Francouzský kankán / French Cancan

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Francouzský kankán / French Cancan

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění Pavel Rímský - Jean Gabin (Henri Danglard), Hana Kusnjerová - Françoise Arnoul (Nini), Vanda Károlyi - María Félix (Lola de Castrová), Jan Kanyza - Jean-Roger Caussimon (baron Walter), Sylva Turbová - Valentine Tessier (Madam Olympe), Marek Holý - Philippe Clay (Casimir), Vladislav Beneš - Jean Parédès (Coudrier), Josef Pejchal - Giani Esposito (Alexandre), Otakar Brousek ml. - Albert Rémy (Barjolin), Martin Sobotka - Mario Juillard (Bruno), Robert Hájek - Franco Pastorino (Paulo), Dalimil Klapka - Gaston Gabaroche (Oscar), Filip Švarc - Jacques Jouanneau (Bidon), Tomáš Racek - Hubert Deschamps (Isidore), Karel Gult, Jindřich Hinke, Pavel Nečas, Lubor Šonka (titulky) a další

Překlad a texty písní: Jolana Kubíková
Dialogy: Alena Fišerová
Dramaturgie: Zuzana Kopečková
Hudební režie: Eva Javůrková
Mistr zvuku: Radim Štětina
Asistentka režie: Hana Somolová
Vedoucí výroby: Markéta Vyšínová
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Vedoucí realizace: Pavel Fuchs
Režie českého znění: Elmar Kloss
Vyrobila: Česká televize 2014
salgado
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Francouzský kankán / French Cancan

Příspěvek od salgado »

Pavel Rímský? Nic proti němu, ale na Maigreta snad obsadí někoho jiného, i když výběr je velmi omezený.
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1317
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Francouzský kankán / French Cancan

Příspěvek od Stanley Roe »

Nevím, jak to funguje v ČR s vysílacím zákonem cizojazyčných filmů ( myslím hlavně použití SK dabingu ), ale škoda že pro nás odrodilce ČSSR neodvysílají starý slovenský ČST dabing. Ne, že by mi striktně vadilo nové nadabování, jenže čím starší film dostává novější dabing, tím je víc mimo .. v úvodním tématu o současném dění v českém dabingu i na jiných tamo odkazujících stránkách si můžeme pročíst obsažné úvahy tvůrčích velikánů režie českého dabingu ...jenže je tu jedna veličina, kterou i tito těžko dokáží překonat a tím je změna lidského vnímání s postupem času. Možná jsem na to docela citlivý, ale i na hlasech dobrých dabérů dnešní doby je prostě poznat ona zkušenost přetechnizované společnosti a to, aspoň z mého pohledu, zcela odcizí nový dabing od těchto starých filmových děl. Proto bysme si měli vážit i dabingů SK vyrobených pro ČST, jenže je vidět i z různých posledních českých dabingových výtvorů pro slovenská díla, jak i zde čas pokročil a nám snad skoro bez problémů rozumějícím slovenskému jazyku odzvonilo. Snad nejsem sám a ještě se najdou podobní, co by bez jakýchkoliv problémů slovenštinu v české televizi zvládli.
Zpět k tomuto dabingu. Jeden známý a to z SR, prohlásil .. "no inak ten "Rambo" na toho Gabina to je fakt sila" .. Ano, hlas pana Rímského už si získal svůj profil, takže s touto volbou zajisté spousta lidí spokojena nebude .. uznávám, po prohlídce Gabinova profilu, že vybrat mu dabéra je v současné chvíli umění... ale vsadím se, že nehledali moc dlouho .. a jako Brňák si přisadím.. určitě ne v Brně .. jako vždy aspoň poděkuji jediné televizi, co se nám snaží přinést i tyto starší filmová díla.. za mě, prosím, příště už jen s titulky .. vím, že jsme na dabingforu a pronáší se mi tato slova těžce, no stojím si za svým. :|
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4086
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Francouzský kankán / French Cancan

Příspěvek od Budy »

Jak už jsem zde psal, Dušan Sitek by byl vhodnější.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2954
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Francouzský kankán / French Cancan

Příspěvek od Pomajz »

Stanley Roe lépe bych to nenapsal .
RETROFILM
cenda
Příspěvky: 743
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Francouzský kankán / French Cancan

Příspěvek od cenda »

Stanley Roe píše:.
.. uznávám, po prohlídce Gabinova profilu, že vybrat mu dabéra je v současné chvíli umění... ale vsadím se, že nehledali moc dlouho .. a jako Brňák si přisadím.. určitě ne v Brně :|
Tak tohle bych zrovna o dabingu, který režíroval pan Kloss netvrdil (ale každý má samozřejmě právo na svůj názor), byť dle mě jak už jsem někde psal pokulhává co se obměňování hlasů týče (tady mě ale přesvědčil o opaku). Ono vůbec najít k těmhle již nežijícím hercům vhodnýho dabéra je těžký, protože všechny starý filmy jsou už nadabovaný a je malá pravěpodobnost, že by někdo ty starý vytahoval na světlo. A pak taky v českým dabingu v určité věkové fázi chybí takový typ hlasu jako měl pan Schánilec, kterým by se daly dabovat tyhle typy herců (Bud Spencer, Bruno Cremer nebo Jean Gabin). Přesto bych si v případné roli Maigreta dokázal z pražských dabérů představit pana Sitka, Medunu, Švehlíka, Plachého nebo i Klema či Strejčka. Možná, že by to pod dobrým režijním vedením šlo i Janu Kanyzovi, ale muselo by se zkusit jak by to sedlo. Samozřejmě by šlo použít i herce z oblastních divadel, což se mi jeví jako logickej a dobrej nápad. Jenže je to patrně nereálný z důvodů technické, časové a finanční náročnosti.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
salgado
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Francouzský kankán / French Cancan

Příspěvek od salgado »

Pavel Rímský se hodí na určité typy rolí i herců, ovšem Jean Gabin mezi ně nepatří. To je střelba mimo terč. Ovšem je bez diskuze, že najít pro něj vhodného dabéra při předpokládané absenci Aloise Švehlíka je úkol mimořádně těžký. Ale uměl bych si tady představit univerzální dabéry typu pánů Plachého či Meduny. Ti by tuto roli nepochybně zvládli, a přitom by byl zachován jakýsi přirozený typ "gabinovského dabéra". Dabér Maigreta nebyl doposud znám, ale doufám, že by to někdo z tohoto okruhu dabérů mohl být.
cenda
Příspěvky: 743
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Francouzský kankán / French Cancan

Příspěvek od cenda »

Uznávám, tohle jsem napsal špatně. Myslel jsem to tak že filmy z Gabinova největšího tvůrčího období, tzn. 40-70. léta (když pominu jeho předválečný filmy), stojí mimo zorné pole většiny z televizí a patrně i vydavatelů DVD a BR.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
salgado
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Francouzský kankán / French Cancan

Příspěvek od salgado »

Vydavatele DVD bych do této diskuze nezatahoval, ti jméno Gabin prakticky ještě nezaregistrovali. :D
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2954
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Francouzský kankán / French Cancan

Příspěvek od Pomajz »

Jen sebevrah by teď vydával starý filmy na DVD potažmo BR. Jediná ČT sem tam zahrabe v archivu, jinak tu máme jen nový hodnotný seriály (na jedno brďo) a filmy na nově a primě :D

Vždyť už ani nevychází starý filmy jako v letech 2002-2006 (s titulky) westerny s Johnem Waynem, Hitchcock, serie filmu s Boghardem atd atd... Toho bylo mraky.
RETROFILM
Odpovědět

Zpět na „Filmy“