Terminátor 2: Den zúčtování / Terminator 2: Judgment Day

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

therak
Příspěvky: 131
Registrován: 08 lis 2010 20:49

Re: Terminátor 2: Den zúčtování / Terminator 2: Judgment Day

Příspěvek od therak »

Právě teď na Prima Cool vysíláno s 3. dabingem od Novy. Takže se jedná o klasickou verzi. Pokud to někdo sleduje (popřípadě sledoval) v HD, je tam nějaký rozdíl v kvalitě oproti dřívějšímu vysílání? Jde mi o to, že pokud Prima vysílá zkrácenou verzi, když dříve vysílala prodlouženou, tak možná pořídila nový 4k remaster (samozřejmě ale vysílaný v HD). Je to sice poněkud mimo mísu, ale může někdo poskytnout informace, jestli to Prima vysílala ze 4k remasteru nebo jde o "starý" bluray zdroj? Z SD vysílání totiž nic nepoznám.
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1872
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Terminátor 2: Den zúčtování / Terminator 2: Judgment Day

Příspěvek od Manche »

U Terminátora jsem viděl 1 a 3. verzi a vychází to u mě nerozhodně. Souhlasím s tím, že pan Zavřel byl na Terminátora dokonalý (byť pan Soukup mi taky nevadil) a u Joe Mortona mám pana Šroma hodně zažitého, Sára mi dobře sedí v podání paní Schulzový i Moučkový (ani jsem nezaregistroval věkový rozdíl), naopak u Johna se mi daleko víc líbil Petr Neskusil a naprosto geniální byl Filip Jančík na T-1000. ("Máš pěknou motorku.") Překlad mi přišel v obou verzích vyrovnaný, ten třetí byl poněkud cenzurovanější, ale zase ne tak strašně. Celkově tedy plichta, nerozhodnu se, který byl lepší.

Jinak o tom brněnském dabingu jsem slyšel hodně negativního, ale protože ho u mnohých děl mám dost rád (Akta X, Sindibád, Sabrina), tak by mě docela lákalo ho taky slyšet na vlastní uši.

3. dabing:
Martin Stránský - Castulo Guerra (Enrique Salceda)
Josef Nedorost - Richard Vidan (detektiv Weatherby)
Miroslav Hanuš - Don Lake (detektiv Mossberg)
Pavel Vondra - Ken Gibbel (Douglas)
Uživatelský avatar
DJRoccoiNc
Příspěvky: 276
Registrován: 06 kvě 2014 23:58
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Terminátor 2: Den zúčtování / Terminator 2: Judgment Day

Příspěvek od DJRoccoiNc »

1. dabing VHS odvysielaný na TV Markíza v roku 1996.
T2 DZ markíza.png
Odpovědět

Zpět na „Filmy“