Lví srdce / Lionheart

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Papo
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 lis 2008 07:43
Bydliště: Trenčianske Teplice, SR

Lví srdce / Lionheart

Příspěvek od Papo »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING: Kino, VHS, Nova, Film+, AMC

V českém znění: Jiří Pomeje - Jean-Claude Van Damme (Lyon Gaultier), Vlastimil Zavřel - Harrison Page (Joshua Eldridge), Miluše Šplechtová - Deborah Rennard (Cynthia), Ilona Svobodová - Lisa Pelikan (Hélène Gaultierová), Klára Riedlová - Ashley Johnson (Nicole Gaultierová), Zdeněk Mahdal - Brian Thompson (Russell), Karel Richter - Roger Etienne (inspektor z Interpolu), Miloslav Mejzlík - Voyo Goric (seržant Hartog), Jaroslav Horák - Michel Qissi (Moustafa), Karel Urbánek - Eric Karson (doktor), David Schneider - Christopher Nixon (německý investor), Josef Nedorost - George McDaniel (vojenský pobočník), Bohuslav Kalva - Sebastian Massa (lodní inženýr), Vladimír Kudla - Jason Adams (Francois) + Christopher M. Brown (vůdce pouličního gangu), Jindřich Hinke (bookmaker), Alois Švehlík (Funny), Vladimír Fišer (titulky) a další

Zvuk: Václav Hálek
Střih: Jana Stejskalová
Výroba: Jiří Beránek
Překlad: Gina Dolejšová
Dialogy a režie českého znění: Marie Fronková
Vyrobilo: Filmové Studio Dabing AB Barrandov a.s. - 1993

2. DABING: Prima

V českém znění: Jiří Pomeje - Jean-Claude Van Damme (Lyon Gaultier), Tomáš Juřička - Harrison Page (Joshua Eldridge), Lucie Benešová - Deborah Rennard (Cynthia), Jitka Moučková - Lisa Pelikan (Hélène Gaultierová), Petr Gelnar - Jeff Langton (Cynthiin zápasník), Jiří Hromada - Eric Karson (doktor), Jan Szymik - Voyo Goric (seržant Hartog), Bohdan Tůma - Brian Thompson (Russell), Martin Zahálka - Roger Etienne (inspektor z Interpolu), Tomáš Karger - George McDaniel (vojenský pobočník), Anna Nemčoková - Ashley Johnson (Nicole Gaultierová), Libor Terš, Radek Hoppe, Jitka Ježková, Radek Kuchař - Christopher M. Brown (vůdce pouličního gangu), Michal Holán - Ash Adams (Francois), Radka Stupková, Zbyšek Horák - Lew Hopson (lodní důstojník), Jakub Nemčok a Filip Jančík (titulky)

Překlad: Jiří Sailer
Dialogy: Petra Hamouda
Zvuk: Petr Kočík
Produkce: Libuše Witzová
Vedoucí výroby: Kristýna Pavlíková
Vedoucí dramaturg: Daniel Košťál
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Režie: Filip Jančík
Vyrobila: FTV Prima, spol. s r.o. ve studiu AudioTech - 2013

3. DABING: Filmbox

V českém znění: Marek Libert - Jean-Claude Van Damme (Lyon Gaultier), Tomáš Juřička - Harrison Page (Joshua Eldridge), Ludvík Král, Anna Brousková, Radek Hoppe, Lukáš Jurek, Pavel Rímský, Petr Gelnar, Igor Bareš, Vilém Udatný, Václav Rašilov, Jan Battěk, Adéla Kubačáková, Petr Burian, Zuzana Mixová, Zdeněk Maryška, Petra Hobzová, Kristýna Skružná, Antonín Navrátil, Klára Nováková, Svatopluk Schuller, Martin Velda (titulky) a další

