Enderova hra / Ender's Game

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Enderova hra / Ender's Game

Příspěvekod James55 » 02 bře 2014 18:13

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

V českém znění: Jindřich Žampa - Asa Butterfield (Ender Wiggin), Jiří Štěpnička - Harrison Ford (Plukovník Graff), Zuzana Hykyšová - Viola Davis (Majorka Gwen Andersonová), Petr Burian - Moises Arias (Bonzo Madrid), Marcel Vašinka - Ben Kingsley (Mazer Rackham), Veronika Mudrová - Andrea Powell (Theresa Wigginová), Jitka Jirsová - Hailee Steinfeld (Petra Arkanianová) + Abigail Breslin (Valentine Wigginová), Bohdan Tůma - Nonso Anozie (Seržant Dap + titulky), Oldřich Hajlich, Petr Neskusil, David Štěpán

Překlad: Jan Feldstein
Zvuk: Michal Čiernik
Finální mix: Matěj Večeřa
Produkce: Markéta Kratochvílová
Dialogy a režie: Veronika Veselá
Vyrobila: Tvůrčí skupina Markéty Kratochvílové, studio Budíkov pro Bontonfilm 2014
James55
Senior admin

Re: Enderova hra / Ender's Game

Příspěvekod Lukiz » 02 bře 2014 18:44

mám pocit, že v tom dabingu to nebyl Colonel, ale "plukovník" a ne Major ale "majorka"
Lukiz

Příspěvekod Fifa.21 » 02 bře 2014 18:48

Použití Oldřicha Hajlicha, Petra Neskusila a Jitky Jirsové na "děti" bych možná ještě zkousnul (a trochu i chápu, že v dabingovém rybníčku moc dětských dabérů není) ale Petr Burian na ročník 94 to je opravdu výsměch :-x
Fifa.21

Příspěvekod corleone71 » 03 bře 2014 09:25

Buriana mám ako dabléra rád, ale keď skoro 40.ročný chlap dabuje Bonza o polovicu mladšieho od neho, no nemám z toho dobrý pocit navyše keď Enderova hra je tak skvelý film ( bol som naňho v kine 3.krát ) tak sa bojím že ho budem počuť v každej druhej postave, podobne ako pri Machete zabíja tam tiež pekne skazili dabing. Ale to aspoň nebol taký kvalitný film, a tu keď jedna dablérka dabuje aj Valentine a aj Petru bojím sa že sa to bude opakovať a že tiež dabing podobne skazia.
A v obsadení mi chýba Roman Hajlich a Michal Mařík tajne som dúfal že jeden z nich by mohol dabovať Endera, nie že by sa na to Žampa nechodil, ale mám pocit že hlasovo sú bližšie k Asa Butterfieldovi.
A oni tam nie sú vôbec.
Tak isto nevidím ani Jakuba Nemčoka alebo Jána Kohlera.
Tí by sa zase hodili na úlohu Beana-Fazolka. Teda iba jeden z nich samozrejme. :D
Kto bude dabovať Beana ?
No mám z toho dosť zlý pocit.
corleone71

Příspěvekod Ondra81 » 03 bře 2014 12:49

A když Bohdan Tůma mluvil toho seržanta a pak jednu větu nakýho velitele tak jsem nevěděl kdo to mluví.
Ondra81

Příspěvekod puffy » 03 bře 2014 15:31

Ja si nemyslim, ze je nedostatok detskych daberov. V serialoch na Disney Channel ich dabuje dost.
A Moises Arias mal v serialy Hannah Montana skvele zvoleneho dabera, ktory by sa typovo dokonale hodil aj do tohto filmu. Ale chapem, ze vo vytunelovanom Budíkove je to sci-fi.
Asi mozeme byt radi, ze sa Veronika Veselá snazi zohnat dvornych daberov aspon na najväcsie hviezdy. Aspon za to si zasluzi pochvalu.
Ale zbytok obsadenia dopadol hrozne a snad to v TV predabuju.
18.11.2009 - 28.12.2016
puffy

Příspěvekod James55 » 03 bře 2014 15:33

Já mám pocit, že současné dabingy Budíkova se kritizují snad více než za dob pana Učíka a Žáčka. Jindřich Žampa imho předvedl dobrý výkon, stejně tak klasicky Jiří Štěpnička byl vynikající, i Zuzana Hykyšová byla padnoucí. A když pomyslím na to, že Martin Učík obsazoval Radka Hoppeho na šedesátileté herce, tak Petr Burian byl ještě v "normě" a dalo se to přežít (já jsem ani netušil, kolik tomu herci je let). Celkově si myslím, že to taková katastrofa, jak tu někteří popisují určitě není...
James55
Senior admin

Příspěvekod Nobody » 04 bře 2014 00:16

Když ono už se zase počtem lidí do těch dob vracíme. :-( Jiskra naděje s příchodem M. Těšitele a V. Veselé pohasíná...
Co týče tohoto filmu, tak Žampa byl naprosto v pohodě, i Burian mi nijak nevadil. Synchron v pořádku, úprava srozumitelná. Ale těch pár lidí... To je fakt zase v háji. Bohdan několik rolí (i téměř po sobě), o paní režisérce nemluvě. Akorát bych měl menší radu, mířenou spíš pro zvukaře, ale postu režiséra se to také týká. Když režisér obsadí sám sebe, tak v režii není a film režíruje zvukař. To si myslím, že není správně, režisér má režírovat. A když sedí v hlasatelně a dává zvukařovi znamení, aby zastavil záznam (v tomhle případě povelem "stop"), tak je odpovědný za to, že v záznamu se tento povel smaže. :-) A ne jako v tomto filmu na cca 29:30. Scéna z výukové místnosti, kde k nám promlouvá instruktorka hlasem V. Veselé. Střih, scéna v jídelně. V tu chvíli se však ozve zcela nesmyslně týmž hlasem "stop". Nemám jiné vysvětlení, než že režisérka dala z hlasatelny pokyn zvukaři, aby zastavil záznam, že její role domluvila. Což je na rok 2014 docela mazec. :-)
Nobody

Příspěvekod Ondra81 » 04 bře 2014 07:33

:D dobrej vtip a že si to paní režiserka nezkontroluje?
Ondra81

Zpět na Filmy