Pearl Harbor

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3069
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Pearl Harbor

Příspěvek od James55 »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

DABING: ( DVD, Blu-ray, TV )
V českém znění: Michal Dlouhý - Ben Affleck (Rafe McCawley), Pavel Kříž - Josh Hartnett (Danny Walker), Barbora Munzarová - Kate Beckinsale (Evelyn Johnsonová), Petr Štěpánek - Alec Baldwin (generál James Doolittle), Karel Richter - Jon Voight (prezident Roosevelt), Luděk Čtvrtlík - Cuba Gooding Jr., William Fichtner (Doris Miller, Dannyho otec), Antonín Navrátil - Ewen Bremner (Red Winkle), Roman Hájek - Tom Sizemore (Earl Sistern), Hana Krtičková - Jennifer Garner (Sandra), Tereza Chudobová - Catherine Kellner (Barbara), Jitka Ježková - Jaime King (Betty), Jitka Moučková - Sara Rue (Martha), Jiří Ptáčník - Colm Feore (Admirál Kimmel), Martin Sobotka - Michael Shannon (Gooz Wood), Jan Škvor - Jesse James (malý Rafe), Radek Škvor - Reiley McClendon (malý Danny), Miroslav Saic - Leland Orser (major Jackson, titulky), Filip Švarc - William Lee Scott (poručík Billy Thompson), Milan Slepička - Dan Aykroyd (kapitán Thurman), Martin Kolár - Peter Firth (kapitán Mervyn Bennion), Marek Libert - Greg Zola (poručík Anthony Fusco), Oldřich Vlach - Graham Beckel (admirál Chester W. Nimitz), Jan Bartoš, Michal Michálek

Překlad: Vladimír Fuksa
Zvuk: Petr Mandák
Výsledný mix: Vidfilm Londýn
Vedoucí výroby: Jaroslav Richtr
Produkce: Stanislav Wszolek
Dialogy a režie: Václav Laube
Vyrobilo: AW Studio Praha pro Warner Home Video 2001
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3069
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Pearl Harbor

Příspěvek od James55 »

Kubaz píše:Nevím jestli mi přísluší hodnotit kvalitu dabingu, ale výběr herců u tohoto filmu je velmi neobvyklý. Michal Dlouhý je jako vždy skvělý, ale hlavně volba pana Kříže byla docela zvláštní. Pavel Kříž má zajímavý hlas, ale svou roli moc nezvládl. Často se vůbec netrefuje do Dennyho artikulace a moc dobře neumí v hlase vyjádřit ,,své city". Obzvláště milostné scény jsou trošku mimo. Za to mě velmi potěšila Barbora Munzarová, kterou mám nesmrtelně zapsanou jako upovídanou Dory z Hledá se Nemo. Tady jí role sedí. Jinak je dabing docela povedený, jen se zde vyskytuje mnoho vedlejších postav a rolí, které mají tak 2 věty, proto se dabéři občas mírně opakují (např. Filip Švarc) ;)
"Mírně opakují" je podle mně trochu slabé slovo :) Filip Švarc tu mluví asi 15 různých postav, které prohodí pár vět. Ale není jediný, slyšel jsem i Petra Štěpánka, Jiřího Ptáčníka nebo Matina Sobotku. Chápu, že nemůže být na každou roli jeden herec, ale měly se vybrat aspoň dabéři, kteří nemají tak výrazné hlasy. Ale jinak je dabing slušnej. 2.8. Pearl Harbor budou dávat na Primě a jsem zvědavej, jestli tam bude tahle verze, nebo jestli kvůli "menší nedokonalosti" dabingu ho Prima předabuje
FragMan
Příspěvky: 429
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Pearl Harbor

Příspěvek od FragMan »

