Star Trek / Star Trek

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

danpiper
Příspěvky: 332
Registrován: 16 kvě 2009 11:14

Re: Star Trek / Star Trek

Příspěvek od danpiper »

A jaký tu máte názor na Lucku? Já jsem tedy film zatím neviděl, ale upřímně si ji jako Z. Saldanu vbec neumím představit ....
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek / Star Trek

Příspěvek od Kubaz »

danpiper píše:A jaký tu máte názor na Lucku? Já jsem tedy film zatím neviděl, ale upřímně si ji jako Z. Saldanu vbec neumím představit ....
Možná tě to překvapí, ale pokusila se odprostit od toho dětského hlasu jakým mluví třeba Claire v Hrdinech a velmi se mi tu líbí. Možná to bude i tím, že sem film viděl už docela dávno a originální hlas herečky si moc nevybavuju, ale podle mě to neruší a dává to Uhuře něco navíc...
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Geser
Příspěvky: 450
Registrován: 17 kvě 2008 15:25
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek / Star Trek

Příspěvek od Geser »

Paul McGillion - Radovan Vaculík

Moc díky za upozornění kluci :)
Mno pár výtek bych měl, ale dobrý dabing to opravdu je.
Bouček mi přišel kromě pár scén s nevyšperkovanýma dialogama dobrej (a nevím, proč mi na Kirkovo místě pořád straší v hlavě Michal Dlouhý), Hruška bezkonkurenční, Vondráčková byla fajn. Jančík na drsňáckejch hlasech poslední dobou ulítává (i goa'ulda by dal bez počítače), nejspíš z něj bude druhý Schwarz :D
Těžký zklamání byla pak postava Chekova. Té sedmnáct rozhodně nebylo :?
No a nejvíc mě mrzí Scotty- Rychlý. Já vím, že jsem ho navrhoval já, ale byl moc uřvanej a humpoláckej :( Ta měkká tónina, kvůli které jsem ho tak žral v Soumraku mrtvých se po většinu času nekonala. Každopádně ale mají s Peggem podobný hlas, takže OK.

Takže závěrem bych chtěl poděkovat panu Tůmovi, Markusovi, Littleovi a všem dalším, co se podíleli. :)
Seriálový maniak.
Moji top dabéři: Ladislav Mrkvička, Bohdan Tůma, Ivana Andrlová, Vladislav Beneš.

Ani milion příspěvků na DF tě neudělá awesome, když se chováš jako pako.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek / Star Trek

Příspěvek od Markus »

S Chekovem trošku musím souhlasit, Petr Neskusil je v té roli opravdu takový zvláštní. :) Navíc mu ruský přízvuk dělá IMHO problémy. Ale za prvé si myslím, že by těžko hledali takhle mladého dabéra s dokonalým ruským přízvukem a za druhé ta postava měla být svým způsobem vtipná a to si myslím bylo zachováno. :D Mohlo to dopadnout i tak, že by neměl přízvuk žádný a to by byl teprve průser...

Jinak nevím, mně zase Petr Rychlý přišel až jako nejlepší ze zúčastněných, ta humpoláckost se ke Scottymu IMHO hodila, ale to je asi o pohledu na věc. Trošička přehrávání tam asi ale byla... :)

Jsem rád, že se zatím líbí a poděkovat by se mělo jmenovitě i panu Lančimu, který vyšel fandům řekl bych hodně vstříc.

P.S. Slíbil jsem si, že se k Liborovi vyjadřovat nebudu, ale udělám to. Viděl jsem originál několikrát a jestli Libor ten text jen četl a neintonoval, tak jsem asi hluchý. Mně se líbil hodně a víc to rozebírat raději nebudu, je to tady na fóru trošičku citlivé téma... ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek / Star Trek

Příspěvek od Kubaz »

Chekov není ideální, ale je opravdu slyšet, že se Petr snaží. Díky bohu alespoň za pokus o přízvuk! ;)
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek / Star Trek

Příspěvek od Kubaz »

Nedalo mi to a trochu sem si pohrál s nejlepším trailerem na Star Trek a počeštil jsem ho.
Pro zájemce tady:

Kód: Vybrat vše

http://www.edisk.cz/stahni/99734/Star_Trek_International_Trailer.mkv_41.72MB.html
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Star Trek / Star Trek

Příspěvek od Ištván87 »

