názvem, všude najdete Věznice Fortress 2: Návrat na pevnost, přitom takový název film asi nikdy neměl :D

Původní český název je Věznice Fortress, viz obal VHS, taktéž tak zazní i v dabingu. Poté vyšlo DVD bez dabingu a českého obalu, pouze s titulky, v nich se objeví název Návrat na pevnost. Při vysílání na Nově pak přejmenováno a předabován název na Věznice Fortress 2.

Při pohledu do archívu jsou na ČSFD v srpnu 2007 všechny názvy správně, přesně tam je: Věznice Fortress 2 / Věznice Fortress / Návrat na pevnost, v prosinci téhož roku tam je už jen Věznice Fortress 2: Návrat na pevnost, takže někdo smazal všechny původní správné názvy a udělal z toho asi vlastní variantu, která se od té doby šíří všude :D
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Věznice Fortress 2: Návrat na pevnost / Věznice Fortress 2

Příspěvek od Lukiz »

Na druhou stranu, je to skvělá kombinace, protože tahle to obsahuje všechny 3 dosavadní názvy a z jistého hlediska je po problém s nejednoznačností. :D
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7643
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Věznice Fortress 2: Návrat na pevnost / Věznice Fortress 2

Příspěvek od Sen »

Zakladatele vlákna tedy prosím o úpravu jeho názvu.
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2945
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Věznice Fortress 2: Návrat na pevnost / Věznice Fortress 2

Příspěvek od Sagres »

Tak každopádně jsi tu moderátor, uprav si to tedy tak, jak je ctěné libo a nepiš mi tu o nějakém "mém" názvu. Já to nazval přesně tak, jak jsem to v momentě vytváření jasně našel v obou českých databázích a viděl na Nově! Nemám bohužel takovou intuici, abych vytušil, pod jakým názvem to bylo vydáno na VHS, na DVD či si to nepřejmenovala jiná TV. Navíc, aby se DF lišilo českými názvy filmů od film. databází ČSFD a FDB, je též postavené na hlavu.
Edit: Něco jiného je, když to v nich "šachisté" zase opraví jinak...
Naposledy upravil(a) Sagres dne 23 srp 2013 16:43, celkem upraveno 3 x.
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
videofil
Příspěvky: 1998
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: Věznice Fortress 2 / Věznice Fortress / Návrat na pevnost

Příspěvek od videofil »

Já bych to přejmenoval na Pevnost strachu 2, už kvůli prvnímu dílu. Jedničku jsem kdysi viděl v kině a vzpomínám si, že i když to vyšlo na VHS, v obchodech jsem to nikde nikdy nesehnal :cry: , což je případ i bohužel jiných filmů.
A dokonce jsem to nenašel ani v žádné půjčovně, a to jsem měl u nás v Ostravě zmapované všechny.
kubik-dulik
Příspěvky: 1976
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: Věznice Fortress / Věznice Fortress 2 / Návrat na pevnost

Příspěvek od kubik-dulik »

Tak v plánech na Fandovi pod názvem "Věznice Fortress 2"
Odpovědět

Zpět na „Filmy“