Špinavý trik / American Hustle

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9470
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Špinavý trik / American Hustle

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING: DVD, Cinemax/HBO

V českém znění: Ondřej Kepka - Christian Bale (Irving Rosenfeld), Filip Čapka - Bradley Cooper (Richie DiMaso), Kateřina Lojdová - Amy Adams (Sydney Prosserová), Martin Sobotka - Jeremy Renner (Carmine Polito), Jitka Ježková - Jennifer Lawrence (Rosalyn Rosenfeldová), René Slováčková - Elisabeth Röhm (Dolly Polito), Otakar Brousek ml. - Louis C.K. (Stoddard Thorsen), Regina Řandová - Colleen Camp (Brenda), Jiří Plachý - Robert De Niro (Victor Tellegio), Petr Burian - Michael Peña (Paco Hernandez) + Alessandro Nivola (Anthony Amado), Vojtěch Hájek - Jack Huston (Pete Musane), Radek Kuchař - Shea Whigham (Carl Elway), Kateřina Petrová, Nikola Votočková, Libor Terš, Pavel Šrom, Bohuslav Kalva, Petr Neskusil, Jakub Nemčok, Václav Knop (titulky)

Překlad: Jana Štefflová, Jiří Šteffl
Produkce: Evelyna Vrbová
Zvuk: Roman Čadek
Dialogy a režie: Václav Knop
Pro Sony Pictures vyrobila LS Productions - 2014


2.DABING: Prima

V českém znění: David Novotný - Christian Bale (Irving Rosenfeld), Tereza Bebarová - Amy Adams (Sydney Prosserová), Filip Jančík - Bradley Cooper (Richie DiMaso), Marek Libert - Jeremy Renner (Carmine Polito), Eliška Nezvalová - Jennifer Lawrence (Rosalyn Rosenfeldová), Stanislava Jachnická - Elisabeth Röhm Dolly Polito), Jakub Saic - Jack Huston (Pete Musane), Jan Šťastný - Shea Whigham (Carl Elway), Otakar Brousek - Louis C.K. (Stoddard Thorsen), Jaromír Meduna - Robert de Niro (Victor Tellegio), Jaroslav Horák - Anthony Zerbe (senátor Mitchell), Radana Herrmannová - Patsy Meck (Richieho matka), Matěj Havelka - Danny Corbo (Danny Rosenfeld), Petr Vágner, Adéla Kubačáková, Radek Kuchař, Kateřina Petrová, Milada Vaňkátová, Zbyšek Horák

Překlad: Stanislav Jelínek
Zvuk: Jiří Bartoš
Produkce: Tereza Houžvicová, Leoš Lanči
Dramaturgie: Hana Pernicová
Vedoucí výroby: Kateřina Malá
Vedoucí dramaturg: Daniel Košťál
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Dialogy a režie: Jiří Balcárek
Pro FTV Prima vyrobila Médea Promotion Dabing - 2017
Naposledy upravil(a) filip dne 30 dub 2020 07:26, celkem upraveno 19 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1317
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Špinavý trik / American Hustle

Příspěvek od Stanley Roe »

Koukám, že tě to tak odrovnalo, že sis nevšimnul zbytku, který taky stojí za prd. Ovšem při vší možné úctě k režisérovi, jeho poslední dabingy se nesou ve stejném duchu, jako tento. Lidi, radši si počkejte na to, až se toho ujme nějaká TV. ;)
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4086
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Špinavý trik / American Hustle

Příspěvek od Budy »

Tak jsem rád, že se Ondřej Kepka dočkal své hlavní role. Nevím, ale jsem zvědavý, jak to bude znít. Ale vyloženě špatné by to být nemuselo.
18.05.2008 – 07.05.2015
DAN K.
Příspěvky: 1684
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Špinavý trik / American Hustle

Příspěvek od DAN K. »

To mi skoro přijde, jak kdyby to obsazení někdo losoval:) Viděl jsem OK při práci v dabingovém studiu, určitě má potenciál, mohl by z něj jednou být výborný dabér, ale strašně moc by potřeboval trénovat na menších rolích. Rozhodně ale nemůže ve standardních podmínkách "trénovat" na hlavní roli v oscarovém filmu. Navíc na tohoto herce se typově podle mého názoru vůbec nehodí. Je třeba ale dodat, že David Novotný bývá často extrémně vytížený prací mimo dabing a dostat ho do studia není snadné a vyžaduje to dlouhodobé plánování. Což může být při výrobě dvd dabingů velký problém.
Uživatelský avatar
Fifa.21
Příspěvky: 1298
Registrován: 12 dub 2009 11:19
Poznámka: Filip.Danilov@email.cz

