Walter Mitty a jeho tajný život

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Marian21
Příspěvky: 166
Registrován: 21 srp 2009 22:47

Walter Mitty a jeho tajný život

Příspěvek od Marian21 »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

V českém znění: Libor Hruška - Ben Stiller (Walter Mitty), Andrea Elsnerová - Kristen Wiig (Cheryl Melhoffová), Pavel Šrom - Jon Daly (Tim Naughton), Tereza Bebarová - Kathryn Hahn (Odessa Mittyová), Petr Burian - Adam Scott (Ted Hendricks), Marek Libert - Paul Fitzgerald (Don Proctor), Tomáš Juřička - Adrian Martinez (Hernando), Dana Syslová - Shirley MacLaine (Edna Mittyová), Otakar Brousek ml. - Sean Penn (Sean O'Connell), Tomáš Racek - Patton Oswalt (Todd Maher), Zuzana Skalická, Milan Slepička, Pavel Soukup, Radek Škvor, Jan Köhler, Eva Spoustová - Grace Rex (Cherylina kolegyně)

Překlad: Anna Polanská
Úprava dialogů: Pavla Vojtová
Zvuk: Eliška Bejčková
Produkce: Hana Haladová
Režie: Alice Hurychová
Vyrobilo: Barrandov Studio a.s. 2013
kubik-dulik
Příspěvky: 1977
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: Walter Mitty a jeho tajný život

Příspěvek od kubik-dulik »

Podle obsazení Stillera jsem si myslel, že je to Budíkov. To nemohli sehnat někoko z dvojice Prachař - Mahdal? A paní Vránová snad ještě dabuje, ne?
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Walter Mitty a jeho tajný život

Příspěvek od Newmy »

Zvukař neuveden? :-?
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Walter Mitty a jeho tajný život

Příspěvek od James55 »

To info je pravděpodobně z psaných titulků na DVD, kde jsou jen tyhle funkce. V posledních dabinzích Barrandova nejsou žádné čtené titulky...
Zaplman
Příspěvky: 65
Registrován: 01 kvě 2011 19:42

Re: Walter Mitty a jeho tajný život

Příspěvek od Zaplman »

David Prachař by byl na tuto roli ideální, škoda. :cry:
IRONHIDE
Příspěvky: 96
Registrován: 05 led 2011 16:00

Re: Walter Mitty a jeho tajný život

Příspěvek od IRONHIDE »

hruška jo bože to nemozu myslet vazne
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Walter Mitty a jeho tajný život

Příspěvek od Ištván87 »

No, podle mě lepší Libor Hruška než Zdeněk Mahdal. Ale David Prachař je jako Stillerův dabér nenahraditelný, to je jasný.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Fifa.21
Příspěvky: 1299
Registrován: 12 dub 2009 11:19
Poznámka: Filip.Danilov@email.cz

Re: Walter Mitty a jeho tajný život

Příspěvek od Fifa.21 »

Já bych to neviděl tak černě, paní Hurychová určitě Davida chtěla taky, ale nejspíš nebyl k sehnání a Zdeněk Mahdal by mi sem stejně nepasoval (Zdeněk se hodí ke Stillerovi, když hraje v takové té jeho nas*ané poloze) V této "zasněné" poloze byl Libor dost solidní, i když já osobně bych šáhnul spíš po bráchovi Zdeňkovi. Ale co musím vyzdvihnout jsou dialogy a překlad, znělo úžasně přirozeně a česky :-:
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Walter Mitty a jeho tajný život

Příspěvek od bloom »

Souhlasím s Fifou, překlad se povedl. ;) I když bych jako náhradu za Davida Prachaře v tomto filmu také zvolil spíše Zdeňka Hrušku, Libor Hruška mi výrazněji nevadil. Zbytek obsazení mě poměrně zklamal, vyloženě mi seděl snad jen Otakar Brousek ml. (ten byl vynikající), Tomáš Juřička a celkem Petr Burian. Měl jsem pocit, že s některými hlasy je to oproti původnímu znění trochu jiný film. Také mě trochu zamrzel menší počet hlasů, především opakování Tomášů Juřičky a Racka.
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Walter Mitty a jeho tajný život

Příspěvek od ocypuc »

To opakování hlasů zase nebylo tak hrozné. Znám jiné filmy, kde se jeden hlas vyskytuje častěji (to nemluvím o VHS dabinzích) . Více rolí mluví i třeba Otakar Brousek - Terence Bernie Hines (Gary Mannheim) , plus moderátora v televizi i úvodní titulky. Mimo je Pavel Šrom na Tima, ale ten má málo prostoru. Libor Hruška se mi taky nijak nezamlouval, radši bych slyšel Davida Prachaře. Líbil se mi Petr Burian, ta role se mu povedla. Nicméně překlad je výborný a člověk se skoro 2 hodiny baví.
Doplnění: Jan Köhler - Marcus Antturi (Rich Melhoff)
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
Odpovědět

Zpět na „Filmy“