Gremlins / Gremlins

Nové i ty starší

Moderátoři: bloom, ReDabér

Gremlins / Gremlins

Příspěvekod James55 » 03 črc 2008 15:22

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

1. DABING VHS, MGM
V českém znění: Antonín Navrátil - Zach Galligan, Keye Luke (Billy Peltzer, pan Wing), Nela Boudová - Phoebe Cates (Kate Beringerová), Jan Vlasák - Hoyt Axton (Randall Peltzer), Marie Drahokoupilová, Pavel Hluchý, Pavel Trávníček (titulky)

Zvuk: Ing. Zdeněk Hrubý
Režie: Jana Michajlová
Vyrobily: Firmy Kredit a Bär pro Warner Home Video 1991

2. DABING Nova
V českém znění: Jakub Wehrenberg - Zach Galligan (Billy Peltzer), Vendulka Křížová - Phoebe Cates (Kate Beringerová), Ladislav Potměšil - Hoyt Axton (Rand Peltzer), Václav Knop - Dick Miller (Murray Futterman), Zdeněk Dušek - Keye Luke (pan Wing), Radka Malá, Marcela Nohýnková, Jan Teplý, Otto Rošetzký, Jan Skopeček, Bohumila Dolejšová, Jaroslav Pešice, Ivan Jiřík, Rostislav Čtvrtlík, Petr Říčánek, Jana Jiskrová, Zdeněk Kalvach

Překlad: Kateřina Bryanová
Zvuk: Martin Václavík
Produkce: Marek Jindra
Dialogy a režie: Miroslav Nohýnek
Vyrobila: ČNTS Nova 1996

3. DABING Nova
V českém znění: Martin Sobotka - Zach Galligan (Billy Peltzer), Jitka Ježková - Phoebe Cates (Kate Beringerová), Antonín Molčík - Hoyt Axton (Rand Peltzer), Nina Divíšková - Polly Holliday (paní Deaglová), Radek Škvor - Corey Feldman (Pete Fountaine), Miroslav Středa - Dick Miller (Murray Futterman), Karel Richter - Keye Luke (pan Wing), Jan Szymik - Judge Reinhold (Gerald Hopkins + titulky), Otmar Brancuzský - Glynn Turman (Roy Hanson), Milada Čechová, Jana Galinová, Miloš Hlavica, Miroslava Součková, Čestmír Gebouský, Jan Hanžlík, Petr Gelnar, Rozita Erbanová, Pavel Kříž, Jan Chváň

Překlad: Jan Kohout
Zvuk: Richard Tomíček
Produkce: Ivana Prejdová, Jiří Beránek
Dialogy a režie: Libor Hruška
Vyrobila: Česká produkční 2000 a.s. pro Cet 21 spol. s.r.o. v roce 2001
James55

Re: Gremlins

Příspěvekod -Q- » 22 srp 2008 18:11

1. Dabing
V českém znění: Ladislav Potměšil (Rand Peltzer)

(titulky se nedochovaly, z odposlechu poznávám pouze pana Potměšila, běželo kupodivu rovněž na Nově, dvojka se mi rovněž nedochovala, mám to tu přehraný Starcema na chmelu:/)

*u druhého dabingu je ještě uveden mezi dabujícími "Jan Chváň"
nové dabingy vznikají, abychom pochopili krásu dabingů původních a vážili si jí
-Q-

Příspěvekod Newmy » 13 říj 2009 10:54

Mám tu nějaký voiceover , bohužel titulky na konci useklý, jen "Pro Warner Home Video připravili firmy Credit a Bär ...". To je ten první dabing?
http://www.masbirka.cz/kolekce/15-mcdon ... %9B%20doma - Happy Meal Konečně doma
http://www.animsvet.cz/ - Databáze animovaného filmu
Newmy

Příspěvekod -Q- » 13 říj 2009 11:17

nn jde o klasický dabing..patrně bývalý novácký dabing
nové dabingy vznikají, abychom pochopili krásu dabingů původních a vážili si jí
-Q-

Příspěvekod Newmy » 13 říj 2009 22:19

http://www.masbirka.cz/kolekce/15-mcdon ... %9B%20doma - Happy Meal Konečně doma
http://www.animsvet.cz/ - Databáze animovaného filmu
Newmy

Re: Gremlins / Gremlins

Příspěvekod Ištván87 » 07 úno 2010 22:40

To je mi nějaký podezřelý. Vím že jsem Gremlins viděl už jako malej, ale nějak si nevybavuju, že bych někdy slyšel dabing s Antonínem Navrátilem, resp. Janem Vlasákem... Ten s Jakubem Wehrenbergem mi přijde podle obsazení takovej povědomější... A rozhodně ten dabing co jsem znal nebyl voice-over... Tak fakt nevim, já myslel, že jsem to viděl už tak ve čtyřiadevadesátým na VHS... Kdybyste sem hodili ukázku prvního dabingu - tu scénu, kdy Phoebe Catesová vypráví jak jí umřel táta, tak bych si vzpoměl, minimálně podle toho co říká...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod Ištván87 » 07 úno 2010 22:45

No, tak určitě si pamatuju na Vendulku Křížovou... Takže jo, znal jsem druhej dabing... Co se s ním stalo??? IMHO Vendulka Křížová a Jakub Wehremberg jsou typově vybráni nejlíp ze všech verzí....
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod HonzaXXII » 07 úno 2010 23:33

Vávrův šuplík. Jinak s tím že ten z ČNTS to vyhrává na celý čáře souhlasím.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII

Příspěvekod anderson » 08 čer 2010 22:30

-Q- píše:dabing se dochoval tak nač se rozčilovat, navíc dabingy podle všeho prodal Markíze

To, ze Markiza nieco od CNTS obcas vytiahne neznamena, ze maju od Vavru "vsechno". Bohuzial. Neda sa to zovseobecnovat. Nie vsetky CNTS dabingy su "v supliku". Aj NOVA a DVD nosice ich zopar vytahuju na svetlo sveta obcas.
anderson

Příspěvekod Lukiz » 08 čer 2010 22:32

Ištván87 píše:Někdo by mi měl někdy říct, co dělá pan Vávra dnes a mohli bychom společnými silami někoho najmout, aby to z milého pana Vávry tak trochu nemile vymlátil....

Lidi myslete hlavou. Vávra nic nemá. místní označení "Vávrův šuplík" je zcela nesmyslný. Lépe by bylo tomu říkat "Železného ego". Utek a nechtěl kupovat. Dneska, to co zůstalo v ČNTS, to už má zase Nova.
Lukiz

Další

Zpět na Filmy