Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvekod salgado » 01 lis 2016 20:31

Chtěl bych vidět, jak by se na Primě zachovali, kdyby ČT nedávno neudělala nový dabing. Jestli by náhodou tu "VHS hrůzu" v sobotu neodvysílali.
salgado

Příspěvekod bloom » 01 lis 2016 21:17

HonzaXXII píše:Já osobně si myslím, že jednou film zase koupí Nova, a ta ho odvysílá s tou takzvanou "VHS hrůzou". ;)

Bohužel si to také myslím...
Ale řekl bych, že i bez vzniku dabingu ČT by Prima film předabovala, Dan by podle mě nepromarnil šanci nahradit dabing, který tu léta kritizoval. :)
konupka píše:Jenže v tom případě by mne zajímalo, kde se to, dle Vás mají ti nováčci naučit

V tomto případě už to byla spíš sázka na jistotu. ;) Myslím, že když pan režisér obsazoval někoho šest let pravidelně na menší a pak na střední role (celkově těch dabingů podle databáze bylo asi 20), tak myslím, že se svými zkušenostmi dokáže odhadnout, zda už onen dotyčný může přistoupit i k dabingu role hlavní. Kdyby třeba i další režiséři byli méně pohodlní a během tohoto období by Pavlu Beretovou obsadili, třeba by na ní tu zkušenost i ostatní slyšeli víc. Ale u některých režisérů mám pocit, že se k ničemu takovému neodhodlají, spíš jenom čekají, až tento trénink udělá někdo jiný a až potom třeba toho člověka začnou obsazovat (ukázkovým příkladem byl třeba Petr Lněnička).

Jinak souhlasím s Danem, mně přišla Pavla Beretová bez problému, ono to bylo trochu tou rolí, protože zase ve filmu Jiný Dumas dabovala celkem energickou roli a tam jsem už tuplem nějaké stopy nezkušenosti neslyšel. Mně se právě spíš líbí, že její projev je přirozenější, cvilinější a naopak díky tomu jsou pro mě ty postavy uvěřitelnější.
bloom

Příspěvekod cenda » 03 lis 2016 18:47

Mě je teda daleko bližší právě tenhle přístup pana režiséra Klosse, kterej kromě normálních sboristů nažene do dabingu i herecký nováčky na miniaturní role (kupříkladu Ivan Lupták, Markéta Frösslová, Lukáš Příkazký...), tam pozná jestli by to šlo nebo ne a těm talentovaným dává pořád náročnější a náročnější úkoly až se vypracujou a pak je pustí na hlavní roli. Akorát je škoda, že to takhle nedělá víc lidí (snad ještě kromě Vostřeze, Štěpána a Žďánského) mě nikdo jinej nenapadá, měla by to bejt spíš samozřejmost a ne ojedinělá záležitost.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
cenda

Příspěvekod Dosty43 » 06 lis 2016 14:05

Tak na Facebooku Primy to zase jede - Vždy jsem si vážil TV Prima. Po Krausovi a dnešním dabingu filmu Mlčení jehňátek jí mažu z programu. Tak šílený a špatný dabing od ČT jsem v životě neslyšel...Top dabéři se musí obracet v hrobě. Pane Bože ochraňuj mě !!!!!
Dosty43

Příspěvekod Jirka007 » 06 lis 2016 14:10

těm se člověk nezavděči, pro ně jde spiš o zvyk než o dabing, ikdyž ten novy dabing je pro mě stokrat lepši.
Jirka007

Příspěvekod FragMan » 06 lis 2016 14:42

Já bych to neviděl tak černě. Když se vysílá nový dabing, vždycky se najde někdo, kdo řve, i kdyby ten původní byl jednohlasý voiceover. Jde o to, že vždycky se ozvou spíš jen ti nespokojení. To, že pár lidí na FB nadává, vůbec nic neznamená. Na druhou stranu je až zarážející, jak neuvěřitelně konzervativní lidi dokážou být, když odepíšou něco nového a lepšího jen kvůli zvyku...
FragMan

Příspěvekod DAN K. » 11 lis 2016 23:15

Já už jsem ty stížnosti přestal brát vážně po Honu na ponorku, když si lidi stěžovali na odvysílání s dabignem ČT místo toho VHS osmi hlasu. Když máme na Zoomu ve válečnym dokumentu špatně desetinou čárku u ráže kanónu, tak přijde okamžitě třicet stížností. Tady v tom VHS dabingu Honu je každý údaj nesmyslný, není tam správně přeložená snad jediná věta, ponorka by se potopila dřív, než by vyplula, ale stejně lidi psali, že by chtěli svůj starý dobrý osmi hlas 8-)
DAN K.

Příspěvekod sud » 12 lis 2016 11:49

DAN K.: No, nazdar hodiny. Jakkoli VHS dabing Mlčení jehňátek není výstavní, pak oproti VHS šílenosti Honu na ponorku je jiná liga. To je totiž jeden velkej neposlouchatelnej chaos.
Nejoblíbenější dabéři: Alois Švehlík, Boris Rösner, Eduard Cupák, Jiří Zavřel, Ladislav Mrkvička, Vladislav Beneš
Nejoblíbenější dabérky: Eva Hudečková, Zlata Adamovská, Helena Friedrichová, Jorga Kotrbová, Marie Drahokoupilová, Ilona Svobodová
sud

Příspěvekod konupka » 02 dub 2018 21:40

Pan režisér Kloss nedávno na ČRo2 vzpomínal, že tenhle dabing byl v jeho kariéře prozatím poslední, který se dělal klasickou metodou, kdy jsou všichni herci spolu ve studiu.
O. dabéři: Jan Schánilec, Antonín Molčík, Jiří Zavřel, Rudolf Hrušínský, Soběslav Sejk, Petr Haničinec, Jan Kanyza, Jiří Plachý, Viktor Preiss

O. dabérky: Alena Vránová, Jana Preissová, Ivanka Devátá, Eliška Balzerová, Veronika Gajerová, Jana Hlaváčová
konupka

Předchozí

Zpět na Filmy