Překlad: Stanislav Jelínek
Zvuk: David Pavlíček
Dialogy: Alena Navrátilová
Produkce: Tereza Houžvicová
Vedoucí výrobního štábu: Leoš Lanči
Režie: Martin Velda
Vyrobila: Médea Promotion Dabing, člen skupiny Médea Group pro SPI International - 2018
Naposledy upravil(a) Papo dne 29 bře 2024 03:40, celkem upraveno 24 x.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Lví srdce / Lionheart / A.W.O.L.: Absent Without Leave

Příspěvek od Budy »

Nevím, ale v tom novém dabingu mi Jiří Pomeje přišel trošku starý.
18.05.2008 – 07.05.2015
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: Lví srdce / Lionheart / A.W.O.L.: Absent Without Leave

Příspěvek od videofil »

Budy: Tak však ten původní dabing také vznikl před dvaceti lety :D . Ale nový dabing nemůžu posoudit, neviděl jsem.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Lví srdce / Lionheart / A.W.O.L.: Absent Without Leave

Příspěvek od Budy »

Spíš se divím, že neobsadili někoho mladšího.
18.05.2008 – 07.05.2015
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: Lví srdce / Lionheart / A.W.O.L.: Absent Without Leave

Příspěvek od videofil »

Budy: Tak mě k Van Dammovi nejvíce pasuje právě Pomeje. Podle mě se k Van Dammovi nikdo tak dobře nehodí. I když docela dobře ho dabuje také Jan Šťastný. Úplně nejhorší nebyli ani Tomáš Juřička a Marcel Vašinka. Ale Pomeje je u mě number 1. Spíše se mi nelíbí Bohdan Tůma na Briana Thompsona. Sice jsem nový dabing neslyšel, tak nemohu soudit, ale ta kombinace se mi nelíbí. Nejvíce mi k němu pasoval Jiří Zavřel v Kobře. A z těch žijících dabérů se mi k němu hodí Miroslav Saic, Jakub Saic a Jiří Schwarz.
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3349
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Lví srdce / Lionheart / A.W.O.L.: Absent Without Leave

Příspěvek od jackb »

Lucie Benešová - Deborah Rennard (Cynthia), Jitka Moučková - Lisa Pelikan (Hélène Gaultierová)

Že je Pomeje starší mi ani moc nevadí (stejně mezi mladšími dabéry není nikdo kdo může tyhle akční hrdiny dabovat - s vyjímkou Filipa Jančíka). Ale co mě štve je, že se předabovávaj věci, kde ho daboval, ale filmy kde ne, tak na ty se kašle
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: Lví srdce / Lionheart / A.W.O.L.: Absent Without Leave

Příspěvek od videofil »

jackb: Možná neměli práva na původní dabing. ;)
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Lví srdce / Lionheart / A.W.O.L.: Absent Without Leave

Příspěvek od Lukiz »

špatný dabing, mluvil tam Libor Terš. :D Né dělám si srandu, až na Libora mě překvapilo, že to IMHO neznělo lacině seriálově. Pomeje zněl trochu starší, ale zas tam toho teda moc nenamluvil.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Lví srdce / Lionheart / A.W.O.L.: Absent Without Leave

Příspěvek od HonzaXXII »

Proboha svatýho kterej blb zase? To už vážně ty filmy a seriály nemůžou nechat bejt? Pokud skutečně JCVD nemluvil Pomeje a dabér (zejména Šťastný) a dílo vůbec za moc nestálo, neřeknu ani ň, ale jak tu už někdo psal, na tyhle se víceméně kašle. Tady ale máme podle všeho kinodabing a s Pomejem, tak proč? A hlavně ať mi nikdo neříká nic o lepším zvuku, HD, apod.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Lví srdce / Lionheart / A.W.O.L.: Absent Without Leave

Příspěvek od Ištván87 »

Výjimečně souhlasím s Michaelou. :D Vždyť to znáte. Na Primě razí jednoduché heslo. Když ženská postava, tak Jitka Moučková (nebo Katka Lojdová).
Naposledy upravil(a) Ištván87 dne 09 lis 2013 00:42, celkem upraveno 1 x.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Odpovědět

Zpět na „Filmy“