Univerzální uklízečka / Keeping Mum

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4369
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Univerzální uklízečka / Keeping Mum

Příspěvek od palg »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

1. DABING [DVD]
V českém znění: Simona Stašová - Kristin Scott Thomas (Gloria Goodfellowová), Jana Drbohlavová - Maggie Smith (Grace Hawkinsová), Jiří Prager - Rowan Atkinson (Walter Goodfellow), Jitka Moučková - Tamsin Egerton (Holly Goodfellowová), Libor Hruška - Patrick Swayze (Lance), Václav Mareš - James Booth (pan Brown), Eva Miláčková - Liz Smith (paní Parkerová), Jan Rimbala - Toby Parkes (Petey Goodfellow), Veronika Veselá - Emilia Fox (Rosie Jones), René Slováčková, Michal Michálek, Aleš Jarý, Zdeněk Mahdal (titulky), Marek Libert, Pavel Vondra, Monika Maláčová, Martin Kolár, Pavel Vondrák, Roman Hajlich, Ludvík Král, Oldřich Hajlich a další

Překlad: Anna Bandyová
Zvuk: David Pavlíček, Studio Pro-Time
Dialogy a režie: Veronika Veselá
Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska pro SPI International v roce 2006

2. DABING [Prima]
V českém znění: Jana Drbohlavová - Maggie Smith (Grace Hawkinsová), Ilona Svobodová - Kristin Scott Thomas (Gloria Goodfellowová), Jiří Prager - Rowan Atkinson (Walter Goodfellow), Jitka Moučková - Tamsin Egerton (Holly Goodfellowová), Libor Hruška - Patrick Swayze (Lance), Hana Talpová - Liz Smith (paní Parkerová), René Slováčková - Emilia Fox (Rosie Jones), Jakub Nemčok - Toby Parkes (Petey Goodfellow), Karel Richter - James Booth (pan Brown), Petra Jindrová - Vivienne Moore (paní Martinová), Pavel Soukup, Michal Holán, Ludvík Král, Jan Szymik, Ivo Novák, Bohdan Tůma, Jindřich Žampa, Jiří Köhler, Klára Nováková, Michal Michálek (titulky) a další

Překlad: Jana Vlasáková
Dialogy: Pavel Vondrák
Zvuk: Milan Blažek
Produkce: Zdena Sirotková, Jana Janoušková
Vedoucí dramaturg: Olga Potužáková
Šéfproducent: Jaroslav Richter
Režie: Michal Michálek
Ve studiu S Pro Alfa CZ a.s. vyrobila FTV Prima, spol. s. r. o., 2012
Naposledy upravil(a) Joe Black dne 29 čer 2008 11:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4087
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Univerzální uklízečka / Keeping Mum

Příspěvek od Budy »

Zítra na ČT. Tak jsem zvědavý na dabing.
18.05.2008 – 07.05.2015
Historik
Příspěvky: 2788
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Univerzální uklízečka / Keeping Mum

Příspěvek od Historik »

I ČT opakovaně uvádí s dabingem SPI.
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2946
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Univerzální uklízečka / Keeping Mum

Příspěvek od Sagres »

Na Primě s novým dabingem! :( :o Je sice pravda, že na Kristin Scott Thomas zněla paní Stašová trochu moc drsně, ale nakonec se mi v téhle roli líbila víc než paní Svobodová... Většina dabérů ale stejně zůstala stejná, takže dle mě zbytečný redabing :?: To už tedy alespoň mohli rovnou sehnat Čárovou a prubnout na Mr. Beama Lábuse.

V českém znění: Jana Drbohlavová - Maggie Smith (Grace Hawkinsová), Ilona Svobodová - Kristin Scott Thomas (Gloria Goodfellowová), Jiří Prager - Rowan Atkinson (Walter Goodfellow), Jitka Moučková - Tamsin Egerton (Holly Goodfellowová), Libor Hruška - Patrick Swayze (Lance), Hana Talpová - Liz Smith (paní Parkerová), René Slováčková - Emilia Fox (Rosie Jones), Jakub Nemčok - Toby Parkes (Petey Goodfellow), Karel Richter - James Booth (pan Brown), Petra Jindrová - Vivienne Moore (paní Martinová) .....

Tvůrci proběhli ve 3 sekundách!

A nejlepší hlášku mi tam změnili. :vztek:
DVD:
Holly: Grace, pohlídáte mi ten koláč, něco jsem posrala...
Grace ke Glorii: Takhle by se vyjadřovat neměla, opravdu ne?!
Prima:
Holly: Grace, můžete se podívat na ten koláč, asi jsem to podělala...
Grace ke Glorii: Takhle by se ale vyjadřovat neměla?!

Na DVD ještě chybí Veronika Veselá - Emilia Fox (Rosie Jones)
Naposledy upravil(a) Sagres dne 23 led 2014 21:27, celkem upraveno 17 x.
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
kubik-dulik
Příspěvky: 1976
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: Univerzální uklízečka / Keeping Mum

Příspěvek od kubik-dulik »

Zajímal by mě důvod nového dabingu Primy!!! Když už ho pustila i ČT, to je co říct! Původní je naprosto luxusní!!!

Jinak souhlasím, že když už tedy nový dabing, tak zachovat původní kvalitní dialogy a sehnat Lábuse!
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5055
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální uklízečka / Keeping Mum

Příspěvek od Joe Black »

Viděl jsem ukázku a slyšel Janu Drbohlavovou, tak mě nenapadlo že by to byl nový dabing (v ukázce se mi nezdála Ktistin Scott Thomas, ale skoro nic tam neřekla, tak jsem nevěděl). Ale když už tak hlavně že tam je Jana Drbohlavová... Je dobré, že když se chce, tak není problém, aby se v dabingu objevila. Tak snad až bude něco nového s Maggie Smith, tak se dočkáme tohoto spojení. :-) Jinak nový dabing jsem neviděl... Kdyby náhodou někdo měl, pošlete mi SZ. ;) Díky...
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6806
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Univerzální uklízečka / Keeping Mum

Příspěvek od bloom »

Souhlas s Jiřím Lábusem, mohli ho na Primě obsadit už jen kvůli porovnání. Tady byla patrně důvodem redabingu potřeba uhlazenějšího překladu, jinak si to obsazení de facto přes kopírák nedokážu vysvětlit (a dokládá to i Sgresův příspěvek).
Tsatsiki1
Příspěvky: 142
Registrován: 13 srp 2023 02:34

Re: Univerzální uklízečka / Keeping Mum

Příspěvek od Tsatsiki1 »

Já až do dnešního dne viděl jen dabing Primy a ten se mi vždy líbil a dnes poprvé vidím i první dabing na Film plus, dialogy jsou lepší než na Primě, ale mě se nelíbila paní Stašová, ale když si na ni člověk zvykl, tak se to dalo.Ale oba dabing mají něco do sebe
Odpovědět

Zpět na „Filmy“