Přímo nad hlavou / Twelve O'Clock High

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Přímo nad hlavou / Twelve O'Clock High

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Petr Štěpán - Gregory Peck (generál Frank Savage), Jiří Dvořák - Hugh Marlowe (pplk. Ben Gately), Pavel Šrom - Gary Merrill (plk. Keith Davenport), Jan Vlasák - Millard Mitchell (generál Pritchard), Jiří Čapka, Jacob Erftemeijer, Lukáš Hlavica, Hynek Čermák, Josef Pejchal a další

Překlad: Pavel Medek
Dramatrugie: Michael Málek
Mistr zvuku: Radim Štětina
Asistentka režie: Hana Somolová
Vedoucí produkce: Markéta Vyšínová
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Vedoucí realizace: Vladimír Tišnovský
Dialogy a režie českého znění: Elmar Kloss
Vyrobila: Česká televize 2014
salgado
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Přímo nad hlavou / Twelve O'Clock High

Příspěvek od salgado »

Vypadá to na nového favorita pana režiséra Klosse. :D Ale musím říct, že mi tento dabing zněl tak nějak plechově. Je to zkrátka svízel, zvukově zvládnout 60 let starý film.
Naposledy upravil(a) salgado dne 08 kvě 2014 18:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Přímo nad hlavou / Twelve O'Clock High

Příspěvek od Ištván87 »

No jo, asi to tak bude. Hodně mě potěšila účast Hynka Čermáka, který prostě má neuvěřitelně charismatický chlapácký hlas, nicméně Petr Štěpán se mi na Gregoryho Pecka moc nelíbil. Můžu být ovlivněn tím, že dvorním dabérem Gregoryho Pecka byl Jiří Bartoška, nicméně pan Štěpán, ač má zajímavý hlas, postrádá charisma. Alespoň v hlase. Uvidíme, koho bude pan Kloss obsazovat poté. Jeden čas si takhle oblíbil Davida Novotného. :D
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6805
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Přímo nad hlavou / Twelve O'Clock High

Příspěvek od bloom »

Pan Kloss si své "oblíbence" evidentně vybírá podle toho, že jsou dobří herci. ;)
salgado
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Přímo nad hlavou / Twelve O'Clock High

Příspěvek od salgado »

To nikdo nepopírá, Petra Štěpána jsem teď viděl v Posledním cyklistovi a je to určitě talentovaný herec. Nicméně z hlediska zajímavosti hlasu je, tak jak se to u současné herecké generace stalo téměř pravidlem, jedním z mnoha.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“