Blízko od sebe / August: Osage County

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Blízko od sebe / August: Osage County

Příspěvek od Joe Black »

Film je natočen podle divadelní hry, kterou jsem asi před měsícem viděl v plzeňském Divadle J.K. Tyla, kde roli, kterou zde hraje Julia Roberts, hrála nám dobře známá Apolena Veldová a nutno podotknout, že to bylo moje první setkání s ní na divadelních prknech a o to pozitivněji jsem to přijal. :) A právě proto, že to na divadle bylo hodně zajímavé se těším i na tohle filmové zpracování, řekl bych že dle obsazení se není moc čeho bát, hlavně ona je MS dost hlasově podobná ZA, takže tam problém nebude.
Olda808
Příspěvky: 1039
Registrován: 19 srp 2009 23:08

Re: Blízko od sebe / August: Osage County

Příspěvek od Olda808 »

Veronika Veselá také Ivan Allen (hlasatel v rádiu) a Libor Terš - Newell Alexander (Dr. Burke) & Dale Dye (hlasatel v rádiu)

Ten dabing je vynikající! Především trojice sester s matkou, zvláště pak Hanžlíková se Steinmasslovou.
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Blízko od sebe / August: Osage County

Příspěvek od Sagres »

Pod to bych se tedy také podepsal. :-: Potěšilo mě, že se k oběma velkým herečkám po letech konečně vrátily dabérky, na jejichž prvotním spojení jsem vlastně vyrůstal a které i dnes funguje neméně dobře než jejich současné dabérky nejspjatější. Jediný menší nedostatek byl ten, že F. Čáp zněl opravdu mladě, H. Talpová už zase poněkud staře ... A Veronika Veselá zde dokazuje, že umí být i výborná režisérka ;) ( jen na čtení titulků a ty vedlejší role mi zní bohužel trochu tuctově a unyle ). Každopádně velmi dobře odvedená práce všech zúčastněných.
:-: :-: :-:
Naposledy upravil(a) Sagres dne 07 úno 2015 18:50, celkem upraveno 4 x.
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
semir
Příspěvky: 313
Registrován: 02 črc 2009 18:38
Bydliště: Hradec Králové

Re: Blízko od sebe / August: Osage County

Příspěvek od semir »

Já jsem rád za Pavla Vondru na Mcgregora, od Trainspotingu a Mělkého hrobu na něj nedám dopustit...
fabec122
Příspěvky: 1578
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Blízko od sebe / August: Osage County

Příspěvek od fabec122 »

Na Primě nový dabing
Soukup - Cooper, Adamovská - Streep, Boudová - Roberts
https://play.iprima.cz/blizko-od-sebe/b ... -upoutavka
Olda808
Příspěvky: 1039
Registrován: 19 srp 2009 23:08

Re: Blízko od sebe / August: Osage County

Příspěvek od Olda808 »

Prima:
V českém znění: Zlata Adamovská - Meryl Streep (Violet Westonová), Nela Boudová - Julia Roberts (Barbara Westonová), Hana Talpová - Margo Martindale (Mattie Fae Aikenová), Jitka Moučková - Julianne Nicholson (Ivy Westonová), Kateřina Lojdová - Juliette Lewis (Karen Westonová), Saša Rašilov - Ewan McGregor (Bill Fordham), Terezie Taberyová - Abigail Breslin (Jean Fordhamová), Pavel Soukup - Chris Cooper (Charles Aiken), Marek Holý - Dermot Mulroney (Steve Huberbrecht), Ondřej Kavan - Benedict Cumberbatch (Charlie Aiken jr.), Jan Vlasák - Sam Shepard (Beverly Weston), Eliška Nezvalová - Misty Upham (Johnna Monevata), Bohuslav Kalva - Newell Alexander (Dr. Burke) & (titulky)

Překlad: Magda Bělková
Dialogy a režie: Zuzana Schulzová
Vyrobila FTV Prima ve studiu Audiotech v roce 2018

- není špatný, to rozhodně ne, ale DVD se mi líbil mnohem víc
- jen ze zajímavosti: Milena Steinmasslová roli Violet i sama hraje, v divadle v Celetné a je v ní prý skvělá, kritici ji velmi chválí. Ve zlínské verzi inscenace si zase zahráli Eva Daňková (Barbara), Tamara Kotrbová (Ivy), Luděk Randár (Bill), Pavel Vacek (Charlie jr.)
Naposledy upravil(a) Olda808 dne 21 bře 2018 22:36, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6999
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Blízko od sebe / August: Osage County

Příspěvek od Michaela2 »

Tak hlavně že Prima mladě znějícího Čápa (jediný přešlap 1.dabingu) nahradila ještě mladším Markem Holým :D
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Blízko od sebe / August: Osage County

Příspěvek od DAN K. »

To si neobsadila Prima, ale paní režisérka.:) Souhlasím, že je na něj mladý, v návrhu obsazení tato role nebyla, není v našich možnostech hlídat v každém filmu každou postavu. Prostě je potřeba, aby i ti režiséři byli někdy soudní a zvládali základní práci, která jim náleží, obsadit to vhodně, sami. Asi budeme muset některé více hlídat, pravda, že nedávno stejná režisérka na Johna Malkoviche navrhovala trojici Václav Knop, Pavel Rímský, Pavel Vondra, v porovnání s tím mi přijde Marek zde ještě dobrý :D
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Blízko od sebe / August: Osage County

Příspěvek od oberon »

To ale není žádná novinka, že tahle paní režisérka často obsazuje nehledě na charakter a věk, stačí se podívat na obsazení Community, což už je několik let stará záležitost...
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6999
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Blízko od sebe / August: Osage County

Příspěvek od Michaela2 »

DAN K. píše:Prostě je potřeba, aby i ti režiséři byli někdy soudní a zvládali základní práci, která jim náleží, obsadit to vhodně, sami.
:-:

bohužel touhle základní dovedností dnes více než polovina režisérů nedisponuje ...
DAN K. píše:T stejná režisérka na Johna Malkoviche navrhovala trojici Václav Knop, Pavel Rímský, Pavel Vondra
Kreativita je fajn, ale tohle vypadá na halucinace :)
Odpovědět

Zpět na „Filmy“