Re: Špinavý trik / American Hustle

Příspěvek od Fifa.21 »

S tímto názorem se naprosto ztotožňuju. Pana Kepku bych rád slyšel častěji, ale dát mu hlavní roli po jeho dlouhém dabingovém "suchu" (+ na nehodící se postavu) je prostě blbost. A jde to bohužel vidět (slyšet) ve vypjatých scénách to "neukřičel" + tam měl i pár asynchronů. Celkově toto obsazení je typově špatné, někde i věkově (u jediné Lawrence bych možná u věku i přimhouřil oko, jelikož Jitka to zahrála skvěle)
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Špinavý trik / American Hustle

Příspěvek od Eleanor »

Příznivci experimentů v obsazování a absolutní nespjatosti herce s dabérem si musí mnout ruce a my ostatní? :shock:
Ondřej Kepka - Christian Bale (Irving Rosenfeld), Filip Čapka - Bradley Cooper (Richie DiMaso), Jitka Ježková - Jennifer Lawrence (Rosalyn Rosenfeldová), Kateřina Lojdová - Amy Adams (Sydney Prosserová), Jiří Plachý - Robert De Niro (Victor Tellegio) - To jako vážně? :D To alespoň nemohli prohodit Jitku Ježkovou s Kateřinou Lojdovou? Podle mě by se to hodilo víc. Vůbec si nedokážu Jitku představit jako záporačku... Ale to je asi při zbytku obsazení jedno, s dabingem je to, domnívám se, těžce nekoukatelné... :D
Uživatelský avatar
takezo
Moderátor
Příspěvky: 2982
Registrován: 08 kvě 2011 13:30
Bydliště: Bílina

Re: Špinavý trik / American Hustle

Příspěvek od takezo »

Ježiši co zase blázníte, ten dabing nevypadá vůbec zle. Není to sice dokonalý ale zase to není to nejhorší. ;)
Neznámí dabéři - Prosím o pomoc s identifikací
Obrázek
Top: Jiří Schwarz,Filip Švarc,Saša Rašilov,Aleš Procházka,Filip Blažek,Vojtěch Rohlíček
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6803
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Špinavý trik / American Hustle

Příspěvek od bloom »

oberon píše:Takhle hrozně si to prostě obsadil pan Knop...
Já vím, že asi budu jediný, ale mně dabing nepřišel zdaleka tak špatný. Když člověk odhlédne od toho, že všechny herce dabuje někdo jiný, tak je řada spojení v daných rolích přijatelná. Volba Ondřeje Kepky je netradiční a především ze začátku, pravda, trochu bojoval s technikou, několikrát mu přeskočil hlas apod. Ke konci se to ale zlepšilo, už se víc rozehrál. Jinak bych za vyložený přestřel označil jen obsazení Radka Kuchaře a Vojtěcha Hájka, se zbytkem jsem v daných rolích neměl výrazný problém (např. Kateřina Lojdová mi přišla jako velmi dobrá alternativa) a IMHO dabéři ne vždy dobrý výběr dohnali herecky (Filip Čapka, Jitka Ježková). Neříkám, že bych si přál, aby se tato spojení v budoucnu opakovala, ale např. z porovnání s určitou érou Budíkova vychází toto obsazení víc než dobře.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7077
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Špinavý trik / American Hustle

Příspěvek od Michaela2 »

hlasoví fetišisti nemaj nad čím mentálně masturbovat, že ? :D

mně Čapka přijde mnohem vhodnější než jeho spjatý Jan Vondráček :)

Burian - Alessandro Nivola (Anthony Amado), Saïd Taghmaoui, Řandová - Elisabeth Röhm (Dolly Polito), Colleen Camp (Brenda)
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Špinavý trik / American Hustle

Příspěvek od Eleanor »

Michaela2 píše:hlasoví fetišisti nemaj nad čím mentálně masturbovat, že ? :D
Jop, klidně budu hlasovej fetišista a myslím, že i většina národa má ráda u herců zaběhlé dabéry a komu jinému by mělo umění sloužit, když ne divákům? ;)
Michaela2 píše: mně Čapka přijde mnohem vhodnější než jeho spjatý Jan Vondráček :)
Myslíš vážně? Pro mě je Jan Vondráček na Bradleyho Coopera jednoznačnou No. 1! 8-)
Odpovědět

Zpět na „Filmy“