Interstellar / Interstellar

Nové i ty starší

Moderátoři: ReDabér, bloom

Interstellar / Interstellar

Příspěvekod Fifa.21 » 21 led 2015 19:23

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

V českém znění: Jakub Saic - Matthew McConaughey (Cooper), Jolana Smyčková - Anne Hathaway (Brand), Radka Přibyslavská - Jessica Chastain (Murph), Viktorie Taberyová - Mackenzie Foy (mladá Murph), Filip Jančík - Matt Damon (Mann), Ladislav Frej - Michael Caine (profesor Brand), Martin Sobotka - Casey Affleck (Tom), Bedřich Šetena - John Lithgow (Donald), Libor Terš - Bill Irwin (TARS), Ivo Hrbáč - Josh Stewart (CASE), Marek Libert - David Gyasi (Romilly), Bohdan Tůma - Wes Bentley (Doyle), Radek Kuchař - Topher Grace (Getty), Dana Syslová - Ellen Burstyn (stará Murph), Jitka Jirsová - Leah Cairns (Lois), Jan Rimbala - Timothée Chalamet (mladý Tom), Radka Malá, Hana Talpová, Karel Richter, Jaroslav Horák, Ludvík Král, Svatopluk Schuller, Šárka Vondrová, Vojtěch Hájek, Miroslav Mahdal

Překlad: Stanislav Jelínek
Zvuk: Michal Vašica
Produkce: Miroslav Vitvar
Vedoucí výrobního štábu: Zdeněk Mahdal
Dialogy a režie: Luděk Koutný
České znění ve studiu Pro-Time vyrobila Tvůrčí skupina Josefa Petráska 2015
Premiéra na DVD: únor 2015
Fifa.21

Re: Interstellar

Příspěvekod Fifa.21 » 21 led 2015 19:53

Osobně jsem s obsazením nadmíru spokojen :-: Myslím, že je to maximum, co šlo za současné sitace vytřískat. Těším se a jsem zvědav, jak to bude vypadat jako celek...
Fifa.21

Příspěvekod Ištván87 » 21 led 2015 23:56

Tak je ovšem škoda, že nejvtipnější postava celýho filmu už nebude vtipná (myslím TARSe, ale to vám asi došlo).
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod Lukiz » 22 led 2015 00:04

Mně přijde dost zvláštní, že zrovna postavu, u které není vidět že mluví, takže nepotřebuje žádného protřelého dabéra co umí drží synchron... tak ji mluví zrovna takový.
Lukiz

Příspěvekod Ištván87 » 22 led 2015 11:43

Navíc zrovna Libor Terš patří mezi ty dabéry, kteří ze všech nejvíc v posledních letech spadli k používání autopilota. Jeho dobré herecké výkony jsou už dávno pryč. A zrovna TARS je nejsilnější v tom, že má takový sarkastický poznámky, pronášený úplně v klidu. To je něco, co Libor Terš možná kdysi uměl, ale v posledních letech se spíš pitvoří. Rád bych se mýlil, ale TARS bude nejspíš zabitý, takže ani ten kousek humoru, co v tom filmu byl, tam v češtině už nebude. O obsazení Jolany Smyčkové a Radky Přibyslavské radši pomlčím - z toho jsem se pořád ještě nevzpamatoval. Palce nahoru za Jakuba Saice, Filipa Jančíka a Ladislava Freje. Nevadí mi Martin Sobotka a jsem zvědavý na Bedřicha Šetenu.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod farb » 23 led 2015 11:03

Já myslím, že dobrý. Vzhledem k současné dabingové situaci hodně dobrý. Problém vidím jen u Smyčkové a Terše, ale jen proto, že si je v těch rolích nedokážu představit. Nicméně to neznamená, že ve výsledku nemůžou bejt dobrý. Zkrátka konstelace dobrá, uvidíme co z toho vyleze.
farb

Příspěvekod Eleanor » 26 led 2015 02:01

No tedy, na dnešní dobu docela vydařený obsazení, musím přiznat... ;)
Eleanor

Příspěvekod James55 » 22 bře 2015 13:14

Viktorie Taberyová - Mackenzie Foy (mladá Murph), Jan Rimbala - Timothée Chalamet (mladý Tom), Ivo Hrbáč - Josh Stewart (CASE)
James55

Příspěvekod Eleanor » 22 bře 2015 14:51

Na dnešní dabingovou situaci docela vydařený dabing. Kdo mě hodně překvapil, tak byla Jolana Smyčková na Anne Hathaway - ta volba se hodně vydařila, ani jsem nedoufala, že by se ty dvě k sobě hlasově tak hodily. :-: Naopak mimořádně rušivá mi připadala Radka Přibyslavská na Jessicu Chastain. Ty dvě vážně nemají podobný hlas a je mezi nimi znát velký věkový rozdíl. (Aniž bych se chtěla dotknout paní Přibyslavské)... Ale vážně mě to spojení hodně znechutilo.
Eleanor

Příspěvekod Ištván87 » 25 bře 2015 17:35

Souhlasím. Jakub Saic a Ladislav Frej jsou vynikající, dost mile mě překvapila Jolana Smyčková. Filip Jančík nepřekvapil, byl výborný. Na druhém konci spektra ovšem stojí jednak Radka Přibyslavská, která se prostě k Murph hlasově absolutně nehodí (má moc tvrdý, hluboký hlas) a pak samozřejmě Libor Terš, který taktéž nepřekvapil, bohužel. TARS ztratil vše ze svého kouzla. Pan Terš se místy sice i snaží, ale tady jde hlavně o mizernou castingovou volbu. Myslím, že jako celek je tenhle dabing celkem povedený, hlavně díky Jakubu Saicovi, který přeci jen dabuje hlavní roli. Cooper je v češtině stejně dobrý jako v originále, což je skvělé. Rozhodně lepší dabing než třeba Inception, který kazilo hned několik překladatelských lapsů.

Ištván87

Další

Zpět na Filmy