Désirée

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Désirée

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Petr Štěpán - Marlon Brando (Napoleon Bonaparte), Barbora Poláková - Jean Simmons (Désirée Claryová), Barbora Munzarová - Merle Oberon (císařovna Josephine), Jan Šťastný - Michael Rennie (Jean-Baptiste Bernadotte), Petr Lněnička, Zuzana Říčařová, Libuše Švormová - Edith Evanson (královna Hedwig), Jaroslava Kretschmerová - Evelyn Varden (Marie), Jaroslava Brousková - Isobel Elsom (paní Clary, matka Désirée), Hana Kusnjerová - Elizabeth Sellars (Julie, sestra Desiree), Jiří Čapka, Marek Libert - Richard Deacon (Etienne Clary), Miloslav Mejzlík a další

Překlad a dialogy: Jarmila Hampacherová
Dramaturgie: Zdeno Kubina
Mistr zvuku: Radim Štětina
Asistentka režie: Hana Somolová
Vedoucí produkce: Markéta Vyšínová
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Vedoucí realizace: Pavel Fuchs
Režie českého znění: Elmar Kloss
Vyrobila: Česká televize 2014
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2945
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Désirée

Příspěvek od Sagres »

Paráda, paní Jarka Kretschmerová konečně v novém dabingu a ne animáku. :-: Kéž by se někdy ještě vrátila k Bette Midler či Kathy Najimy...
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
cenda
Příspěvky: 743
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Désirée

Příspěvek od cenda »

Paní Kretschmerová je fajn, ale mám pocit, že poslední dobou pan režisér Kloss zabředává do stereotypu, který začíná být typický pro všechny režiséry. Pozve si svou skupinu herců a s tou to natočí. Dřív měl co do obsazení každej dabing jinej a teď se točí dokola pořád jenom Štěpán, Poláková, Munzarová, Vlasák, Mrkvička, Brousková, občas Töpfer nebo Donutil. Mám pocit, že jeho posledním "úletem" co do obsazení byla Jana Preissová v Profesionální manželce :roll:
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7060
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Désirée

Příspěvek od Michaela2 »

stereotypní ? kéž by se jeho "stereotypem" inspirovali i režiséři soukromých studií :) pro mě rozhodně zajímavé invenční obsazení :-:
cenda
Příspěvky: 743
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Désirée

Příspěvek od cenda »

Dobře stereotypní není úplně ten pravej výraz :) Myslel jsem to tak, že prostě podle mě začíná točit partu herců dokola. Sice ne příliš často dabujících ale přece.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Odpovědět

Zpět na „Filmy“