Lví srdce / Lionheart / A.W.O.L.: Absent Without Leave

Nové i ty starší

Moderátoři: ReDabér, bloom

Lví srdce / Lionheart / A.W.O.L.: Absent Without Leave

Příspěvekod Papo » 07 čer 2009 17:26

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING: Kino, VHS
V českém znění: Jiří Pomeje - Jean-Claude Van Damme (Lyon Gaultier), Vlastimil Zavřel - Harrison Page (Joshua Eldridge), Miluše Šplechtová - Deborah Rennard (Cynthia), Ilona Svobodová - Lisa Pelikan (Hélène Gaultierová), Klára Riedlová - Ashley Johnson (Nicole Gaultierová), Zdeněk Mahdal - Brian Thompson (Russell), Karel Richter - Roger Etienne (inspektor z Interpolu), Rudolf Jelínek - Voyo Goric (seržant Hartog), Jaroslav Horák - Michel Qissi (Moustafa), Karel Urbánek - Eric Karson (doktor), David Schneider - Dennis Wayne Rucker (irský legionář), Tony 'Satch' Williams (zápasník v garáži), Josef Nedorost - George McDaniel (vojenský pobočník), Bohuslav Kalva - Sebastian Massa (lodní inženýr), Vladimír Kudla - Christopher M. Brown (vůdce pouličního gangu), Otakar Brousek ml. - Roger La Page (pán domácí), Ladislav Frej - Clement von Franckenstein (anglický investor), Alois Švehlík - (Funny), Vladimír Fišer (titulky) a další

České znění Filmové Studio Dabing AB Barrandov a.s.

Zvuk: Václav Hálek
Střih: Jana Stejskalová
Výroba: Jiří Beránek
Překlad: Gina Dolejšová
Dialogy a režie českého znění: Marie Fronková
Premiéra v kinech: 26.02. 1993 © Intersonic
Premiéra na VHS: xx.xx. 1993 © Intersonic

2. DABING: TV
V českém znění: Jiří Pomeje - Jean-Claude Van Damme (Lyon Gaultier), Tomáš Juřička - Harrison Page (Joshua Eldridge), Lucie Benešová - Deborah Rennard (Cynthia), Jitka Moučková - Lisa Pelikan (Hélène Gaultierová), Petr Gelnar - Jeff Langton (Cynthiin zápasník), Jiří Hromada - Eric Karson (doktor), Jan Szymik - Voyo Goric (seržant Hartog), Bohdan Tůma - Brian Thompson (Russell), Martin Zahálka - Roger Etienne (inspektor z Interpolu), Tomáš Karger - George McDaniel (vojenský pobočník), Anna Nemčoková - Ashley Johnson (Nicole Gaultierová), Libor Terš, Radek Hoppe, Jitka Ježková, Radek Kuchař - Christopher M. Brown (vůdce pouličního gangu), Michal Holán - Ash Adams (Francois), Radka Stupková, Zbyšek Horák - Lew Hopson (lodní důstojník), Jakub Nemčok a Filip Jančík (titulky)

Překlad: Jiří Sailer
Dialogy: Petra Hamouda
Zvuk: Petr Kočík
Produkce: Libuše Witzová
Vedoucí výroby: Kristýna Pavlíková
Vedoucí dramaturg: Daniel Košťál
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Režie: Filip Jančík

Ve studiu Audiotech vyrobila FTV Prima, spol. s r.o. © 2013
Obrázek
Papo

Re: Lví srdce / Lionheart / A.W.O.L.: Absent Without Leave

Příspěvekod Budy » 08 lis 2013 01:00

Nevím, ale v tom novém dabingu mi Jiří Pomeje přišel trošku starý.
18.05.2008 – 07.05.2015
Budy

Příspěvekod videofil » 08 lis 2013 11:21

Budy: Tak však ten původní dabing také vznikl před dvaceti lety :D . Ale nový dabing nemůžu posoudit, neviděl jsem.
videofil

Příspěvekod Budy » 08 lis 2013 13:15

Spíš se divím, že neobsadili někoho mladšího.
18.05.2008 – 07.05.2015
Budy

Příspěvekod videofil » 08 lis 2013 18:38

Budy: Tak mě k Van Dammovi nejvíce pasuje právě Pomeje. Podle mě se k Van Dammovi nikdo tak dobře nehodí. I když docela dobře ho dabuje také Jan Šťastný. Úplně nejhorší nebyli ani Tomáš Juřička a Marcel Vašinka. Ale Pomeje je u mě number 1. Spíše se mi nelíbí Bohdan Tůma na Briana Thompsona. Sice jsem nový dabing neslyšel, tak nemohu soudit, ale ta kombinace se mi nelíbí. Nejvíce mi k němu pasoval Jiří Zavřel v Kobře. A z těch žijících dabérů se mi k němu hodí Miroslav Saic, Jakub Saic a Jiří Schwarz.
videofil

Příspěvekod jackb » 08 lis 2013 19:17

Lucie Benešová - Deborah Rennard (Cynthia), Jitka Moučková - Lisa Pelikan (Hélène Gaultierová)

Že je Pomeje starší mi ani moc nevadí (stejně mezi mladšími dabéry není nikdo kdo může tyhle akční hrdiny dabovat - s vyjímkou Filipa Jančíka). Ale co mě štve je, že se předabovávaj věci, kde ho daboval, ale filmy kde ne, tak na ty se kašle
jackb

Příspěvekod videofil » 08 lis 2013 19:24

jackb: Možná neměli práva na původní dabing. ;)
videofil

Příspěvekod Lukiz » 08 lis 2013 20:40

špatný dabing, mluvil tam Libor Terš. :D Né dělám si srandu, až na Libora mě překvapilo, že to IMHO neznělo lacině seriálově. Pomeje zněl trochu starší, ale zas tam toho teda moc nenamluvil.
Lukiz

Příspěvekod kubik-dulik » 08 lis 2013 20:48

Prima Cool přece není žádný distributor, oni to jenom vysílali.
HBO má 5 kanálů a mezi ně patří taky Cinemax ;)
kubik-dulik

Příspěvekod HonzaXXII » 08 lis 2013 20:57

Proboha svatýho kterej blb zase? To už vážně ty filmy a seriály nemůžou nechat bejt? Pokud skutečně JCVD nemluvil Pomeje a dabér (zejména Šťastný) a dílo vůbec za moc nestálo, neřeknu ani ň, ale jak tu už někdo psal, na tyhle se víceméně kašle. Tady ale máme podle všeho kinodabing a s Pomejem, tak proč? A hlavně ať mi nikdo neříká nic o lepším zvuku, HD, apod.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII

Další

Zpět na Filmy