Dabing se mi až na nedostatek herců zdá v pohodě, osobně si myslím, že Prima ho předabovávat nebude, to už by dávno udělala Nova, která jej vysílala už 3x. Ale musím si rýpnout do mixu zvukové stopy, která je v porovnání s tou anglickou řádově horší. I když to omlouvá fakt, že se to dabovalo v roce 2001, kdy se na takové věci díky nedostatku majitelů DVD přehrávačů (a už vůbec domácích kin) v ČR trochu kašlalo.
Uživatelský avatar
phandl
Příspěvky: 71
Registrován: 19 lis 2008 09:37
Bydliště: Plzeň

Re: Pearl Harbor

Příspěvek od phandl »

Pokud mám správné informace, tak jde o historicky první český dabing dělaný přímo v 5.1.
FragMan
Příspěvky: 429
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Pearl Harbor

Příspěvek od FragMan »

Godzilla a Zorro: Tajemná tvář (obojí 1998 - LS Productions, podle informací na fdb.cz byl dabing v Dolby Digital) nebyly dělané přímo 5.1? Měl jsem za to, že ano. Ale rozhodně je to první dabing v 5.1 dělaný pro DVD, nikoliv pro kino :)
Danoss
Příspěvky: 3
Registrován: 09 lis 2011 19:41

Re: Pearl Harbor

Příspěvek od Danoss »

Celkem starší film ale bezvadný sice nepopisuje jak to doopravdy bylo ale to vůbec nevadí.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6998
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Pearl Harbor

Příspěvek od Michaela2 »

danoss: tys tam u toho byl, vid, že víš, jak to bylo? :D a to ,co nám předkladají učebnice dějepisu bych taky nebrala jako bernou minci, kdesi jsem četla větu: kdyby lidstvo znalo polovinu pravdy světa, tak se z toho oběsej...s čímz souhlasím.

že by Danpiper zažíval jedno ze svých dalších znovuzrození ? :D
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1873
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Pearl Harbor

Příspěvek od Manche »

HonzaXXII píše:Tenhle tu asi dlouho nepobude :D

Ale je fakt že ten film je další blockbuster megabomba o velké lásce na pozadí velké tragédie, a válečný filmy mají podle mě být o válce, ne o milostným trojuhelníku během války (to mi vadilo i na Titanicu, kde středem pozornosti byli dva zamilovaní, byť tím neříkám že je to blbost). A mýho fyzikáře taky šokovalo na co všechno měly postavy během útoku čas, podle něj třeba hned v o dva roky starším Zachraňte vojína Ryana bylo krásně vidět co se stane tomu kdo se jen na vteřinu zamyslí. Pokud jde o druhou světovou v Pacifiku, taková Bitva o Midway je určitě nesčetněkrát lepší a věrohodnější než tohle. A konec OT.
Jenom ještě k tomu doplním, že i když mám oba dva filmy poměrně v oblibě, tak jak potopení Titanicu, tak i útok na Pearl Harbor jsou velmi nosná témata sama o sobě a kdyby se oba filmy plně soustředily jen na to ústřední téma bez té lovestory tak by to bylo lepší... :-?
A určitě bych viděl rozdíl v přístupu obou režisérů, kdysi jsem četl, jakou práci si dával Cameron s celým interiérem Titanicu a dalšími věcmi...
A teď už opravdu konec OT.
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Harbor

Příspěvek od DAN K. »

v rozmarnych letech ceskeho filmu tvrdil jan sverak, ze producenti PH meli k dispozici scenar tmavomodreho sveta a nechali ho prachsproste opsat a poamerictit...tolik k tomu kde se tam vzala ta milostna linie.... jinak potvrzuju, ze to byl skutecne prvni dvd 5.1 dabing, tenkrat se to hodne resilo.
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Pearl Harbor

Příspěvek od Vladajsoucna »

Opravdu Harnetta daboval TEN Pavel Kříž z Básníků? Už je to dlouho, co jsem ten film viděl, právě dabing tohoto herce se mi zdál hodně špatně artikulovaný, ale překvapuje mě, že ho dělal v době jeho vzniku už čtyřicetiletý Kříž. Ten má mimochodem v české dabingosféře jmenovce.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“