Batman: Návrat Temného rytíře, část 2.

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
MikeZ
Příspěvky: 531
Registrován: 01 zář 2008 15:23
Kontaktovat uživatele:

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2.

Příspěvek od MikeZ »

Obrázek
Původní název: Batman: The Dark Knight Returns, Part 2
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING HBO
V českém znění: Jan Vondráček - Peter Weller (Batman / Bruce Wayne), Jakub Saic - Michael Emerson (Joker), Svatopluk Schuller - Mark Valley (Superman / Clark Kent), Libor Terš - Michael McKean (Dr. Bartholomew Wolper), Jitka Moučková - Maria Canals-Barrera (Ellen Yindellová), Bedřich Šetena - Michael Jackson (Alfred Pennyworth), Jiří Plachý - David Selby (Komisař Gordon), Leopold Kohák, Ladislav Cigánek, Josef Pejchal, Eliška Nezvalová, Lucie Kožinová, Aneta Talpová, Vojtěch Hájek, Bohuslav Kalva, Oskar Lodder a další

Překlad: Martin Andryzek
Zvuk: Dušan Lippert
Produkce: DW Agentura
Dialogy: Marek Píša
Režie: Ivan Holeček
Vyrobilo: VSI pro HBO 2014

2.DABING Nova
V českém znění: Otto Rošetzký - Peter Weller (Bruce Wayne / Batman), Bohuslav Kalva - David Selby (Komisař Gordon), Tomáš Karger - Robin Atkin Downes (Oliver Queen), Vladimír Kudla - Michael Jackson (Alfred), Tomáš Juřička - Michael Emerson (Joker), Svatopluk Schuller - Mark Valley (Clark Kent / Superman), Libor Terš, Radovan Vaculík, Pavel Vondrák, Ludvík Král, Jan Szymik, Roman Hájek, Terezie Taberyová, Jana Páleníčková, Irena Hrubá, Radka Stupková, Ben Walter

Překlad: Šárka Bartesová
Zvuk: Michal Kraus
Produkce: Martin Odehnal, Marcela Bártová
Dialogy a režie českého znění: Miroslav Walter
Vyrobila: Cet 21 s.r.o. v DW agentuře v roce 2015
Naposledy upravil(a) MikeZ dne 05 črc 2015 13:57, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
MikeZ
Příspěvky: 531
Registrován: 01 zář 2008 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman: Návrat Temného rytíře, část 2.

Příspěvek od MikeZ »

Po výborném dabingu první části (Soukup válel!) je tohle celkem mizérie. Vondráček, snažící se znít starší, je strašnej, všichni své role spíš jen nudně čtou, opakující se hlasy... :roll: Snad to někdo jednou předabuje.
Uživatelský avatar
Voky29
Příspěvky: 60
Registrován: 31 srp 2008 16:39
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman: Návrat Temného rytíře, část 2.

Příspěvek od Voky29 »

Tohle je vrchol. proč vlastně došlo k tolika změnám? Vždyť je to pořád jeden film, přestože je rozdělen na dvě části. Já mám dabing rád, nejsem z těch, kteří na náš dabing nadávají, já si naopak myslím, že náš dabing je bezkonkurenční, premiéru filmu vždy zhlédnu v původním znění, ale pak už se na něj dívám jen s dabingem, tak jako na všechny filmy s Batmanem a jiné. Nepochopím proč tenhle film tak sesadili, na dabing jsem se těšil, protože RoboCopův hlas mi na Batmana opravdu nesedí. Vondráček je v první části Dent, ve druhé Batman... Fakt super :roll:
Uživatelský avatar
Voky29
Příspěvky: 60
Registrován: 31 srp 2008 16:39
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman: Návrat Temného rytíře, část 2.

Příspěvek od Voky29 »

Nova dostala rozum a celý film nechala předabovat. První část na Nova Cinema mi ušla jelikož jsem netušil, že Nova to dává s novým dabingem. Dabing se mi hodně líbil, palec nahoru za Rošetzkého, výborné propojení se starším animovaným Batmanem. Konečně jsem byl po delší době s dabérem Batmana spokojen. :D
Uživatelský avatar
MikeZ
Příspěvky: 531
Registrován: 01 zář 2008 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman: Návrat Temného rytíře, část 2.

Příspěvek od MikeZ »

Totožní tvůrci jako u první části. Supermana mluvil Schuller, Jokera Juřička a Olivera Queena Karger.

Byl to lepší dabing než ten první, ale spíš to měli nadabovat se Soukupem v hlavní roli, ten byl v první části naprosto skvělý.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Batman: Návrat Temného rytíře, část 2.

Příspěvek od Ištván87 »

Jak už jsem psal u první části, tak hlavní problém je jednak s panem Rošetzským, který v žádném myslitelném vesmíru nemůže dabovat šedesátiletého a to je jeho hlas ještě zlatý proti hlasu Vladimíra Kudly na cca osmdesátiletém Alfredovi. Jinak to byl ovšem opravdu lepší průměr. Když to srovnáme s některými jinými dabingy DC na Nově, tak je to prakticky vzato mistrovské dílo. :D
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
MikeZ
Příspěvky: 531
Registrován: 01 zář 2008 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman: Návrat Temného rytíře, část 2.

Příspěvek od MikeZ »

Jinak co jsem viděl, tak překlad byl celkem ok ("Isn't this a school night?" překvapivě přeloženo dobře, narozdíl od Janišova komiksového překladu i původního Andryzkova překladu), ale některé repliky byly úplně zabité (třeba Reaganovo "We have God on our side... Or the next best thing." bylo přeložené jako "Bůh je na naší straně. Já v to aspoň věřím." a takových bot tam bylo víc) :D
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2581
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman: Návrat Temného rytíře, část 2.

Příspěvek od Pan X »

Dabing podle mě docela ujde, první díl měl o mnoho lepší dabing, ale hlavně zamrzí neobsazení Pavla Soukupa, dávám tomu 5/10.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Batman: Návrat Temného rytíře, část 2.

Příspěvek od Ištván87 »

DOPLNĚNÍ 2. DABINGU:
Radka Stupková - Maria Canals-Barrera (Ellen Yindellová), Terezie Taberyová - Ariel Winter (Robin), Libor Terš - Michael McKean (Dr. Bartholomew Wolper)
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
1403ka
Příspěvky: 3930
Registrován: 08 dub 2017 17:17
Bydliště: Suchá nad Parnou, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman: Návrat Temného rytíře, část 2.

Příspěvek od 1403ka »

1. DABING
Aneta Talpová - Ariel Winter (Carrie Kelleyová / Robin), Eliška Nezvalová - Grey DeLisle (moderátorka správ Carla), Ladislav Cigánek - Robin Atkin Downes (Oliver Queen / Green Arrow), Lucie Kožinová - Tress MacNeille (Selina Kyleová), Josef Pejchal - Conan O'Brien (David Endochrine), Bohuslav Kalva - Jim Meskimen (prezident Ronald Reagan), Bohdan Tůma - Frank Welker (starosta Stevenson) + ďalšie role
Odpovědět

Zpět na „Filmy“