Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvekod HonzaXXII » 25 bře 2014 15:32

Stanley Roe: Tady zatím žádný výlevy nejsou, ani ode mě (aspoň zatím :D ). Tady prostě jen píšeme, že nechápeme, jaktože jednu věc někdo vysílá v srpnu s jedním dabingem a za několik měsíců si k tomu udělá druhej, to je vše. Sorry ale opravdu jediný výlevy tady jsou tvoje :)
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII

Příspěvekod Stanley Roe » 25 bře 2014 15:58

Máš pravdu. Omlouvám se, protože až teď mi došlo, jak moc je tvůj příspěvek "Taky nechápu" obrovským podnětem k věcné diskuzi o novém dabingu. Můj poslední offtopic, zřejmě jsem nepochopil smysl tohoto fóra o dabingu. Pokud mě nevyhodíte, tak sem občas přispěji nějakým tím dabingem, či dabérem k hercům a už nebudu reagovat na tyto vysoce kvalitní poznámky, jejichž smysl a nutnost zveřejnění mi zřejmě uniká. :D
dabingforum.cz alias městečko Pines

Styděl bych se, kdybych tu byl moderátor .. upozorňoval druhé, že by si měli něco do svých témat doplňovat a přitom na svoje vlastní témata úplně kašlat. To je ubohost.. nemyslíte?
Stanley Roe

Příspěvekod HonzaXXII » 25 bře 2014 20:01

To můžeš být v klidu, protože tebe vyhoděj až po mně :D
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII

Příspěvekod Ištván87 » 16 čer 2014 15:43

Jó, tak na ten nový dabing se těším. Jednak jsem si v dvoudílném televizním Titaniku zamiloval hlas Pavly Beretové, jednak už bylo na čase, aby tenhle film dostal dabing s plnohodnotným obsazením (míněno množství hlasů - to je asi největší slabina původního dabingu). Jsem moc zvědavý, jak se role chopil Jaromír Meduna, ale věřím, že zrovna na ČT si ohlídali, aby se přizpůsobil originálnímu projevu. Za mě zatím palec nahoru. Ale u Elmara Klosse bych se nebál, takže nejspíš palec nahoře zůstane i po odvysílání. ;) Ještě aby to překládal třeba Pavel Medek a bude to hodně dobrá jízda.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod Ištván87 » 23 čer 2014 16:33

Tak jsem psal na ČT s dotazem, kdy to budou vysílat. Odpověděli, že to zatím do vysílání neplánují a nemají ani vysílací práva. Tak nějak nevím, jestli tedy ten nový dabing není vymyšlený. Na druhou stranu mi tam taky psali, že Gangy New Yorku (na něž jsem se taky ptal) nikdy nevysílali, takže ta odpověď moc důvěryhodná nebude.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod Lukiz » 23 čer 2014 16:45

První vlna diváckých dotazů ví nejednou úplný prd. Filmy mají práva obvykle na 2 odvysílání. Mlčení jehňátek běželo jednou, takže repríza IMHO musí přijít.
Lukiz

Příspěvekod Licence2kill » 23 čer 2014 16:50

Je to tak jak píše Lukiz, zbývá ještě jeden vysílací run, v rámci nějž bude film uveden již s novým dabingem (v režii Elmara Klosse).
Licence2kill

Příspěvekod Ištván87 » 28 led 2015 12:40

Zrovna tenhle film nový dabing potřebuje. Je to jeden z nejuznávanějších filmů všech dob, kult, a přitom má dabing, kde až na jedinou výjimku všichni herci dabují hned několik postav. Navíc Pavel Soukup sice v té době ještě uměl, ale na Lectera se nehodí. A navíc ten nový dabing vznikl pro ČT a v režii Elmara Klosse. Pokud dělal překlad pan Medek, tak to bude lahůdková záležitost.

Ištván87

Příspěvekod Pan X » 28 led 2015 13:11

Myslíte si že je možné, aby zde daboval Alois Švehlík může vůbec pan Švehlík dabovat?
Pan X

Příspěvekod DAN K. » 28 led 2015 15:30

Minulý týden jsem to zjišťoval, všechny nabídky na dabing odmítá, už se na to necítí. Zdravotně to ale asi nebude tak hrozné, stále hraje v Národním divadle a natáčí pro tv.
DAN K.

PředchozíDalší

Zpět na Filmy