Ledové království / Frozen

Nové i ty starší

Moderátoři: bloom, ReDabér

Ledové království / Frozen

Příspěvekod filip » 10 říj 2013 16:48

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | CZ TRAILER

Související: Oslava v Ledovém království

V českém znění: Tereza Martinková - Kristen Bell (Anna), Andrea Elsnerová - Idina Menzel (Elsa), Miloslav König - Jonathan Groff (Kristoff), Václav Kopta - Josh Gad (Olaf), Ondřej Brzobohatý - Santino Fontana (Hans), Jaroslav Kaňkovský - Alan Tudyk (Vévoda z Kradákova), Jaromír Meduna - Ciarán Hinds (Pratrol), Mojmír Maděrič - Chris Williams (Oaken), Zdeněk Palusga - Stephen J. Anderson (Kai), Jan Šťastný - Maurice LeMarche (král arendelský), Otmar Brancuzský - Jesse Corti (španělský hodnostář), Monika Hladová - Maia Wilson (Bulda), Zbyšek Horák - Jack Whitehall (Gothi, kněz trolů), Nikola Ivanská - Livvy Stubenrauch (malá Anna), Klára Nováková - Eva Bella (malá Elsa), Matěj Převrátil - Carter Sand (malý Kristoff), Eva Spoustová - Edie McClurg (Gerda), Jarmila Švehlová - Jennifer Lee (královna arendelská), Jaroslav Vlach - Robert Pine (biskup arendelský), Veronika Bajerová, Martin Janouš, Alena Kokrdová, Stanislav Lehký, Kryštof Maxa, Michal Michálek, Klára Nováková, Anna Novotná, Ema Novotná, Lukáš Pečenka, David Voráček

České verze písní:
"Ledové srdce"
Zpívají: Jaromír Holub, David Holý, Ondřej Izdný, Dušan Kollár, Radek Seidl, Roman Tomeš

"Ráda sněhuláky stavíš"
Zpívá: Nikola Ivanská - Livvy Stubenrauch (malá Anna), Klára Nováková - Eva Bella (malá Elsa), Tereza Martinková - Kristen Bell (Anna)

"Právě teď"
Zpívá: Tereza Martinková - Kristen Bell (Anna), Monika Absolonová - Idina Menzel (Elsa)

"Láska jsou otevřené dveře"
Zpívá: Tereza Martinková - Kristen Bell (Anna), Ondřej Brzobohatý - Santino Fontana (Hans)

"Najednou"
Zpívá: Monika Absolonová - Idina Menzel (Elsa)

"Sobi jsou lepší než lidi"
Zpívá: Miloslav König - Jonathan Groff (Kristoff)

"V létě"
Zpívá: Václav Kopta - Josh Gad (Olaf)

"Trolí song"
Zpívá: Jitka Charvátová - Maia Wilson (Bulda), Dušan Kollár, Jana Durczáková, Lída Finková, Šimon Fikar, Jaromír Holub, David Holý, Ondřej Izdný, Lucie Novotná, Roman Tomeš

Překlad: Vojtěch Kostiha
Texty písní: Pavel Cmíral
Asistentka produkce: Majda Holubcová
Produkce: Marek Hrazdil
Zvuk a střih zvuku: Guillermo Teillier, Lukáš Polifka
Hudební režie: Ondřej Izdný
Dialogy a režie: Zdeněk Štěpán
Umělecký dohled: Magdalena Dziemidowicz
Výsledný mix: Shepperton International
Producent české verze: Disney Character Voices International, Inc.
České znění vyrobilo Studio Virtual® v roce 2013
Premiéra v kinech: 28.11.2013
filip

Re: Ledové království / Frozen

Příspěvekod Joe Black » 11 říj 2013 08:22

Vypadá to hezky, na tuhle severskou Disneyovku se moc těším... :)
Joe Black

Příspěvekod starpep » 11 říj 2013 10:56

CZ trailer zde -
Kód: Vybrat vše
http://www.youtube.com/watch?v=ydJm0MU-QsA
Tvůrce titulků filmu Pán Času: Hledání Nekonečna
Občasný bloger http://musketyr.blog.cz/ a dabér http://www.youtube.com/starpep/
starpep

Příspěvekod Joe Black » 11 říj 2013 15:05

Jo Koptu jsem vůbec po hlase nepoznal, ale na Olafa sedí bezvadně. :D
Joe Black

Příspěvekod Olda808 » 18 říj 2013 13:24

Olda808

Příspěvekod Eleanor » 27 lis 2013 17:18

Oh... :? Škoda, že režie nepřipadla Vojtovi Kotkovi. To by to obsazení asi vypadalo líp, protože tohle nevypadá, že by mohlo dabingově konkurovat Na vlásku, Rebelce nebo Vzhůru do oblak. Navíc nesnáším Moniku Absolonovou, takže tohle asi jedině v originále... :|
Eleanor

Příspěvekod bloom » 27 lis 2013 19:45

Já tedy nevím, proč by automaticky měl dabing dopadnout lépe v rukou Kotka než v péči zkušeného režiséra Zdeňka Štěpána... :-? Protože je mediálně známější?
bloom

Příspěvekod Joe Black » 27 lis 2013 19:57

Já mám naopak Móňu moc rád tak se na film těším. A myslím si že volba neznámých hlasů bude dobrou volbou...
Joe Black

Příspěvekod Eleanor » 28 lis 2013 17:14

bloom píše:Já tedy nevím, proč by automaticky měl dabing dopadnout lépe v rukou Kotka než v péči zkušeného režiséra Zdeňka Štěpána... :-? Protože je mediálně známější?

Ne, ale kvůli tomu obsazení. Nevěřím, že tihle neznámí herci (snad kromě Brzobohatého, který ale taky není bůhvíjaký dabér) by se mohli rovnat známějším a zkušenějším kolegům. Ale třeba se mýlím...
Eleanor

Příspěvekod Joe Black » 01 pro 2013 20:36

Dnes jsem viděl a celou dobu jsem byl okouzlen. Animace super, dabing skvělý, opravdu, a jako největší plus u mě byly 100% písničky. Monika Absolonová je úžasná, ale Tereza Martinková je stejně tak dobrá. Obě to zvládly suprově. Já byl tedy okouzlen kromě hlavní písničky Elsy "Let It Go" (v originále Idina Menzel ale na soundtracku i Demi Lovato) v podání Moniky a pak hned v začátku "Do You Want To Build A Snowman?", kterou zpívala kromě Tererzy Martinkové i nějaká malá dívčí dabérka jako malá Anna. Tahle písnička mi v českém znění dokázala vhrknout slzy do očí a v originále to není podle mě tak dobré. Prostě tady bylo splněno to, co by mělo být splněno při tvorbě takového dabingu a filmu. :) :-: Těším se na DVD. A musím ještě podotknout se smutkem, jaká je škoda, že se nedělají české soundtracky, protože tady by byl úžasnej, za něj bych obětoval i větší peníz. Ale tak Monika by mohla stejně jako Lucka V. z Rebelky použít "Let it Go" na nějkém svém CD.

EDIT: Tak v rozhovoru říká, že si jí na desku dá a bude ráda, že se nebude muset držet striktně přesné verze co je ve filmu. Chápu, že někdy to může být pro interpreta svazující, proto je vhodné, že se dělají i popovější verze některých písniček, hlavně u Disneyovek.
Joe Black

Další

Zpět na Filmy