A to je docela zvláštní... Ruský přízvuk je totiž tak strašně výrazný, že napodobit ho nemůže být problém... Teda zatím mi to tak připadalo... Nevím nevím, proč to Petrovi nešlo...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek / Star Trek

Příspěvek od Kubaz »

Ištván87 píše:A to je docela zvláštní... Ruský přízvuk je totiž tak strašně výrazný, že napodobit ho nemůže být problém... Teda zatím mi to tak připadalo... Nevím nevím, proč to Petrovi nešlo...
Ale on ho napodobil a snažil se, jenže to chvílema prostě nezní přirozeně.
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Star Trek / Star Trek

Příspěvek od Ištván87 »

Tak na to zrovna koukám s dabingem. Radši začnu tím, co se mi nelíbilo. Jde hlavně o dětské dabéry na začátku filmu, jejichž způsob herectví (jasně že nemůže být každý dětský dabér na úrovni Jana Kalouse, Michala Birgera, nebo Vojty Kotka, ale stejně) mě dost tahal za uši. Ona vlastně celá první čtrthodinka mi přišla (co se dabingu týče) jako takovej pomalejší rozjezd. Jakmile postavy dospěly a Spock konečně promluvil hlasem Zdeňka Hrušky, tak se nám to obrací k lepšímu. S jedinou výjimkou, a tou je Petr Neskusil. Ten rádobyruský přízvuk zní jako dost špatný vtip. Rusa nezahrajete tím, že budete jenom protahovat krátké slabiky a zkracovat dlouhé... Čechov dopadl jedním slovem příšerně. Ale má tak jeden dva světlé momenty, takže kdyby býval byl čas si s tím pohrát, tak je možné, že by se to zlepšilo. A teď k tomu, co se mi naopak líbilo. O Zdeňku Hruškovi jsem se už zmiňoval a chválit jakýkoliv jeho dabingový výkon by bylo nošení dříví do lesa, protže Zdeněk Hruška a jeho starší bratr Libor jsou jednoduše jedni z nejlepších žijících dabérů u nás a neexistuje jediný argument, který by mi tento názor mohl vyvrátit. Takže Spock je bezchybný a stejně tak (pro mě překvapivě) Uhura. Nevím, co se to s Luckou Vondráčkovou stalo, ale tohle jsem vážně nečekal. Že je Lucka dobrá herečka (technicky vzato by už měla seknout se zpíváním a věnovat se jen herectví) vím už od dětství, kdy jsem jí slyšel coby Al v seriálu krok za krokem, a s postupujícími léty a množícími se hereckými příležitostmi jsem se v tomto názoru jenom utvrdil. Ovšem v dabingu mi na ní trošku vadil ten její výrazný a bohužel dětsky znějící hlas (kriminálka Las Mamlas nebo ve který dabovala, to bylo docela utrpení). A najednou přijde na dabing Star Treku a ona takovýmhle skvělým způsobem pozmění svůj hlas a přizpůsobí ho herečce, kterou dabuje. Takže tleskám, Lucko, jen tak dál. Co se týče ostatních postav, tak se žádná velká překvapení nekonají. Libor Bouček se na postavu mladého floutka Kirka hlasově výborně hodí, ovšem musím objektivně uznat, že to není vždy to pravé ořechové. Pavel Vondra, Lukáš Hlavica, Aleš Procházka a v několika menších rolích můj oblíbenec Filip Jančík jsou jako vždy výborní a účast Jiřího Plachého jsem kvitoval s povděkem už když jsem se poprvé dozvěděl, že se k dabingu Spocka vrátí... A nezklamal jsem se... Ovšem jedno překvapení se ještě koná, to je velice dobře zvolený Zbyšek Horák na dabing Spockova otce... Výborně pánové, jen tak dál... TAkže suma sumárum, dabing Star Treku rozhodně nepovažuji za průšvih. Jedná se o takový DVD standart dnešní doby. Nic víc, nic míň...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Joseph
Příspěvky: 190
Registrován: 29 bře 2008 14:16
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Star Trek / Star Trek

Příspěvek od Joseph »

Nemyslel bych si to, ale Bouček byl vážně docela mimo. V tomhle mi přišel naprosto nevýraznej a celej ten film je tak hozenej do průměru. Podle mýho to na hlavní roli chtělo někoho s hlasem, koho si každej zapamatuje. Ale i tak, dabing fajn, jak už zde bylo řečeno, průměr.
ČSFD - MATADOR, Databáze her - MATADOR, online gaming RetStorX`
Odpovědět

Zpět na „Filmy“