Terminátor 2: Den zúčtování / Terminator 2: Judgment Day

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Re: Terminátor 2: Den zúčtování / Terminator 2: Judgment Day

Příspěvekod Lukiz » 31 led 2013 20:24

IMHO protože se ten "robotický" hlas nehodil do normálnější filmů typu "Policajt ze školky" aj.
Lukiz

Příspěvekod Ištván87 » 31 led 2013 20:34

arnooo píše:A prečo vlastne daboval terminatora na VHS Jiři Zavrel?respektíve prečo ho prestal dabovať?

On by se do jiných rolí moc nehodil. Ale je škoda, že ho nedaboval ve třetím Terminátorovi. Ona pak nastala ta doba, kdy prostě nikdo nechtěl ani pomyslet na to, že by Schwarzeneggera daboval někdo jinej než Pavel Soukup. Myslím, že pan Zavřel ho nepřestal dabovat, jen ho režiséři přestali obsazovat.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod Ištván87 » 31 led 2013 21:00

Mě se sice nelíbí dabingy Terminátorů s panem Soukupem, ale uznávám, že to není jeho chyba. On tu roli nedabuje nijak extra, jenže Arnie to v originále taky nijak zvlášť nehraje. To jen pan Zavřel byl v té roli geniální (lepší než Arnold v originále), takže tu postavu ještě hodně vylepšil. Kdyby v roce 2004, kdy na Nově předabovali dvojku, obsadili pana Zavřela, tak by ten dabing byl až na absenci sprostých slov (ač ne tak vysokou jako obvykle) byl vynikající. A trojka by taky musela být lepší s dabingem pana Zavřela, protože Pavel Soukup nemá tak vážnej hlas. Kdyby ty ptákoviny, co tam ze sebe Termouš sype, říkal svým drsným hlasem pan Zavřel, byla by to švanda. No, teď už ho bohužel nikdy dabovat nebude.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod donkocicak » 23 srp 2013 19:43

Co si matně vzpomínám, dabing TV Nova se Soukupem nebyl úplně zlý. Poprvé jsem teď viděl dabing prodloužené verze, je naprosto katastrofální. Slavíková jako Sarah není vyloženě špatná, ale jinak je to zlé. Co se týče hlášek, vede původní VHS dabing. Hlavně Jiří Zavřel. Prostě z jeho hlasu jde strach. Soukup je v režisérské verzi poněkud unavený, tak je přeci jen už starší člověk. Snaží se mluvit Terminátora jako kteroukoli jinou Arnoldovu roli a to je myslím chyba.
donkocicak

Příspěvekod FragMan » 24 srp 2013 22:53

Hlavně nechápu, proč na DVD / BR a na Primě dávají tu sra*ku z Brna místo nováckýho dabingu, kterej je hodně dobrej a například Jitka Moučková to hraje opravdu skvěle - teď na to koukám a :-: I kdyby měli dodabovat nepřeložené části; případně udělat další dabing pro prodlouženou verzi (byť vím, že za toto mě někteří tady asi ukamenujou)... Navíc mě osobně se ta prodloužená verze nelíbí, ale to je jen věc názoru, ostatně jako všechno.
FragMan

Příspěvekod Jack_6428 » 17 dub 2016 16:42

1. VHS dabing také na Nově v r. 97/98... Jinak musím uznat, že Zavřel je na Terminátora fakt zajímavější než Soukup. Rozhodně bližší originálu. On celkově ten 1. dabing je zajímavej. Votoček, Dlouhý, Schulzová... samé oukej... sprostší výrazy... Dohromady docela cool koktejl.
Sháním VHS nahrávky z 90. let: SuperMax, Max1, HBO, Premiéra, Prima, Nova, Kabel+. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Jack_6428

Příspěvekod Jirka007 » 24 dub 2016 20:17

to je jen dobře taky jsem zvykly na dabing Novy u všech dilu ten brněnsky je nejhorši co jsem kdy slyšel Novacky u mě vitězi ve všech směrech

v Novackem se mi libi hlavně Filip Jančík jako T-1000 a rozdil mezi herečkou a Jitkou Moučkovou mi nevadi, znam i starši herečky s mladymi daberami
do 30.9.2018 nebudu přítomen na dabingforu
Jirka007

Příspěvekod FragMan » 24 dub 2016 21:09

No odborníci na FB mají jiný názor a Prima dostává za tento dabing kritiku... některým lidem se asi fakt člověk nezavděč. Je fakt, že první dabing je pro hodně lidí kultovní, ale po zkušenostech s tím brněnským nazývat novácký dabing otřesným, je trochu mimo. Na druhou stranu v drtivé většině se vždycky ozvou jen ti nespokojení.
FragMan

Příspěvekod therak » 17 čer 2018 21:26

Právě teď na Prima Cool vysíláno s 3. dabingem od Novy. Takže se jedná o klasickou verzi. Pokud to někdo sleduje (popřípadě sledoval) v HD, je tam nějaký rozdíl v kvalitě oproti dřívějšímu vysílání? Jde mi o to, že pokud Prima vysílá zkrácenou verzi, když dříve vysílala prodlouženou, tak možná pořídila nový 4k remaster (samozřejmě ale vysílaný v HD). Je to sice poněkud mimo mísu, ale může někdo poskytnout informace, jestli to Prima vysílala ze 4k remasteru nebo jde o "starý" bluray zdroj? Z SD vysílání totiž nic nepoznám.
therak

Příspěvekod Manche » 23 čer 2018 21:47

U Terminátora jsem viděl 1 a 3. verzi a vychází to u mě nerozhodně. Souhlasím s tím, že pan Zavřel byl na Terminátora dokonalý (byť pan Soukup mi taky nevadil) a u Joe Mortona mám pana Šroma hodně zažitého, Sára mi dobře sedí v podání paní Schulzový i Moučkový (ani jsem nezaregistroval věkový rozdíl), naopak u Johna se mi daleko víc líbil Petr Neskusil a naprosto geniální byl Filip Jančík na T-1000. ("Máš pěknou motorku.") Překlad mi přišel v obou verzích vyrovnaný, ten třetí byl poněkud cenzurovanější, ale zase ne tak strašně. Celkově tedy plichta, nerozhodnu se, který byl lepší.

Jinak o tom brněnském dabingu jsem slyšel hodně negativního, ale protože ho u mnohých děl mám dost rád (Akta X, Sindibád, Sabrina), tak by mě docela lákalo ho taky slyšet na vlastní uši.

3. dabing:
Martin Stránský - Castulo Guerra (Enrique Salceda)
Josef Nedorost - Richard Vidan (detektiv Weatherby)
Miroslav Hanuš - Don Lake (detektiv Mossberg)
Pavel Vondra - Ken Gibbel (Douglas)
Manche

Předchozí

Zpět na Filmy